HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
mukozadan bulaş EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
mukozadan bulaş EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
mukozadan bulaş EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
mukozadan bulaş EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
mukozadan bulaş EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

mukozadan bulaş EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

mukozadan bulaş EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
mukozadan bulaş EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
mukozadan bulaş EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

mukozadan bulaş

2 posters

mukozadan bulaş Empty mukozadan bulaş

Mesaj  cnkant Cuma 5 Kas. - 3:35

merhaba öncelikle durumumu anlatayım korunmalı bir şekilde ilişkim oldu. fakat ilişkimden 1,1 buçuk saat önce etek traşı diye tabir edilen olaya girdim ve penisin 1,1 buçuk cm üstünde bir sivilce ucunu kestim küçüktü peçete ile kuruttum yani öle sanıyorum. fakat ilişki sırasında öle gözle görülecek şekilde kanadığını düşünmüyorum.başkalarını okuduktan sonra acaba testislerin olduğu bölümüde mi kestim gibi sorular aklıma geldi.testis bölgesinide kestiğimi sayarsak buralara herhangi bir vajinal sıvı veya adet kanı temasıyla veya tıraş ettiğimiz bölge sonuçta aynı sakal traşında olduğu gibi tahriş oluyor(kolonya vs. deyince yanıyor)kıl köklerinin tıraş sonrası açılması ve buradan veya o kesiklerden vajinal sıvı veya adet kanı girmesiyle bulaşır mı?2. sorum biraz saçma olacak ama işte aklıma geldi bir kere burunun içide mukozayla kaplı hiv+ bir kişiyle tokalaştıktan sonra burnumuzun içi deli gibi kaşınsa,kaşısak sonuçta burun içi mukoza bulaş olur mu? ilişkiden sonra 21gün hiv 1+2 vidas(p24+ıgg) negatif 23.gün hiv1+2 antikorları/p24 antijen negatif, 40.gün hiv1+2 vidas(p24+ıgg),51.gün hiv1+2 antikorları/p24 antijen negatif.teşekkürler...

cnkant

mukozadan bulaş Empty Geri: mukozadan bulaş

Mesaj  gokyuzu Cuma 5 Kas. - 4:03

bahsini ettigin tarzda tras esnasinda derinin bütünlügünü bozan bir tahris yada deformasyon söz konusu ise bu virusun vucuda sizmasi icin gecis kapisi olabilmektedir.. seni korkutmak istemem ama böyle bir durum da hiv in bulasma ihtimali sözkonusu olabilir... ama burda belirleyici olan en buyuk etken seninle birlikte karsi tarafi kisisel durumudur.. ikinci olarak bahsetigin burundan bulas senaryosu mumku degildir bu sekilde bulas olmaz. 21 23 ve 51 gunde oldugun testler zaten net olarak ortaya koymaktadirki sen hiv ile karsilasmamissin. endise etmene gerek yok Smile

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  cnkant Cuma 5 Kas. - 4:11

öncelikle yanıt için çok teşekkür ederim derinin deformasyonundan kastınız ne kadar bir deformasyon.benimki bir sakal traşındaki kolonya sürünce yanması kadar ve bu durumdan en az 1 saat sonra ayrıca deri bütünlüğünün bozulmasından kastınız derin ve kanayan yaralar olduğunu düşünüyorum.böyle bir yara olsa fark edilirdi değil mi? son olarakta böyle durumlarda virüs çok çok az geçiş olur böyle çok çok az virüs geçiş durumlarındada( eğer öpüşme durumunda geçiş olsa bile veya bu durum gibi)benim testlerim doğru zamanlarda mı? veya 90.gün son gün mü ? ilginiz için çok teşekkür ederim...

cnkant

Mesaj  gokyuzu Cuma 5 Kas. - 12:52

90 gun pencerede dönemi cinsel yolla en dusuk virus yogunlugu ile temas göz önunde tutularak belirlenen son surectir.. cildinizdeki kesigin yada yaranin capi buyuklugu belirleyici degildir muhim olan virusun o noktadan iceriye sizip sizmadigidir. yada karsinizdaki kisinin pozitif olup olmadigidir. kesik kücük virus az gecer diye bir degerlendirme dogru degildir. ama sizin bunu dusunmeniz yada endiselenmeniz gerekmiyor dusuncesindeyim. testlerinizin neticesi ortada suyu cok fazla bulandirmadan doksan gun negatifinizi alip bu konulari unutun.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cnkant Cuma 5 Kas. - 17:53

o zaman az veya çok virüs geçişi düşünmeden her türlü geçiş için son gün 90 diyoruz ve olay bitiyor. Son olarakda bu virüs vücuda girdikten mesela 1 ay uygun konaklayacak bölge bulup bir ay veya daha daha uzun süre bulaşabilir mi?

cnkant

Mesaj  gokyuzu Cuma 5 Kas. - 18:07

Smile cok misafirperversin ama hiv öyle ben geldim surda biraz kivrilip yatayim sonra kalkar isime bakarim demez.. hiv icin en uygun ortam insan vucududur oraya ulastimi butun hamaratligiyla calisir uyuklamayi sevmez.. kisi hiv ile temas etmis ise degil bir ay bir gun sonra bile virus ü baskasina bulastirmasi mumkundur.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cnkant Cuma 5 Kas. - 18:13

ilginiz için çok teşekkür ederim inşallah 90 da testimizi yaptıralım o da negatif çıksın rahatlıyalım. bazı yanlış veya eksik bilgi bana bunları yaşattı bana o durumda az mktarda virüs geçeceği için süre 3 aydan uzun olur dendi bende o yüzden korktum.

cnkant

- Similar topics