HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hiv testi ve stres EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hiv testi ve stres EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hiv testi ve stres EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hiv testi ve stres EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hiv testi ve stres EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hiv testi ve stres EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hiv testi ve stres EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hiv testi ve stres EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hiv testi ve stres EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hiv testi ve stres

2 posters

hiv testi ve stres Empty hiv testi ve stres

Mesaj  e2kat Salı 2 Nis. - 17:17

Merhaba ben bundan 47 gun once yabanci bi hayat kadiniyla korunarak beraber oldum.fakat prezervatifin markasini kalitesini bilmiyorum benide sikintiya sokan bu ama yirtilma olmadi.10 gun sonra dilimde beyaz sivilce cikti fakat 2 3 gunde gecti sonra benim aklima hiv geldi ve stres yapmaya basladim.15 gun sonra bende ishal ve istahsizlik basladi bunun yaninda gunde 7 8 defa idrara cikiyordum.bunlarla beraber agzimda aft cikti.istahsizligim hala devam ediyor.sirtimdada 5 6 tane sivilce var.20. Gunde combo testi yaptirdim negatif cikti.suan 47. gunumdeyim sizce hiv olma durumum nedir uzun suren ciddi bir iliskim risk altinda lutfen yardim edin simdiden cok tesekkurler

e2kat
YENİ
YENİ

hiv testi ve stres Empty Geri: hiv testi ve stres

Mesaj  e2kat Salı 2 Nis. - 22:27

Abicim lutfen cevabiniza cok ihtiyacim var prezervatif yirtilmadigi surece kalitesi markasi bu olayi etkiler mi 20 gun sizce combo testi icin yeterlimidir cevabinizi bekliyorum

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 3:21

prezervatif yirtilmadigi surece hiv acisinda her hangi bir risk olusmaz. korundugun icin test olman bile gereksiz. hiv acisindan endise duymana gerek yok kaldiki 20 gunde olunan kombine testin guvenirligi oldukca yuksektir. aft zaten stresin tetikledigi bir saglik sorunudur.. psikolojik anlamda sorunlar yasayan cogu insanda agiz vede cilt sorunlari ortaya cikar buda bir diger gercek..

bahsettigin iliskide hiv ile enfekte olmayacagindan emin olmalisin. ishal vede idrar sorunun stresle alakali bir durum.. sana cok sacma gelebilir ama insanlar baski altindayken sadece gerilim beyinde olmaz tum organlar bundan etkilenir kalp atislari degisir diger organlar daha hizli yada yavas calismaya baslar.. bu durumda en cok etkilenende bagirsaklar vede sindirim sistemidir asiri kasilmalardan dolayi gidalar tam islenmeden rafine edilmeden vucuttan atilir. buda ishale neden olur..

cok kucuk bir ihtimalde bakteriel bir enfeksiyon neden olabilir sikayetlerine. bir urologa basvurup basit bir idrar kultur testiyle bu kuskunuda ortadan kaldirabilirsin.. o zaman sende göreceksinki yasadigin sorunlarin tek nedeni stres.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  e2kat Çarş. 3 Nis. - 7:51

Abicim kusura bakmayin ama bu surecte o kadar inandirmisim ki kendimi gercekten prezervatif kullanildigi zaman bulasma riski hic yok mudur boyle bir bulas gorulmusmu yani patlamadigi surece tabiki

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 11:10

prezervatif kullanilan iliskilerde hiv ile enfekte olunmaz böyle bir bulasta kayit edilmemistir... prezervatif kullanmandiginiz halde hiv ile enfekte olabilmeniz icin sevismek yerine savasmaniz gerekir... birbirinizin etini yemediyseniz yani bir cesit yamyam degilsen prezervatif ise yaramistir emin olabilirsin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Çarş. 3 Nis. - 11:17

Sizlere ne kadar tesekkur etsek az kalir cok degerli bir is yapiyorsunuz son olarak bu istahsizligim ve hafif ishalim bakteriyel veya baska bir soruna mi baglidir stres ve psikolojik bozuklukda bu etkileri yapar mi cok tesekkurler

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 11:44

ishal ile ilgili dusuncelerimi bir onceki yorumumdada yazmistim. ben stresle alakali olduguna inaniyorum. bu tur endiseler yasayip ishal olmayan cok az insan ile karsilasinca ister istemez ilk ihtimal olarak akla bu geliyor. senin durumununda önceki arkadaslardan farkli olmadigini biliyorum.. bu konuyu uzattigin surecede bu tur sikayetlerinin kesilmeyecegindende eminim Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Çarş. 3 Nis. - 11:57

Burda bir suru insanla gorusuyosunuz tecrubelerinizden suphem yok insallah oyledir psikologlada gorusmeye basladim yarin bi daha gidicem insallah kurtulucam bu stresten cok tesekkur ederim size

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 12:11

kafanda olusan soru isaretlerini cekinmeden yazabilirsin.. bunu soyluyorum cunku googleden arastirip yalan yanlis karmasik bilgiler edinmeni istemiyorum... bunun disinda hiv ile enfekte olman sözkonusu degil olamazda .. bunu bilerek yasamina devam et hayatini zorlastirma..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Çarş. 3 Nis. - 13:35

abicim kusura bakmayın sizide işinizden gücünüzden ediyorum ama son bişey sorucam ben doktora gittikten sonra şuraların buraların şişer diyince boğazımla oynamaya başladım ve doktordan cıktıktan yarım saat sonra boğazımda sağ tarafta bi şişlik farkettim leblebi gibi ilk başta cok elimi içeri yittirince hissediyodum şimdi daha kolay elime geliyo ama dışardan belli olmuyo doktor 1 cm i geçmediği sürece sıkıntılı bişey değildir dedi normalde herkeste küçük küçük lenf nodları vardır dedi acaba bende önceden de varmıydı vücudumu cok inceliyorum ondan mı böyle oluyo hiv le ilgili bi lenf bezi şişmesş olsaydı doktor anlardı abi değil mi?

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  e2kat Çarş. 3 Nis. - 17:42

Abi birde bu sikayetlerim basladigindan beri dilimde sapsari bir tabaka var fircalayinca dilimi geciyor ama sonra yeniden oluyo enfeksiyon hastaliklari doktoru vitaminsizliktendir dedi internettede sigara kullanan insanlarda olur yaziyor fakat benimki cok fazla sigara icen baska arkadaslarima bakiyorum onlarda yok abi bunlar olunca hastaligi kafamdan atamiyorum tecrubelerine ihtiyacim var pozitif insanlardada bu sikayetler oluyor mu lutfen yardimlarini bekliyorum

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 0:27

herkeste lenf nodlari yok sen secilmis adamsin Smile matrix gibi

bende kahinim Smile

tabiki herkeste lenf nodlari var.. bunlar uzaktan sevilmekten hoslanir hatta varligini ne kadar cok unutursan o kadar cok mutlu olurlar senide mutlu ederler. kurcalayip dokundukca sana kizip hindi gibi kabarirlar. bazende boyun bölgesindeki lenf nodlari köt agiz hijyeni cürk dis yada dis iltihabi durumunda buyur.. hiv de lenf nodlarindaki buyume senin dusundugun gibi degil anlatmiyorum bile cunku bilmen gerekmiyor Smile

herkesin agiz bakim tarzi farklidir mesela ben dis fircasi yerine zimpara kullanirim bazende bulasik teli neticede hijyen önemli. haftada birde klorakla gargara yapip arap sabunuylada parlatirim disimi damagimi. yilda iki kezde kirec cözc kullanirim Smile

simdi saka bir yana..

1. sigara yi azalt
2. papatya cayi ic ilik olsun agzinda oyalayarak yutkun
3. elma ye lifli gidalarla beslen
4. eczaneden dogal b vitamin tabletleri al
5. dusuk florid oranina sahip dis macunlari kullan
6. agiz gargarasi yerine tuzlu suyla gargara yapmayi tercih et
7. yinede duzelmezse cilt dr una basvur
8.. skeiz diye birsey yok Smile
9. sekiz olmayinca dokuz hic olmaz Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Perş. 4 Nis. - 0:50

Bu psikolojide bile beni guldurdun ya gece gece Very Happy ama haklisin yani dusununce kendimin ruh hastasi falan oldugunu dusunuyorum ama her dakika yeni bisey cikiyo bu mesaji okumadan 5 dk once sirtimdaki artan sivilceleri ve genital bolgede cikan yara sivilce arasi biseyi kafama taktim uykum kacti uyuyamiyorum suanda mesela ama sanirim bunlar benim abarttigim seyler tavsiyelerine yarindan itibaren uyucam cok tesekkurler

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  e2kat Perş. 4 Nis. - 1:11

Bir de tabi psikolojikmi gercekmi bilmedigim bogaz ve kulak arkasi agrilarim olunca aklimdan cikmadi elde degil ama sen yapabilecegin en iyi sekilde yardimci oldun cok tesekkurler sizin gibi insanlar oldugu surece dunyada umutsuzluga yer yok Smile

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  e2kat Perş. 4 Nis. - 7:31

Abicim ben napicam konusabildigim derdimi anlatabildigim bir sizler varsiniz boyle sirtimdaki sivilceler onunlami alakali sizce onceki aya gore cogaldi lutfen abi boyle yasamaya gucum kalmadi

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 10:07

ergenlik sivilceleri cikariyorsun bence..

genital bölgendeki sivilcemi olsam yoksa yarami olsam diye ortaya cikan olay,, eger bir kil dönmesi degilse ve sen onunla arkadasligindan memnun degilsen bir cilt dr una basvurabilirsin bence Smile

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Perş. 4 Nis. - 10:15

Bilmiyorum hersey boyle ust uste gelince aklima hiv den baska bisey gelmiyor evet komik geliyodur sizlere korundugum halde neden bu kadar kafama taktigim ama bende anlamiyorum 3. Ay testini aldiktan sonra onada inanmazsam hep boyle devam ederse diye cok korkuyorum

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 13:15

inanirsin inanirsin korkma Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Cuma 5 Nis. - 10:06

Abicim seni cok ugrastiriyorum kusura bakma ama psikologada 3 seanstir gidiyorum bir degisme olmadi sence gercekten bana bulasma ihtimali yokmu

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  e2kat Cuma 5 Nis. - 12:40

Abi son bi kac gundur iyiyim agzimdaki yaralardanda daha cikmadi ama bogazimdaki sislik beni rahatsiz ediyo pazartesi doktora gitmistim bisey yok demisti ama ben cok kafama takiyorum sence herkeste varmi oyle sislikler varsa ben niye onceden farketmedim doktor bana elleyince yumurta gibi gelir diyodu bende doktorun yaptigi gibi muayene ediyorum kendimi hissediyorum elimle orda bisey sence ne yapmaliyim abi

e2kat
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Cuma 5 Nis. - 12:57

niye elliyorsun onun varligini bilmek sana ne kazandiriyor.. vucudunu kendi haline birak.. zaten bir sorun oldugunda o sana sinyal verecektir. sen neden oram sistimi buram sistimi diye kendini surekli gözetim altinda tutuyorsun..

tip egitimi alan insanlar ilk yillarinda surekli senin yaptigin gibi vucutlarini kurcalayip her hastaligi kendilerine yakistirirlar.. yani dr adayalarida ilk yil senin gibi davranip eyvah ben hiv oldum aha bende kanser var yuzumde sivilce gec dönem ergenlikmi yasiyorum yoksa erken gelen bir antrepozun habercisimi..

sen dr yaptigi gibi muayane edemezsin.. tarafsizda olamazsin neticede dr ona bir baska vucut diye dokunuyor. sen ise kendi vucudun oldugunu bilerek dokunuyorsun..

inan seni anlamiyorum düsüncelerini davranislarini sordugun sorulari cogu zaman sacma vede anlamsiz buluyorum.

hani nerden nasil bu mantigi cikariyorsun diye sormak bile abes olacagindan bu kadar mantiksiz dusunceyi nasil bir arada tutabiliyorsun diye sormak daha dogru geliyor bana.

1. lenf nodlari herkeste vardir

2. kisinin gecmisteki genel saglik durumu ile ilgili olarak mercimek tanesi buyuklugunden fasulye buyuklugune kadar olabilir

3. daha buyuk lenf nodlari uzmanlarca dikkate alinmalidir

4. lenf nodlari sadece senin kurcaladigin bölgede degil vucudunun genelinde vardir

5. hiv ile enfekte olursan sadece senin elledigin degil vucudunun genelindekiler buyur

6. bogazindaki lenf nodun buyumusse ( ben inanmiyorum) asagidaki sebeplerdendir

a) mevsimsel bir hastalik geciriyorsun

b) agiz dis yada dis eti sagliginla ilgili bir sorun var

c) yakin bölgede darp zedelenme yada yaralanma söz konusudur

7. lenf nodlarini seversen oksarsan oda sana tesekkur etmek icin buyur.

uc seans ta psikologunla ne konustun bilmiyorum ama gercek suki psikolog tutup insani iyilestirmez, insanin kendini iyilestirecegi yolu gösterir.. burda psikologun degil senin gösterdigin caba cok daha önemli,,,,,

muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  e2kat Cuma 5 Nis. - 15:47

Gercekten bende kendimi anlayamiyorum ortada risk bile yokken niye bu kadar taktigimi kendi kendime belirti yarattigimi anlayamiyorum ama siz bu konuda tecrubelisiniz bir risk olsa soylerdiniz bugun doktora gittim 50.gunumdeyim elisa yapti 0.22 negatif cikti 20.gunumde yaptirdigin combo testine guven eger cikacak olsa onda cikardi ben senin icin 90. Gun testini bile gerekli gormuyorum dedi bende artik bu konuyu kapatmaya gercekten karar verdim psikologumun onerileri dogrultusunda bunu hayatimdan cikaricam bu zor gunlerimde bana verdiginiz karsiliksiz destekten dolayi sizlere cok tesekkur ederim isiniz rast gitsin

e2kat
YENİ
YENİ

- Similar topics