HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
bir soru EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
bir soru EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
bir soru EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
bir soru EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
bir soru EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bir soru EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bir soru EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
bir soru EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
bir soru EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

bir soru

3 posters

bir soru Empty bir soru

Mesaj  marco Paz 1 Ağus. - 20:40

MERHABA öncelikle böyle bir çalışmanızdan dolayı gökyüzü sana teşekkürü bir borç bilirim....
benim son 1 yıl içinde genelevde 3 defa korunmasız ilişkim oldu ve en sonuncu ilişkimden sonra 90. 120. 150. ve 170. gün sonra olmak üzere 4 adet antıhıv testi oldum bu testlerin hepsini de farklı farklı 4 devlet hastanesinde yaptırdım... biliyorum konuyu kapatmam gerekiyor... ama ben kafamdan atamadım ve hayatım zehir olmuş durumda o kadar takıntılı bir hale geldimki ben bile kendime şaşar oldum... esasında unutacam ama 3 aydan beri sağ kasık bölgemde ara ara ortaya çıkan ağrı benim bu konuyu unutamama neden oluyor eğilip kalktığımda o kasık bölgemde bir kitlenin hareket ettiğini hissidiyorum ve ara sıra ince ince ağrıyor ama kısa sürüyor.. ve bu ağrı arada testislerime ve bacağıma da vuruyor bu ağrım geçseydi belki atlatcaktım ama unutamıyorum bir türlü neden olabilir acaba bu ağrıı... ve artık test olmalımıyım yardımına çok ihityacım var siteyi uzun süredir takip ediyorum ama üye olmamıştım ve bugün üye oldum ve yardımcı olmanı rica ediyorumm... çok kötüyüm çok...

marco
YENİ
YENİ

bir soru Empty Geri: bir soru

Mesaj  birbabahindi Paz 1 Ağus. - 20:51

Be arkadaşım,

Gökyüzü böyle bir çalşıma yapmış,,herkese doğruları donelerle sunmuş,belgelemiş,link koymuş,defalarca anlatmış

Ya neyse,,

Fırat,

Bu tür sorulara bıkmadan,usanmadan yanıt verdiğin için seni tüm kalbimle kutluyorum.....

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 21:06

Smile hiv dusunurek zaman kaybedecegine bir dr a gidip fitik kontrolu olmani önerirsem sanirim bana kizmassin. hiv ile hic bir sekilde alakan yok..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Paz 1 Ağus. - 21:13

kızmak ne kelime bu yaptığın güzel çalışmadan dolayı sana anca minnettar olabilirim gökyüzü...ben neye karar verdim biliyor musun evlenmeyi düşünüyordum bu kadar takıntılı biri olduğumu anlayınca evlenmekten vazgeçtim benim neslimin çoğalması hayra alemet olmaz çünkü... düşünemiyorum bile benden bir tane daha dünyaya kişinin gelmesinii Smile aklıma bu konu geldikçe kendime hakaretler yağdırasım geliyor... 4 test olmuşsun hepside 90 dan sonra... e negatif....ama zihnim bana oyun oynamaya devam ediyor hemde sabah uyandıktan sonra başlayıp gece sızana kadar devam eden bir oyun...
sevgiler....

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 21:24

insanlar psikolojik sorunlar yasadiklarinda beraberinde genelde fiziksel sorunlarda ortaya cikar. eklem kas agrilari halsizlik cilt hastaliklari bunlarin bazilaridir. herhangi bir noktaya odaklanmak surekli orda bir kusur aramak zaman zaman bir hastaligi animsatir belirtilride getiriyor beraberinde. zaman zaman yazdigim bir sohbetim var onuda sana animsatirsam sanirim bir nebze olsun faydam olur sana. bir dr ile sohbetimi onun agzindan yazayim sana..

okula ilk basladigim yil vucudumu tanidikca kurcaliyordum. her anlatilan hastaligi kendime yakistiriyor ve belirtiler buluyordum. bunu sadece ben yapmiyordum ilk yilinda olan tum arkadaslarimiz yapiyordu. zaten hocamizda uyarmisti ilk bir yiliniz vucudunuzu kurcalayip panik yasamakla gececek diye..

o sohbetten bir kesiti bu insan bazen cok sey bilmemeli artik netten okumaktan uzak dur.. evliligini ertelemek icin hic bir nedenin yok. kasik bölgendeki fizksel agrilrin devam ederse fitik kontrolu yaptir. Smile sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Paz 1 Ağus. - 21:35

küçükken bir fıtık geçmiş başımdan ama ameliyat olmadan kendiliğinden geçmiş sanırım dediğin gibi bu ağrı fıtık...güzel üslubun ve yardımseverlik dolu yüreğin için sana çok teşekkür ederim...inşallah en kısa zamanda atlatırım...

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 22:02

simdi yazdiklarimiza bakanda beni ya dr ya evliya sanacak ha Smile madem fitik sorunun olmus cocukken ne diye hiv i dusunup aklinin sinirlarini zorluyorsun.. git fitigina baktir benide fitik etme burda Smile saka bir yana cocukken yasadigin sorun tekrarliyor olabilir ihmal etme.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Perş. 5 Ağus. - 19:12

fırat abi biliyorum bana kızacaksın ama ben bu hıv konusunu unutamıyorum psikolojik destek almalımıyım sence en son 170. gün negatifim var ama ben halen kafayı kırıyorum öle şeyleri takıntı haline getirdim ki mesela acaba olduğum testlerde kan alırken hemşireler enjektörü değiştirmemiş olabilir mi ??? birkaç günden beri bunu kafama takmaya başladım abi inan intihar etmeyi düşünüyorum... diyorum kendi kendime neden değiştirmesin hemşire enjektörü ama sonra birden ya değiştirmediyse ve ordan hıv kaptıysam endişesi beni sarmaya başladı... karakterimin içine tüküreyim abi ben nasıl adamım yaa...delirecem valla az kaldı...

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 5 Ağus. - 19:59

marco eger hiv kütüphane kismina ugrarsan hiv testlerinin üretim izinlerinin hangi kosullarda verildigini ve uygulamalar esnasinda esas alinmasi gereken kurallar hakkinda bilgi edinebilirsin.. bütün bunlari bir kenara birakir uygulama esanasinda personelin davranislarini degerlendirecek olursan günümüzde kullanilan tüm enjektörler tek kullanimliktir bunlarin ikinci kez kullanilmasi mümkün olmadigi gibi ben kullanilmis kan bulasmis bir enjektörle saglik personelinin ikinci kez temas etmek istemeyeceginide gayet iyi biliyorum. biraz mantikli dusunur kendini bir an o insanlarin yerine koyarsan bunu hic kimsenin yapmayacagini sende gayet iyi anlarsin. cunku sen kadar o insanlarda sagliklarini koruyabilmek icin caba sarfediyorlar.

her kisinin yasama bakisi direnci yada zorluklarla mucadele edebilme kabiliyeti farklidir. kisinin tek basina bir sorunla basedebilmesi mumkun olmadiginda elbetteki psikolojik anlamda destek almasindan yanayim. sende bu noktada eger bu sorunlarla tek basina mucadele edemeyecegine inaniyorsan tabiki böyle bir destek almani öneriyorum. bu konuda benim yada bir digerinin ne dusundugunden ziyade senin buna ne kadar ihtiac duydugun daha cok önemli.. foruma katilip aldigi negatiflere ragmen konunun ustesinden gelemeyen arkadaslarimiz zaman zaman bu sekilde destekler aldi ve fadasinida görduler. sayet sen kafanda durmaksizin kurgular üretiyor ve hala suphe duyuyorsan bence zaman kaybetmeninbir anlami yok kosullarinda uygunsa bir uzmandan psikolojik destek al. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Perş. 5 Ağus. - 20:05

haklısın abi en kısa zamanda piskiyatrise gitmeliyim.. dediğin gibi kimse kendini riske atmaz... sürekli hatırlamaya çalışıyorum testlerimde kan alan hemşireler enjektörü değiştirdimi değiştirmedimi...3 testten eminim değiştirmişlerdi. ama 4. testte nasıl oldu hatırlamıyorum... ve gerizakam bunu çözemiyor...offfff Allahım akıl fikir ver bana ...3 korunmasız ilişki yaşa en sonuncusndan 170 gün sonra neg sonuç al ve takıldığım yere bak yaaa....

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  birbabahindi Perş. 5 Ağus. - 20:22

marco demiş ki:MERHABA öncelikle böyle bir çalışmanızdan dolayı gökyüzü sana teşekkürü bir borç bilirim....
benim son 1 yıl içinde genelevde 3 defa korunmasız ilişkim oldu ve en sonuncu ilişkimden sonra 90. 120. 150. ve 170. gün sonra olmak üzere 4 adet antıhıv testi oldum bu testlerin hepsini de farklı farklı 4 devlet hastanesinde yaptırdım... biliyorum konuyu kapatmam gerekiyor... ama ben kafamdan atamadım ve hayatım zehir olmuş durumda o kadar takıntılı bir hale geldimki ben bile kendime şaşar oldum... esasında unutacam ama 3 aydan beri sağ kasık bölgemde ara ara ortaya çıkan ağrı benim bu konuyu unutamama neden oluyor eğilip kalktığımda o kasık bölgemde bir kitlenin hareket ettiğini hissidiyorum ve ara sıra ince ince ağrıyor ama kısa sürüyor.. ve bu ağrı arada testislerime ve bacağıma da vuruyor bu ağrım geçseydi belki atlatcaktım ama unutamıyorum bir türlü neden olabilir acaba bu ağrıı... ve artık test olmalımıyım yardımına çok ihityacım var siteyi uzun süredir takip ediyorum ama üye olmamıştım ve bugün üye oldum ve yardımcı olmanı rica ediyorumm... çok kötüyüm çok...

240,,,300,500,,,,,,

Kendine bu kadar işkence çektirmeyi nasıl beceriyorsun?

Psikiyatrist,seni kucak açmış,bekliyor.

Hiç zaman kaybetme.

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

bir soru Empty .

Mesaj  marco Perş. 5 Ağus. - 20:22

nasıl abi anlayamadım en sonuncusu 170. günde öncekiler 90 . 120. ve 150. günlerde

marco
YENİ
YENİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Perş. 5 Ağus. - 20:31

birbabahindi haklısın evet nasıl beceriyorum bu kadar işkenbceyi bilmiyorum ama oluyor işte engel olamıyorum kendime düşünsene ya şüpheli ilişkileri geçtim,,, kan alınırken enjektörden bulaşı ihtimalini düşünmeye başladım sıyırmak üzerey,m sanırım....

marco
YENİ
YENİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Perş. 5 Ağus. - 20:53

yanıt verdim abi en sonuncu 170. günde öncekiler 90. 120. ve 150. günlerde...

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 5 Ağus. - 21:20

tamam simdi niye sordugumu anlatayim aslinda anlatmayayim sana sirayala yazayim sen anla Smile

1.. hiv tanisi icin testlerde taranan antikorlar alti haftada ölcülür düzeye cikar
2.. 90 gün sonunda yapilan test tartismasiz olarak dogru kabul edilir
3.. 90 gün sonunda testlerden negatif alip sonrasinda pozitif olan bir vaka yok yeryuzunde
4.. hadi diyelim senin 90 gun testinde sonuc yanlisti
5.. hadi diyelim 120 gunde yanlisti
6.. hadi olmaz diyorum ya oldu sayalim 150 gunde yanlisti
7.. birak bari 170 gundeki testin dogru olsun
8.. simdi oturdugun yerden kalk gardrobunu ac askindan mantigi al.. yoksa küflenecek orda
9.. cok israr edersen forumda marcoya sevgiler diye bir baslik acarim. doksan gün gelsin diye sabirsizlanan arkadaslar orda sana duygularini yazarlar.
10.. cok guzel seyler yazacaklarinda sanmiyorum benden uyarmasi Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Paz 15 Ağus. - 20:08

abi mrb benim 90. 120. 150. ve 170. günlerde negatifim vardı.. 150. gün testimde kan alınırken hemşirenin kan almak için ben oturduğumda bir önceki kan aldığı enjektörün içinde kalan kanı çöpe pompalayarak boşalttığını hatırlıyorum sonra benim kolumu serum lastiği ile bağladıktan sonra kan alırken hiç bakmamıştım ve kanı aldıktan sonrada enjektörü değiştirip değiştirmediği aklıma gelmemişti. taki 170. testimden sonraya kadar ve kafama bu takıldı acaba bu hemşire benden önceki enjektörü çöpe boşaltıp bende aynı enjektörü kullanmış olabilrimi takıntısı ile boğuşmaktayım.. ve bu sebeble 2 gün önce en son ilişkimden 197. sonraya denk gelen bir test daha oldum enjektör şüphesinden sonra 47. gün oluyor...150. gün testimde enjektörden hıv kapmış olsaydım bu 47 gün sonra testte çıkarmıydı... çok kötüyüm abii kusura bakmaa .. başka test olayım mı sence

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 15 Ağus. - 23:26

marco söylenebilecekleri önceki mesajlarda söyledigimi düsnuyorum. bunlari degerlendirip senin kendine yardim etmen gerekiyor. su anda yada gelecekte sana yazacagim hic birsey önceki yazdiklarimdan farkli olmayacaktir. komplo teorileri urettigin surece bu isin icinden cikamazsin. hemsirenin siringada kalan kani cöpe bosaltmasi cok sacma vede amacsiz bir hareket olur. neticede alinan kan siringa ile labaratuvara gönderiliyor kan neden orda kalsin hemsire neden cöpe döksun. bu hikaye neden bir anda aklina gelsin. yanlis yoldasin marco u dönus yapip geldigin hayata geri dönemlisin. yoksa kaza kacinilmaz olacak. kendine kötuluk ediyorsun bundan vazgecmelisin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ..

Mesaj  marco Ptsi 16 Ağus. - 0:40

abi hmşire enjektörle aldığı kanı tüpe koydu ve fazlalık olarak enjektörde kalan kanı çöpe boşalttı bunu gördüm kafamdan yazmıyorum yani... benim takıldığım yer o boşalttığı enjektörü tekrar bende kullanmış olabilir mi...

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Salı 17 Ağus. - 13:35

bak marco sen bu psikoloji ile bugun hiv ile temas etsen on gun sonra testlerden pozitif alir uc ay sonrada aids olursun. bu kadar teoriyi bu kadar olumsuz dusunceyi uretebilmek icin herhangi bir egitimmi aliyorsun yoksa ya hiv olayim ya kanser diye kendinimi paraliyorsun..

benzer endiseleri daha oncede paylasan arkadaslarimiz oldu enjektör ü cözdugumuzde bu kez pamugu malzeme sectiler korkmak icin. marco bak oldugun testler son derece yeterli ve seni rahatlatacaksa söyleyim eger sen dusundugun sekilde siringa ile yani kan yoluyla hiv ile temas etseydin 47 gun sonra yuzde yuz pozitif olurdun..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Ptsi 23 Ağus. - 21:33

fırat abi ben çokm kötüyüm abii napacam bilmiyoeumm artık testte olmak istemiyorum ama kafamdan atamıyorum bu durumu...3 riskli ilişki ve ardından en sonuncu temastan 197 gün sonra antıhıv 0.13 negatif... ama 150 deki testte hemşinin enjektörde fazla kalan kanı boşalltıığını görmem ve bu sahnenin sürekli gözümden gitmemesi beni delirtecek abii... herşeyim alt üst oldu evlenmeyi düşünüyordum cesaret namına birşey kalmadı... sabah uyanıp taki gece sızana kadar bu düşünceyle boğuşmak beni öldürecek yakında... ayrıca kasık ağrımdan bahsetmiştim sende git fıtık kontrlü yaptır dedin özel bir hastanede üroloji uzmanı ve genel cerrah gerkli tüm kontrolleri yaptılar el muaayenesi ultrason vb fıtığa dair hiçbir bulguya rastlanmadı ama sağ kasığımdaki sızı devam edeiyor halen. acaba bağırsaklarla ilgiliş bir problem mi ki stresin en etkin olduğu yer bağırsaklardır diye okumuştum bir yazında... off abiii ölecem ben yaaaaa şu an enjektör olayından sonra 65 gün oldu napiimmm sencee bir test daha olayımmı abii bana yardım et nolurr... ayrıca bana ne kadar kızıyorsun tahmin ediyorum 90 ı bekleyen arkadaşlardan da özür diliyorum amacım kimseyi panik havasına soıkmak değil ama atamıyorum zihnimdennn..

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 23 Ağus. - 23:42

kimseye kizmiyorum sadece kendinize kötuluk etttiginize tanik olmak üzüyor beni. ben endise duyan psikolojisini duzeltemeyen arkadaslarimizin hangi dönemde olurlarsa olsunlar faydali olacagini dusunduklerinde test olmalarini karsi degilim.. cunku göruyorumki tr de bu konuda kurumlar sizlere yeterli destegi vermiyor ve sizler hala test olurken sadece kan vererek sonuca ulasmaya calisiyorsunuz.. danisma ve bilgi edinme hakkinizi kullanmayi ögrenmeniz gerekiyor.

bagirsaklardaki herhani bir sorun kasiklarinda hic bir sikayete neden olmaz. enjektör olayina gelince ben böyle birseyin olacagina asla ihtimal vermiyorum. dusunki hemsire kullanilmis enjektör ile senden kan almaya calistiginda sen hop ne yapiyorsun deseydin ne olurdu.

bak bu teorin ne acidan bakarsan bak mumkun degil.. 1. tp etigine vede o insanin aldigi egitime ters. 2. sen o enjektor ile herhangi bri hastalikla temas edersen kayitlardan senden önce kan veren kisininde ayni hastaligi tasidigi ortaya cok kolay cikar hemsirenin hayati kararir. 3. hepsi bir yana karsindaki hemsire sen kadarda kendini dusunur böyle bir girisimde bulunmaz. 4. ama sen bu konuyu kavramakta yada bu psikolojiden kurtulmakta gucluk cekiyorsan o zaman kendini kazanmana ne yardimci olacaksa onu yap.

ne ben nede doksan gunu bekleyen arkadaslar kizmaz cunku burda bizler birbirimize destek olmaya calisiyoruz. kimse senin yada bri digerinin kötulugunu yada mutsuzlugunu istemez.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bir soru Empty ...

Mesaj  marco Salı 14 Eyl. - 20:14

abi merhaba yine ben Smile biliyorsun 150. gün testimdeki enjektör şüphemden kaynaklı bir stres yaşıyordum... dün riskli ilişkilerimin sonuncusunun üzerinden 232 gün sonra enkjektör şüphemin üzerinden ise 82 gün sonra bir antıhıv testi oldum devlet hastanesinde sonuc 0.14 negatiff abi bu 82 gün yeterlimi artık çok yoruldum ... 3 şüpheli ilişki yaşadım ve en sonuncusundan 232 gün sonra neg aldım..burnumdan fitil fitil geldi... ve artık çok yoruldummm. çokkkk

marco
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Salı 14 Eyl. - 20:22

o zaman hiv in pesinden kosmaktan vazgec yorulmazsin Smile

bak hayatimizin her döneminde hata yapabiliriz bunlarl abazen yuzlesmek zordur ama imkansiz degildir. sen zor olani yaptin eger bu bir bedelse fazlasiyla ödedin eger bir ders ise fazlasiyla yetti yasadiklarin ögrenmen icin. bundan sonrasi yok marco artik kendinle barisip gelecegin icin mucadele etmelisin dünü vede kendini sorguladigin sürece yarinlarindan uzaklasir vede gec kalirsin.

lutfen bir an önce bu konuyla olan iliskini kes. daha önemli vede kayda deger seyler yaparak zamani degerlendir. karanliga degil aydinliga bak..

risk almadigin surece hayatinin hangi döneminde test olursan ol sonuc asla degismez. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics