HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
bayana yapilan oral sex (cunnilingus) EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

bayana yapilan oral sex (cunnilingus)

3 posters

bayana yapilan oral sex (cunnilingus) Empty bayana yapilan oral sex (cunnilingus)

Mesaj  terlik Paz 19 Mayıs - 17:37

merhabalar,

yaklasik bir ay kadar once yabanci bir bayanla karsilikli oral sex yapmistik. herhangi bir korunma olmadi. su anda sakin yaziyor gibi gozukuyorum ama bir aydir kafayi yiyecek durumdayim (sanirim hivin herkeste gorulen tek semptomu bu). internetten yaptigim arastirmalara gore oral sexle hiv bulasma ihtimali dusukmus. benim aslinda sormak istedigim uc sey var bu konuda.

ilki hiv'in bulasma istatistikleri. wikipedia ve diger sitelere gore hiv pozitif olan birisiyle tek bir cinsel iliskiye girerek hiv kapma olasiligi yuzde 0.4. oral seksle ilgili veriler ise daha da dusuk. bu kadar dusuk bulasma istatistikleriyle hiv'in dunyada bu kadar cok yayilmasi sizce normal mi? yani bu verilerde herhangi bir sorun olabilir mi? mesela cesitli degiskenlere gereginden fazla onem atfederek cinsel iliskinin onemi oldugundan daha az gosteriliyor olabilir mi? bu verilere bakarak tek bir cinsel iliskiden bir insanin hiv kapma olasiligi aslinda cok cok az diyebilir miyiz?

ikincisi ise, benim durumumla alakali. dindar bir insanim ama nedense bir sekilde kendime hakim olamayip yabanci bir bayanla (seks iscisi degil ama aktif bir seks hayati oldugu belliydi, en azindan benimle birlikte olmasi bunu gosteriyor) sadece karsilikli oral seks yaptik. olaydan once dislerimi fircalamamistim ancak agzimda bir kac gun once yara oldugunu hatirliyorum ama olay esnasinda o yaranin durumundan emin degilim. sizce bendeki risk durumu nedir? (aslinda cevap dusuk ama sifir degil seklinde gelecek, yine de sormak istedim. mazur gorun)

son olarak, su anda ankara'da yasiyorum. internetten baktigima gore duzen labratuarlarinda hiv testi yapiliyormus. ancak ben orayi kullanmak istemiyorum cunku normal vakitte de kullandigim bir yer orasi. hiv testi kayitlarimin orada olmasini istemiyorum. bildiginiz ismimi vermeden test yapabilecegim bir yer var mi ankara'da?

terlik

bayana yapilan oral sex (cunnilingus) Empty Geri: bayana yapilan oral sex (cunnilingus)

Mesaj  cafeelatteee Paz 19 Mayıs - 18:06

sayın adminimin affına sığınarak ve haddim olmayarak sadece ankara hakkındaki sorunuza cevap vermek istiyorum.

düzen laboratuvarında kendi isminizi kullanmadan da test yaptırabilirsiniz, bunun için sahte bir isim ve sahte bir anne kızlık soyadı uydurmanız ve bunları unutmamanız yeterlidir. ankara'da sadece düzen laboratuvarı 4. nesil hiv duo ultra testi çalışıyor.

adminim daha ayrıntılı ve kesin bir cevap verecektir, saygılarımla.

cafeelatteee
YENİ
YENİ

bayana yapilan oral sex (cunnilingus) Empty Geri: bayana yapilan oral sex (cunnilingus)

Mesaj  terlik Paz 19 Mayıs - 18:24

duzen tc kimlik no gibi seyler istemiyor degil mi?

terlik

Mesaj  cafeelatteee Paz 19 Mayıs - 18:31

hayır kesinlikle istemiyor, ben de kendi ismimle yaptırmadım zira.

yapmanız gereken unutmamak üzere, sahte bir isim, soy isim, anne kızlık soyadı ve adres söylemek. unutmayın ki sonucunuzu alabilesiniz. adminim daha doğru ve kesin bir cevap verecektir muhakkak.

cafeelatteee
YENİ
YENİ

Mesaj  terlik Paz 19 Mayıs - 18:35

cok tesekkurler, bunu bilmem iyi oldu

terlik

Mesaj  gokyuzu Paz 19 Mayıs - 22:42

hiv istatistiklerini kisilerin beyanlari belirlemektedir.. bu nedenle hiv ile ilgili olan istatistikler fikir veriyor olsada ben guvenilir bulmuyorum....

basit bir örnek verecek olursak kisi evli yada herhangi bri iliskisi var ve bir sekilde enfekte oldugunda iliskisinden dolayi yalan söylemek zorunlulugu hissediyor.. isin birde ahlaki boyutu toplum degerleri göz önüne alindiginda escinsel iliski yasadigini anal sex yaptigini gizleyen yada mahsum bir öpusmeyle hiv ile enfekte oldugunu idaa eden insanlarin beyanlarida bu istatistiklerin olusmasini saglamaktadir. yaniltici olsada

oran kismida cok farkli degil,, bunlarin cogu yine kisi beyanlari vede labaratuvar calismalarina dayanmaktadir.. yine örnek verecek olursak türkiyede zaman zaman özellikle yabanci uyruklu sex iscilerinin kontrollerinde hiv e rastlanmaktadir.. bu sex calisanlari örnek veriyorum on kisiyle yada bin kisiyle beraber oldum diyor. bu insanlarin kacinin enfekte olduguysa yillar sonra ortaya cikiyor.. yada enfekte olan bireyler kontrolsuz sex yasamlari boyunca hangi dönemde hangi iliskilerinden hiv ile enfekte olduklarini asla ögrenemiyorlar.. tum bunlari göz önunde bulundurdugumuzda ben istatistiklerin fikir verebilecegini ama asla belirleyici olmadigini savunuyorum..

hiv bir sans degil sanssizlik oyunu diye dusunebilirsin... bir insan on yillarca milli piyango alir loto oynar kazi kazan nah cikar ikramiye.. ama bir insan vardir yasaminda bir kez oynar kucuk bir parayla buyuk ikramiyeyi alir gider.. hiv de buna benzer adam on yillarca yuzlerce bayanla birlikte olur sex in her turlusunu dener hic bir saglik sorunu yasamaz bir digeri ilk milli olusunda talihsizlik gelir onu bulur bir srü virüscügü olur..

bu nedenle oranlara takili kalmayin.. hiv ile ilgili bilmeniz gereken temel bilgi zayif kirilgan bir virüs ama bulasip bulasmadigini anlamanin tek yolu test olmaktan geciyor..

senin durumuna gelince oral sex ile bulas cok nadir bir durum.. bu yolla bulasin olabilmesi icin pek cok kosulun bir araya gelmesi gerekiyor. örnek veriyorum agiz icerisinde yara olmasi karsi tarafin genital bölgesinde yara yada benzeri lezyonlarin varligi bulasi kolaylastiran unsurlardir.. ancak oral sex te esas bilinmesi gereken sey agiz icerisine sizan viruslerin tukuruk icerisinde hizla izole olup yaogunlugunu yitirmesidir.. bilimsel calismalarla tükürk icerisinde mevcut yararli bakterilerin virusu izole ederek bulasi engelledigi ispatlanmistir... bu nedenle kisinin agiz hijyeni ile ilgili herhangi bir sorunu yoksa ben bulasin imkansiz derecesinde zor olduguna inaniyorum..

tabiki bu test olmayin anlamina gelmiyor.. tum riskli davranislarda oldugu gibi 90 gun sonrasinda test olarak konuyu kapatmanizi öneriyorum..

duzen labaratuvarlarinda farkli isim ve bilgilerle test olundugunu biliyorum bunun disinda hiv kutuphane kisminda mevcut ucretsiz test merkezlerinde isim vermeksizin anonim testler yaptirmaniz mumkun.

bu arada cafeelatte burasi bir forum ve ana sayfadada yazdigi uzre burda kimsenin bir digerinden ustunlugu yok benim tek farkliligim forumu kurmus olmaktan kaynaklaniyor. admin olmaksizin forumun islemesi mumkun olmadigindan admin konumundayim.. bu nedenle burda sen ben yada bir diger arkadasimiz herkes ayni derecede forumda söz hakki sahibidir vede dikkatli olmak kaydiyla yorum yapmalari birbirleriyle ilgili olmalari beni mutlu eder. bunu yaparkende kesinlikle benden izin almaniz gerekmiyor... burda yazmak ne kadar benim haddim ise dogru oldugunu bildigin inandigin bilgileri yorumlari paylasmak bir o kadarda senin haddine duser... cunku bilgi topluma aittir bireye ait olunca bu bilgi olmaz Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  cafeelatteee Ptsi 20 Mayıs - 9:00

bilgi paylaşınca güzel değil mi Smile bugün fobilerim yüzünden iyice boşadığım avukatlığa tekrar başladım gökyüzü, vira bismillah Smile

cafeelatteee
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 20 Mayıs - 12:06

baslayacaksin tabiki b bile cok buyuk bir hata olagan hayatinizdan farkli yasamaya calisarak kendinizden uzaklasip kendinize guveninizi yitiriyorsunuz sonrada neden bu haldeyim diye soruyorsunuz..

herseyden herkesten önce kendinizi anlayip bugune dek ne sekilde yasadiysaniz uzerine katarak yasamaya devam etmelisiniz.... cünkü yasamin ve zamanin ne kadar degerli oldugunu en iyi bilenlerdensiniz..

korkularmi... korkulardan korkarak yasamak imkansizdir... mesela ben biliyorum bir gün ölecegim ama aha o gün bugun deyipte uyanmiyorum hayata... yuksekten korkuyorum her yil onlarca kez ucaga biniyorum... yuzme bilmem en hircin denizde balik tutkumdan vazgecemem... istanbulda sokakta futbol magandasi,, kapkacci,, madde bagimlisi,, trafik canavari,, legal yada illegal örgüt eylemleri,, polisin gazli gazssiz bombasi ne kadar buyuk tehdit biliyormusun?? ne yapsin istanbullu sokagami cikmasin....

ve yukardaki yasamsal tehditleri daha cok cok cogaltabiliriz sende biliyorsun... ve hiv bunlarin hic birinden daha tehlikeli yada daha cok karsilasilabilecek bir durum degil... bu nedenle korkunun ece yede fatmayada cafe latte yede fayasi yok.. iyisimi ece ip atlasin fatma camasir yikasin cafe latte de kaldigi yerden yeniden baslasin... hayat ip atlayinca guzel bunu unutma Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  terlik Paz 26 Mayıs - 14:18

merhabalar tekrardan, kusura bakmayin gec cevap yaziyorum.

test olmaya karar verdim. ancak test olmaya bir turlu cesaret edemiyorum. bir haftadir tamam bugun gidiyorum diyorum ama bir turlu ayaklarim gitmiyor.

duzen'e gittigimde oradaki kadina hiv icin test olmak istiyorum mu demem lazim? ben boyle dersem kadin bana herhangi bir tepki gosterir mi? testin sonucu ne zaman aciklaniyor? kan vermekle test sonucunun aciklanmasi arasindaki sure gercekten bana bir omur gibi gelir herhalde.

bir de Allah korusun, ya sonuc kotu cikarsa? o zaman ne olur? insanin hayati tamamen sekteye ugrar. boyle dusundugumden acaba test yaptirmasam mi diyorum? bilmeden yasarim. ama o zaman da kafamin bir tarafinda hep bu soru olur.

bahsedilen test merkezlerine gitmek icin onceden randevu almak gerekiyor mu? yoksa hicbir sey demeden gidebilir miyiz?

kafayi yemek uzereyim!!!

terlik

Mesaj  gokyuzu Paz 26 Mayıs - 17:00

bazen gercekten sizi anlamiyorum..

markete gidip orkid yada prezervatif alana kisilere market görevlileri onu ne yapacaksin diye soruyormu?? yada manavdan salatalik aldiginda manav arkadasim salataligi niye aliyorsun diyormu?? hayir demiyor cünkü o insnalarin ici o ürünü satmak msteriye hizmet verip karsiligini almak.. burda asil olan hizmeti sunanin degil alanin memnuniyetidir.. cünkü bu hizmeti almak icin bir bedel öder

düzen yada bir baska labaratuvardada bu farki degildir sen hizmet talep edersin onlarda bu hizmeti verip kazanc elde eder. burda diger ticari isletmelerle aradaki fark konunun tip ve insan sagligi olmasi dolayisla uygulanan etik kurallaridir. sizler sagliginiz konusunda bir hizmet talep ederken nasil bir tepki bekliyorsunuz yada neden bir tepki verilmesini bekliyorsunuz.. ayrica duzene gittiginde karsina bir bayan cikacak diye niye sartlandiriyorsun kendini?? sana danisma vede test hizmeti veren kisi fevkalede bir erkek personelde olabilir.

hic bir hastalik korku vede stresten daha tehlikeli olamaz. eger bu korku ve bu kabusla yasamayi göze aliyorsan test olma..

sonuc kötü cikarsa..... arabaya binme ya kaza yaparsa.. sokaga cikma ya saksi duserse.. beyogluna gitme maganda cok.. dogal gaz kullanma sizabilir... bir insani sevme ihanet edebilir... yemek yeme bogazinda kalirsa bogulabilirsin..

neden önlem almak hic aklina gelmiyor... uyandigin yada uyandigimiz her sabah ölmek icin milyonlarca nedenimiz var cogu zaman bir tesaduf bile yetiyor.. bizler bir takim davranislarimiz vede önlemlerimizle bu rirskleri en aza indirgemeye calisiyoruz. hiv testi de bunlardan biri. tm diger hastaliklara karsi nasil testler oluyor önlemler aliyorsak hiv icinde aynisini yapiyoruz. git testini ol korkman icin bir neden yok.. hiv pozitif olmaktan belki seni allah koruyamaz ama sen kendi sagligini koruyarak uzun saglikli bir ömür gecirebilirsin. kaldiki sen hiv pozitif olmayacaksin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafeelatteee Ptsi 27 Mayıs - 15:29

Ben düzen lab. ile ilgili bir ekleme yapmak istiyorum. Hemşire ile muhatap olma konusunda endişeniz olmasın, iki kez orada test yaptırdım, kanım eline bulaştı bir keresinde hemşirenin, zerre tepki vermedi, bu onların işi ve profesyonel kimseler onlar. Zaten testten önce doktor sizle konuşuyor, öyle gidiyorsunuz hemşireye, doktor deniz bey ya da tutku hanım ile görüşün ve bu şekilde bir çekince duymayın bence. Sağlıkla kalın.

cafeelatteee
YENİ
YENİ

- Similar topics