HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Bu Şekilde Bulaş Olur Mu?

2 posters

Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? Empty Bu Şekilde Bulaş Olur Mu?

Mesaj  asterix Cuma 25 Haz. - 22:21

Arkadaşlar siteyi araştırdım ancak genede sormak istedim.Bir yabancı uyruklu bayanla ilişkim olmuştu.İlişkimin daha 3. gününde ateşim biraz çıktı.Ancak ağrı kesici falan alında geçti.8-9 gün sonrada ateşima arttı ve doktora başvurdum.Doktor akut farenjit teşhisi koydu ve ailaçları aldım ancak ilaçlar ateşimi asla düşürmedi.İlişkimin üzerinden 2 aydan fazla oldu.İlişkimde korundum ancak genede kuşkuya kapıldım.Birlikte olduğum bayanı dudağından öptüm ve vajinasına da elle temasım oldu.Yaram falan yoktu diye hatırlıyorum.Şu an farenjit veya başka bişi yok ama arada sırada gözüm kararıyor başım dönüyor.Ellerimde ise deri döküntüsü var.Derim soyulmaya başladı.Banyodan çıktıktan sonra deri döküntüsü kendini daha çok belli ediyor.Hiv mi yoksa başka bişey mi?Kafam çok karışık...

asterix

Bu Şekilde Bulaş Olur Mu? Empty Geri: Bu Şekilde Bulaş Olur Mu?

Mesaj  gokyuzu C.tesi 26 Haz. - 0:26

öpuserek hiv ile enfekte olman mümkün degil. bu sekilde dünya genelinde bir bulas söz konusu degil. ayrica arastirmalarin esnasinda mutlaka hiv in saglam deriden gecerek kisiyi enfekte etmesinin mumkun olmadigi sende okumussundur. ben sikayetlerini hic bir sekilde hiv ile ilgili bulmuyorum. bugun riskli davranislarda bulunan pek cok arkadasimizin ilk aklina gelen hiv olsada unutmamaliyizki hiv e nazaran cok daha kolay bulasabilen herpes hpv ebv hepatitler ve pek cok bakteriel enfeksiyon söz konusu olabilmektedir. bunlarin asagi yukari tamami hiv belirtilerine benzer sikayetlere sebep olabilir. isin asli hiv belirtisi diye tanimlanan sikayetle aslinda virüslerin sebebiyet verdigi tum enfeksiyonlarin ortak belirtileridir. ancak burda sunuda aklimizdan cikarmamak gerekiyor bu tur virus kökenli hastaiklarin cogunu zaman zaman hepimiz yasar ve zamanla bunlara karsi bagisiklik olustururuz. örnegin herpes ile enfekte olmayan insan nerdeyse yok denecek kadar azdir. cogu insan hayatinin herhangi bir döneminde bu virus ile karsilasmis ve bagisiklik olusturmustur. iliskinle ilgili yada degil su dönemde sende herhangi bir virüs ile karsilasmis olabilirsin ama bunun hiv olmadigindan eminim. ciddi bir sey olmadigini dusunuyorum ama yinede bir enfeksiyon uzmanina danismanda fayda var.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  asterix C.tesi 26 Haz. - 11:13

Cevabın için teşekkürler.Tamam öpüşmekle olmuyor ama vajinal salgıda da mı bulaş olmuyor?Örneğin bir erkek bir kadına oral sex yaparsa yani alıcı konumda olursa bu şekilde bir bulaş gerçekleşir mi?

asterix

Mesaj  gokyuzu C.tesi 26 Haz. - 16:03

arkadasim sen hikayeni paylasirken öpustum vede bayanin vajinasina elim ile dokundum diyorsun bende burdan hareketle sana bilgilerim dahilinde yardimci olmaya calisiyorum. oral sex te uygulayan icin daima risk vardir ancak bu risk cok yuksek degildir. bunun nedeni agiz icerisindeki tükürük salgisinin virüsü izole ediyor ve hizla sulandirarak yogunlugunu azaltiyor olmasidir. bu sekilde bulas elebetteki kayitlarda vardir var olmayada devam edecektir. oral sex ile bulas durumlarinda genelde agiz icerisindeki yara yada benzeri lezyonlar virüsün gecis kapisi olabilmektedir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  asterix Paz 27 Haz. - 0:10

umarım haklısındır...

asterix

Mesaj  asterix Paz 11 Tem. - 18:37

Gökyüzü bugün 82.günüm ve bacaklarımda çok fazla uyuşma başladı.Eskiden 2şer çıktığım merdivenleri şimdi birer çıkarak yorulur oldum.Hiv bu kadar kısa sürede bu tür etkiler gösterir mi?

asterix

Mesaj  gokyuzu Paz 11 Tem. - 20:57

bunlar zaman zaman hepimizin icinde oldugu olumsuz psikoloji ile yasadigi seyler iliskini göz önune alincada hiv ile alakasi olmadigindan emin olabiliyorum. konuyu cok fazla dusunmemeye calis yaslandigini kabul et Smile bu durum hiv ile ilgili degil hiv ile enfekte olup seksen uc gunde bu kadar cöken bir bunye yeryuzunde yok
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  asterix Salı 13 Tem. - 18:34

Gökyüzü daha ne yaşlanması 22 yaşındayım.Düne kadar bi sıkıntım yoktu benim.Sana sordum yok dedin bu şekilde bulaş ama peki vajinal salgı elimize bulaştıktan sonra ağzımıza veya gözümüze değdiğinde elimiz herhangi bir enfekte olma söz konusu olmaz mı?Bacak ve kollarımdaki yorgunluk gerçekten beni tedirgin ediyor Embarassed

asterix

Mesaj  gokyuzu Salı 13 Tem. - 19:40

bak eger hiv senin dusundugun yada korktugun gibi kolay bulasiyor olsa idi bugun yeryuzunde hiv ile enfekte olmayan bir tek insan kalmazdi. neden dersen ortak yasam alanlarindan yani vc den otobusten solaryumdan hamamdan anlayacagin her yerden virus ile enfekte oluduk.. kisinin hiv ile enfekte olmasi icin virusun vucudun saglam dis yuzeyini gecip kana karismasi gerekiyor.. simdi sen dusun yasadiklarinda böyle birsey nasil olabilir. ayrica yine enfekte olman icin belili yogunlukta virus ile temas etmen gerekiyor bahsettigin sekilde bulas olmaz. neresinden bakarsan bak cok kurgusal kaliyor. ve bugune dek kayitlarda böyle bir bulas yok bu saatte sonrada olmasini bekleme.. bu arada sana kucuk bir ayrinti dedigin sekilde olsa bile elinden agzina bulastirdigin virus ile enfekte olman mumkun degil. cunku tukuruk virusu hizla sulandiripede izole edecegi icin bu riskte ortadan hizla kalkar.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  asterix Çarş. 14 Tem. - 9:07

Teşekkürler gökyüzü sağolasın zaten 90 günümün bitmesine çok az kaldı.Sonucu burya yazcam Smile

asterix

Mesaj  gokyuzu Çarş. 14 Tem. - 19:40

kahin degilim ama sonucun negatif geleceginden cok eminim. yinede sen test sonuclarini yaz hep beraber sevinelim Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics