HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
gökyüzüne selam direnişe devam EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
gökyüzüne selam direnişe devam EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
gökyüzüne selam direnişe devam EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
gökyüzüne selam direnişe devam EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
gökyüzüne selam direnişe devam EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gökyüzüne selam direnişe devam EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gökyüzüne selam direnişe devam EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
gökyüzüne selam direnişe devam EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
gökyüzüne selam direnişe devam EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

gökyüzüne selam direnişe devam

2 posters

gökyüzüne selam direnişe devam Empty gökyüzüne selam direnişe devam

Mesaj  cafelatteee Ptsi 24 Haz. - 21:54

sevgili Fırat abi,

Görüyorum ki geçen bir ayda yokluğumu aratmayacak kadar fantastik sorularla karşılaşmışsın, sanırım diktiğin heykelim ilham veriyor Smile

abi seninle dertleşmek ve bir küçük soru sormak, hayata dair fikrini almak istedim,

hiv için 211. günde tekrar test yaptırdım sanki çok gerekli gibi ama bu korkularımı azaltmadı hatta daha büyük bir manyak oldum, sonra tekrar avukatlığa başladım bu takıntıyı yenebilmek için, yendim de...

Birkaç örnek vermek isterim; bugün gittiğim lokantada garson kız yüzündeki sivilceler ile oynuyordu ve muhtemelen eline kan bulaştı, soda şişeme değdi, kapağını açtı ve ben o sodayı içtim.. Hayatta o binanın başıma yıkılmasından fazla değil dedim hiv bulaşma riski kaldı ki hava ile temas vs bir ton faktör bana bulaşmasını engeller diye düşündüm. Böyle düşünerek pek çok olayı takmıyorum, sence doğru mu yapıyorum abi ?

Mesajını okumayı özledim inan, saygı ile..

cafelatteee

gökyüzüne selam direnişe devam Empty Geri: gökyüzüne selam direnişe devam

Mesaj  gokyuzu Ptsi 24 Haz. - 23:40

tabiki dogru yapiyorsun ama daha secici vede dikkatli olmanda tabiki sakinca yok. bahsettigin davranislardan dolayi hiv soz konusu olamaz ama özellikle tüketim sektorunde hijyen kurallarina uyulmasindan yanayim...  bu tur davranislarda bulunan sektor calisanlarini ve hatta size ikramda bulunan arkadaslarinizi uyarmaktan cekinmemelisiniz.. konu kida oldugunda hijyen vede estetigi önemsemek gerekiyor. ben sahsen o bayan lutfen bu sodayi siz icin bana sivilcelerinizi ellemeden bir soda acmayi deneyin derdim.. basit bir örnek marketten balik aliyordum tezgahtar tirnaklariyla dolabin contalarindaki kirleri kaziyordu baligi istedim adam eldiven takmaksizin baligi aldi tartti torbaya koydu. bu baligi alip gitmemi beklemiyorsun demi dedigimde surati dustu sasirdi sizin icin hazirladim dedi. bende davranisini soyledim ve o baligi lutfen kendin ye dedim ciktim. yine bir restorantta garson elleriyle kapiyi siliyordu sonra yine o ellerle ekmekleri sepete koydu yemegim geldigi sandalyeden kalktim omuzlarindan tutup oturtum yerime sen devam edebilirsin dedim. patronu saskin saskin bakiyordu bende durumu izah edip adamin özurune ragmen ciktim ordan..  böyle davranislardan dolayi hiv ile enfekte olmayiz ama bakterileri vede adi mikroplari yok sayamayiz Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

gökyüzüne selam direnişe devam Empty Geri: gökyüzüne selam direnişe devam

Mesaj  cafelatteee Salı 25 Haz. - 8:29

Abi o kız eline sivilceden bulaşan kanı muhtemelen şişenin ağzına da bulaştırdı ve benim dudağımda yaralar vardı, kronik faranjitim de var ne yapacağım ? Yerine, elini sivilcesine değdiğini sipariş alırken gördüm ve şişeyi açarken pek ala değmiş de olabilir eli değmemiş de, hem hava ile temas da var, kaldı ki her insana hiv pozitif gözüyle bakamam böyle giderse sevgilimi bile öpemeyeceğim diye düşünüyorum... Hangisi doğru Fırat abi ?

Bu tip durumlarda bulaş olsaydı sanki dünyada negatif kalmazdı gibime geliyor Smile bulaşıp bulaşmayacağını da sen biliyorsun Smile ben dudaklarını sürekli ısırıp kanatan biri olarak galiba risk taşıyorum Smile

cafelatteee

- Similar topics