HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim

2 posters

hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim Empty hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim

Mesaj  murat Paz 22 Kas. - 22:58

İyi günler sayin Gökyüzü, öncelikle Ali Hatay hocamız soruma sizin sorunuza gökyüzü cevap verecek deyince 'İşiniz Allaha kalmış' gibi bir anlam çıkarmıştım ve o saatten beri kara kara düşünüyordum ki şansıma siteyi tekrar ziyaret ettim ve mesajınızı okudum.
Aslına bakarsınız daha önce Konya'da 3 farklı hastanede 'yalancı' anti hcv-pozitifliği yaşamışlığım olduğu için (ki ankara güven laboratuvarı ve ankara baskentte yapılan hcv-rna testleriyle negatif olduğum kesinleşmişti)bu konularda çok hassas olmaya başladım ve hayatımda bir kez ancak bir kez yapacağım bir hata sonucu tanımadığım bir kadınla ama korunarak ilişkiye girdim.Sorumda bahsettiğim tüm endişelerim 1 kez dudak dudağa öpüşmekten geliyor sadece bu yüzden hipokondriyaklık yaşıyorum ve tüm hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor.Bu testlerdeki değerler konusudaki şüphelerim de daha önce yaşadığım yalanci pozitiflik durumundan ileri gelmekte. Bugün itibariyle 123 gün oldu ve bazı yerlerde okuduğum 6 ay mevzusuda sanırım bağışıklık sistemini baskılayıcı durumlar (kemoterapi ...)söz konusu olursa geçerli.
Şükürler olsun herhangi bir ilac kullanmıyorum ve 4. ayın sonunda alınmış negatifliğimle gönlümü ferah tutabilirim.(sayenizde)
Sizleride yoruyoruz kusura bakmayın belkide psikolojik destek almamiz gerekli ama bu durum kesinleşmeden ders kitaplarına bile elim gitmediği yani kendimi çok kötü hissettiğim için ve bu yaşadığım pişmanlığı kimseyle paylaşamadığım icin sizlerin vereceği cevap bizler icin cok önemli.Çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz Allah sizden razı olsun.

murat

hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim Empty Geri: hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim

Mesaj  gokyuzu Ptsi 23 Kas. - 8:30

sevgili murat arkadasim sorunun senin yada arkadaslarimizin uzerinde olusturdugu baskiyi hepimiz cok iyi biliyoruz. bu sayfayi olustururkende tecrubelerimizin size rehber olmasini amacladik. öncelikle sevgili arkadasim elisa yöntemi ile yapilan tum seroljik testlerde yalanci pozitiflik ihtimali mevcuttur bu nedenle sonuclar dogrulama testleri ile teyid edilmek zorundadir. oysaki bu testlerin yalanci negatif sonuc vermesi nerdeyse imkansizdir. olasi yalanci negatifliklerin neden kaynaklanabilecegini sende iyi kötu biliyorsun ve böylesi bir durum seni kapsamiyor, hiv hepatitler il ekiyasladigimizda binlerce kez dah azor bulasan bir virustur öte yandan korunmali iliskilerde hiv bulasi olmayacagi gibi öpuserekte hiv bulasmas. bir kisinin öpuserek hiv ile enfekte olabilmesi icin sekiz ila on litre arasinda tukurukte bulunan virus yogunlugu ile karsilasmis olmasi gerekir. öpuserek hiv ile temas ettigini idaa eden cok az vaka var ama bunlarin hic birini uzmanlar inandirici bulmuyor. kaldiki 4 ayin sonunda aldigin negatifin sonucu asla tartisilmaz. test sonuclarina guvenmeli vede yormal yasamina dönmelisin.

bak bir kac mesaj altta simulacra arkadasimizin hiv fobisi ve hastahane korkusu konulu bir hikayesi var gercekten o arkadasimiz cok direncli ve saglikli yaklasiyor olaya. kendisinin cesareti ve tavri beni cok etkildi. her birimiz bu kadar cesur olabilecek yada saglikli davranabilec ek insanlariz bunun icin milyonlarca sebebimiz var anemizi babamisi ailemizi ve daha nicelerini seviyoruz hayati seviyoruz kuslari cicekleri yeryuzundeki herseyi seviyoruz. tum bunlari inkar edip bir tek hiv i takili kalmak dogru degil. evet her birimizin hatalari oldu bunlardan ders cikarmak zorundayiz ama bunu yaparken kendimizi yargilayp infaz etmemeliyiz. heleki beynimizde kurdugumuz o dar agacindan gunahkar saydigim beynimizi asamaya kalkmamaliyiz. hani derler ya bir musibet bin nasihattan iyidir diye. bizimkide iste o musibet Smile

sana yada buraya gelen diger arkadaslarimiza psikolojik destek al demek söylenecek en kolay sey olur. imkani olan arkadaslara bunu her zaman öneriyorum ama türkiye kosullarinda bu bile zor elde edilen bir hizmet. bunu yapabilme sansin varmi bilmiyorum ama ben sana yapabileceklerini önereyim acik havada uzun yuruyusler mutlaka ise yarar beslenme konusunda cok dikkat etmen gerekiyor bunlari aktif sosyal bir yasam ile destekleyebilirsin bu senin icin zor olmaz bu konuda ögrenci olmanin avantajlarini kullanabilirsin. konyada ali hatay hocamiz iyi bir dert ortagi olabilir ama hiv konusu üzgunumki urologlarin bransi dahilinde degil. bu nedenle sanirim senin olmayan riskini burda ölcup bicip olmayan viruslerine karsi asla olusmayacak antikorlarini burda sayip en sonunda seni ayaklarindan tavana asip beyinin tekrar yerli yerine oturmasini saglayip döve döve hayata ugurlamak bize dusecek Smile sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim Empty Geri: hiv korkusu soruma cevap için tesekkür ederim

Mesaj  murat Ptsi 23 Kas. - 20:35

slm Gokyüzü mesajını neşeyle okudum bende dahil birçok insanın yersiz tereddütlerinin temelinde eksik ve yanlış bilgilendirilme yatıyor birçoğumuz mesleki alanlarında uzman doktorlar yerine kendi kendimizin internet doktoru olmaya çalıştığımız ve rahatsızlıklarımızı internet yoluyla kimseyle paylaşmadan yaşadığımız için sorunlarla boğuşuyoruz.Tıp ilmiyle hiçbir alakası olmayan ben, kendi blogumda pencere dönemi 2 senedir diye konu açsam birçok insan hiç şüphe yok ki bende olduğu gibi yersiz endişelere kapılacağından eminim bilgilerin kaynağının nereye dayandığını arastırmadan hareket ediyoruz. Sağık sektöründe seninde bahsettiğin gibi hayatında hicbir hiv + vakası görmemiş bilgisiz doktorlar yüzünden endişelerimiz kat be kat artıyor.Bunlara ek olarak stres eklenince kendi kendimizi hasta ediyor ve kafamızda senaryolar oluşturmaya başlıyoruz.8-10 litre örneği çok açıklayıcıydı Smile
ayrıca değerli vaktinizi ayırıp cevap yazdığınız için tekrar teşekkür ediyorum.
ayrıca hukuki bir sorunla karşılaşırsanız yardımcı olmak isterim
Forumunuzun daha da büyümesi temennisiyle...

murat

Mesaj  gokyuzu Salı 24 Kas. - 9:33

sevgili kardesime bizler icin zaman degerli aslinda bu tüm insanlar icin gecerli bir durum. ama sizler zamandan daha degerlisiniz. ben yeryuzunde acilarin huzunlerin her gun dahada buyuyerek uzerimize bulastigini kesfettigimden beri daha duyarli daha bilincli olmaya hayatin her alaninda paylasirken daha cömert davranmaya gayret ettim. cunku tek farkina vardigim cogalan huzenler degildi bir birimize tutundukca bir bir birimize emek verdikce bizlerde cogaliyorduk sevinclerimizde. bizleri zaten burda bulusturanda bu.. zor zamanlarimizda cok uzaklarda bile olsak yüregimizi umudumuzu ve sevgimizi katarak bir birimize guc vermeye bu zor zamanlari daha az zarar ve ziyanla atlatmaya calisiyoruz. yazdiklarindan anliyorumki sen dananin kuyrugunu öyle bir yakalamissinki ha koptu ha kopacak. testlerin zaten fazlasiyla yeterli ama kafanda hiv i öldurmek uzresin son darbeyi vurmanin firsatlarini kolluyorsun. tükürük konusu gecmiste burda bir enstute prof un bana yaptigi aciklamalardi sonraki yilda zaten hiv rehberlerinde yerini aldi bu aciklama. zaten hiv de öpuserek bulas olmamasinin en buyuk nedenlerinden biri belki daha önce karsilasmadigin kucuk bir detay daha söyleyeyim hiv in öpuserek bulasmasina engel olan ikinci unsur ise tukurgun icerisinde bulunan bakterilerin hiv virusunu izole etmesi ve sulandirmasidir. agiz icerisinde virus bu yuzden yogunlugunu cok hizli yitirir ve baski altinda kalir. buda bulasi imkansizlastirir.

bu arada guzel temennilerin icin tesekkur ederim forum ne kadar buyur yada ne kadar cogaliriz bilmiyorum bana kalsa hic kimse hiv korkusu yasamasin yer yuzunde hic kimse hiv ie enfekte olmasin forumada kimse ulasmasin derim. ama uzgununmki bu cok erisilmez bir hayal ve burda endise yasayan insanlara ulasmak beni ne kadar mutlu ediyor olsada bazen öylesine hikayelerle karsilasiyoruzki yurekler bin parca oluyor. ne diyebilirimki karanliga bir isik yaktik büyüsün cogalsin herkes aydinlansin istiyoruz. umarim basaririz. yakin tarihe kadar hukuki anlamda pek cok sorunum vardi almanya baglantili bir hukuk burosu ile anlasarak bunlari cozmustum. ama ihtiyac durumunda ben yada arkadaslarimiz mutlaka destegini isteriz. guzel teklifin ve dusuncelerin icin tesekkur ederim
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  murat Ptsi 18 Ocak - 22:05

Tekrar Merhabalar bugün 6.ayı tam olarak doldurduğum bir gün o yüzden tekrar yazıyorum.gökyüzü tahmin ettiğin gibi bu güne özel son kez test yaptırdım ve tekrar negatifimi aldım Smile ama yine tahmin ettiğin gibi değer yine artarak bu seferde 0.58 geldi 2 ay önce aynı merkezde yapılan testde ise 0.52 gelmişti sürekli aynı merkezde test oluyorum ama 0.20 lerle baslayan sürec su anda 0.58 >0.9-1 de ve bu hesaba göre bir altı ay sonra 0.9 değerine ulaşıyorum Very Happy merak ettiğim konu neden sabit kalmaz ve hic azalma olmaz sürekli artar ki bu illet sey?korkuyorum ya ondan heralde 3 ay sonra tekrar yaptırdığım test sonucu yazarım o zaman da 9 ay olmuş eğer herhangi bir artış olursa yine sanırım literatürlük bir vaka olurum.Sormak istediğim stresli olmamın bu değerlerin yüksek çıkmasında bir etkisi var mı çünkü hep baya bir sinirli olarak kan veriyorum.Ayrıca hiv testleri ile beraber hcv ve hbsAG testleride yaptırıyorum genelde onlarda sabit durmuyor 2 ay önce 0.42 olan hcv bu ay 0.25 ama anti hiv testinde bir türlü böyle bir netice olmuyor antikorlar çok yavaş gelişiyor olamaz mı ??

murat

Mesaj  gokyuzu Ptsi 18 Ocak - 23:30

stresin bagisiklik sistemi uzerindeki etkilerini gayet iyi biliyorum ama bunun hiv testlerini etkileyecegini sanmiyorum.. pek cok hastaligin tanisinda bazi kisisel durumlardan dolayi ilginc degerler ile karsilasmak tabiki mumkundur. ama gercek sudurki hastaliklarin tanisinda kullanilan testler gerek gelistirildikleri gerekse kullanildiklari dönemlerde gözlenerek kisilerde olmasi gereken en alt sinir ve en ust sinir belirlenir.. bir kisinin 0,01 ile negatif olmasi ne kadar imkan dahilinde ise 0,58 ile negatif olmasida o derece mumkundur.. yani negatif 0,02 ile negatif 0,58 arasinda hic bir fark yoktur.. artik diyorum su canim ülkemdede kisiye test sonuclarini bir matematik cizelgesi halinde degilde sadece negatif yada pozitif olarak beyan etselerde insanlarin psikolojilerini bozmasalar Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  murat Çarş. 20 Ocak - 22:37

Gökyüzü burda doktorlar özellikle tam değer istiyorlar daha önce yaptırmış olduğum anti-hiv card testde sadece negatif yaziyordu fakat doktor özellikle tam değer istemişti işte böyleleri olunca insanın psikolojisi ister istemez bozulur ama 6 ayı gecen tek vaka varmıs sanırım ayrıca ben 2.ci ıolurum demek uzaydan geldim demekle eş anlamlıymış o bakımdan Smile)

murat

Mesaj  gokyuzu Perş. 21 Ocak - 19:32

murat hiv testi yaptiriyorsun seker yada kolestrol testi degil Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics