HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
iki gün oldu deliricem EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
iki gün oldu deliricem EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
iki gün oldu deliricem EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
iki gün oldu deliricem EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
iki gün oldu deliricem EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

iki gün oldu deliricem EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

iki gün oldu deliricem EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
iki gün oldu deliricem EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
iki gün oldu deliricem EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

iki gün oldu deliricem

3 posters

iki gün oldu deliricem Empty iki gün oldu deliricem

Mesaj  hakan2012 Paz 16 Eyl. - 21:18

slm forumda yardım edecek bir uzman var mı?
iki gun once rus bir hayat kadını ile ilişkim oldu biraz alkolluydum on sevisme sonrası once 2 kez vaginal 1 kezde anal ilişki yasadık toplam bırbucuk saat beraber olduk

sorularım
1) kadın cantasından ince markasını daha once duymadıgım bir prezervatif verdi onunla ilişkiye girdik ilişki esnasında bircok kez prezervatif cıktı elimle duzelttim arada dibinden sıyrılmalar oldu.
Bu durumda risk durumum nedir? Tamamen prezervatifsiz vaginal ve anal birlesme olmadı ancak tüm birleşmeler uzun surdu...

2) İlişki oncesi arkadasımın verdiği performans haplarından aldım. Bu hapların hastalık kapmama etkisi var mı?

3) Hangi gun hangi testleri olursam yuzde yuz içimi rahat tutabilirim?

Dün ilişkiden 1 gün sonra özel bir hastanede muayene oldum. Doktor 3 aydan once test yapamayacıgını soyledi. Ve bana ROXIN 750mg isminde hap yazdı. Bu hapları 7 gun süreyle kullanmamı söyledi. Neden?
Bugun mide bulantısı kusma hissi ve ishal yasadım. Sizce bu neden oldu? Delirmek üzereyim.
Lutfen acil yardım edin..

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

iki gün oldu deliricem Empty hiv

Mesaj  hknucal Paz 16 Eyl. - 21:25

arkadaşım şu süreçte ne desek boş..birincisi aids in belirtileri öyle bikaç günde çıkmaz..en erken 28. günde combo test olmalısın..beklemekten başka çaren yok..combo test 28.günde olursan yüzde 95 hatta daha fazla bir oranda güvenilirdir..ikincisi korumalı bir ilişkinin ardından neden korkuyorsun anlamıyorum..tam olarak yırtılmadıysa sıkıntı yok..boş yere telaş yapıyorsun

hknucal

iki gün oldu deliricem Empty Geri: iki gün oldu deliricem

Mesaj  hakan2012 Paz 16 Eyl. - 21:29

Dostum korunmalı ama kadının verdiği prezervatif markasız ince bir prezervatifdi birde birleşmede sert hareketler yapmıs olabilirim arada sıyrıldı duzelltim.
Kadın rus ve hayat kadını.
dün konustugum doktor mutlaka test olmalısın dedi yazdıgı ilacıda anlamadım bugun ishal ve mide bulantım oldu
şimdi sen combo 28.gunde yuzde 95 diyorsun sen 45.gunde test olmussun su durumda benden cok daha iyi durumdasın bence senin icin rahat olmalı
Birde PCR diye bir test varmıs o nasıl duydun mu hic 3 ay nasıl gecer offfffffff off

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

iki gün oldu deliricem Empty ..

Mesaj  hknucal Paz 16 Eyl. - 21:41

arkadaşım benim durumum ayrı çünkü 28.günde vücutta antijenler kaybolmuyor ve ölüçelecek derecede oluyor..bütün uzmanların tavsiyesi combo testinin 28. günde olunması..sana tavsiyem 28. günde bu testi yaptırırsın ve yüzde 95 civarı bir sonuç alırsın..garanti olsun diyede 90. günde normal antikor testini yaptırır rahat edersin..bende 90. günü bekliyorum..yapacak bişey yok..

hknucal

Mesaj  hakan2012 Paz 16 Eyl. - 21:43

Nasıl yaptırıcam bu testi her hastanede var mı? Senin risk durumun neydi? Bu forumda online uzman yok mu?
Ciddi bir uzmana ihtiyacım var.

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 20 Eyl. - 22:22

hakan hiv acisindan yasadigin iliski risk teskil etmiyor. korunarak girdigin iliskiden dolayi endise etmen yersiz. basvurdugun uzmanin bu konuda daha dikkatli vede bilincli dinleyip hikayeni seni uyarmasi gerekirdi ama uzgunumki tr de bunu yapan cok az uzman var. ancak yinede diger bakteriel enfeksiyonlara karsi sana koruyucu tedavi uygulamasi taktire deger bir davranis. keske hiv konusunda riskinin olmadiginida söyleyip senin bunalim moduna girmenede engel olabilseydi Smile

tekrar ediyorum korundugun iliskide kondomun kismen siyrilmasindan dolayi hiv ile enfekte olmazsin. bu tur temaslarda bakteriler viruslere nazaran daha kolay bulastigi icin herhangi bri bakteriel enfeksiyon sozkonusu olabilir. ancak dr un bu konuda sana antibiotik tedavisi uygulayarak seni koruma altina almis durumda bence buralarda cok oyalanma. zamanini ziyan etme
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  hakan2012 Cuma 21 Eyl. - 8:32

sevgili gokyuzu,
Blog'undan buraya ulaştım. Orada artık yazmayacağın yazıyor.

Benim durumum şu, korunmalı ama yurt dışında hayat kadını ile ilişkim oldu. Gecen cuma günü...
2kez vaginal bir kezde anal korunmalı ilişki yaşadık ama, bende prezervatif yoktu, kadın kendisi adını bile duymadığım bir prezervatif verdi.
İlişki öncesi, performans arttırıcı haplardan almıstım ve ilişki sırasında sıyrılmalar oldu özellikle sertleşme nedeniyle bir kaç prezervatifi birçok kez düzellttim. (Her ilişkide yeni prezervatif kullandım) Oral ve opusme dudak teması yaşanmadı.

Türkiyede bir enfeksiyon doktoruna gittim. Roxin 750mg 12 saatte bir hap verdi. Verdiği ilacın yan etkilerine baglı olarak(umdugum) ates mide bulantısı ve gaz sorunları yaşadım.
Doktor 3 ay sonra gelip test yaptırmamı soyledi. (Özel bir hastanenin dahiliye uzmanı genc bir doktor)
Ve 15 gün boyunca düzenli ilacları kullanmamı söyledi.

İlişki yurt dısında oldugu icin ve hayat kadını oldugu için bu tip bir ilişki sonucu ne zaman hangi testleri yaptırmalıyım.
Forumlarda Combo, PCR,gibi testler var bunlardan kesin sonuc veren testi olmak istiyorum. Devamlı bunu dusunuyorum lütfen bana yardım et.
(Biraz fazla detaylı anlatmıs olabilirim. Gercekten su an kafam karısık.)

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 23 Eyl. - 10:57

eger endiselerine son verecekse 21 ile 28 gun arasinda p 24 yada kombine bir test ol. 45 gunden sonraki her dönemdede antikor testi yada yine kombine test olabilirsin. ama israrla soyluyorum yasadigin tarzda bir iliskide hiv bulasmaz... dr sana verdigi antibiotik bakteriel enfeksiyonlara karsi koruyucu tedavi yapmak istemesinden dolayi.. antibiotik kullaniminda gaz bulanti gibi sikayetler normal sayabilecegimiz yan etkilerdir. bunlara takili kalma. her prezervatif markasini bilmek zorunda degilsin ama emin ol yurt disinda ( eger ucuncu dunya ulkeleri yada afrikayi kastetmiyorsan) bu sektorde calisanlar yada calismayanlar ulkemizdekilerden binlerce kez daha bilincli vede dikkatliler. sunu unutmamalisinki bu tur davranislarda senden onlarda sen kadar risk altindadir ve bundan dolayi kendilerini korumak istemektedirler. yoksa prezervatifi dogum kontrol yontemi olarak kullanmadiklarindan emin olabilirsin Smile

pcr testlerini kafandan sil, luzumsuz masraftan baska birsey degil zaten. hiv tanisinda kullanilan testler elisa yöntemiyle uygulanan antikor testleridir son yillarda erken tani sagliyor diye yine ayni yontemle antijen testleri uygulanmaya baslanmistir.. daha etkili ve garantili cozum oldugu icinde sonraki donemlerde bu iki test birlestirilerek kiside hem antikor hemde antijen taramasi yapan kombine testler olarak karsimiza cikmistir.

bunlari sorgularken bazi deyimleri bilmen önemli antijen vucuda disardan sizan hastalik etkeni anlamina gelir.. antikor ise vucudun hastalik etkenini yok etmek icin olusturdugu bagisiklik yanitidir.. yani antijenler vucuda sizdiginda bagisikligimiz antikorlar ureterek onu yenmeye calisir. testlerdede bunlar taranir antijen varmi?? yada antikor varmi ??
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

iki gün oldu deliricem Empty beklemek

Mesaj  hakan2012 Paz 23 Eyl. - 15:34

tsk ederim gokyuzu
seninle mail vs.. konusabilceğimiz bir yer var mı?
Birde p24 ya da combine demişsin, kusura bakma ama tam isim olarak yazman mumkun mu?
28.gundeki test sonucunun sence yuzde kac sonucu kesindir?
birde bazı sitelerde 3 ve 6 ayda test olun diyor bir arkadasda seneler sonra cıkar vs..
simdi en dogru ve en kesin bilgi verecek testlerin gun ve adını vermen mumkun mu? Endisem nisanlıyım evlenmeyi dusunuyorum ve gercekten endise ediyorum salakca bir is gezisi sonrası(Rusya) da bir barda tanıstıgım hayat kadını ile olan bir iliski oldu.
korkularım ve endiselerim artıyor. doktor en az 3 ay gecmeden test yapamam dedi ama 3 ay'dan once 28 gundeki testin anlamı nedir? neden doktor beni 3 ay bekletiyor, gercekten anlamıyorum,

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 25 Eyl. - 23:53

p 24 atijen testi: direk vucutta virusun varligina dair kanitlar arar. 21 ile 28 gun araligindaki sonuclar mukemmel kabul edilir.

antikor testi : vücutta hiv e karsi bagisiklik yanitinin olusup olusmadigini sorgular. viirusle mucadele etmek icin bagisiklik sistemimizin olusturdugu antikorlarin varligini tayin eder.. 45 gunden sonraki her dönemde uygulanabilir. bu test yöntemi ile 90 gun sonunda antikorlarin varligina rastlanmaz ise kisi kesinlikle negatiftir.. pek cok ulkede bu sure alti hafta olarak kabul görmektedir bunuda ayrica not olarak belirtiyorum..

kombine dedigimiz test ise. yukarda yazdigim iki testin ayni anda uygulandigi yontemdir. hem virusun kendisi hemde vucudun bagisiklik yaniti taranir bu teste.. kiside bagisiklik yaniti olusmamissa antijeni yakalar eger kiside tersi durum bagisiklik yaniti olusmus ve antijenler baskilanmissa antikoru yakalar. bu testide 21 ile 28 gun araliginda yada 45 gunden sonraki tum dönemlerde yaptirabilirsin..

uc ay alti ay diyen sitelerden bu konuda kaynak isteyebilirsin yada bilimsel bir kanit.. ucuncu dunya ulkelerinde bile 90 gun kesin kabul edilirken turkiyede hala bu tur yalan yanlis yorumlar yazilmasi uzucu. diger arkadaslara yaptigim gibi sanada kaynagi belli olmayan makaleleri okumamani oneriyorum. eger cok arastirmak istiyorsan elim badur yada serhat unal hocanin makalelerini yada aciklamalarini takip edebilirsin. turkiyede bu konuda kimse onlar dan iyi degil bundanda emin olabilirsin.

alti ay test uygulamalarinin yapildigi dönemlerde hiv testleri henuz ilk jenarasyondu ve hastalik hakkinda hic bir sey bilinmiyor tedavide saglanamiyordu. su anda uygulanan testler dörduncu jenarasyon ve artik hiv tedavisinda ilaclara ulasan herkes senin yada benim kadar saglikli bir ömur suruyor. tedaviye ulasan hic kimse hiv nedeniyle ölmuyor.. yani anlayacagin alti ay coktan masal oldu birileri uykudan önce sana bu masali anlatmak istersen bence sen dinleme Smile üc ay sonunda test olup sonraki dönemlerde pozitif cikan hic bir vaka yok yeryuzunde bundan sonrada olmaz merak etme.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hakan2012 Çarş. 26 Eyl. - 8:30

Tskler gokyuzu,
bugün 11.gün oldu. İlişki, 14 eylul saat 12:00-01:30 arasında oldugu için ben 15 eylulu ornek aldım. Simdi 13 ekimde en son test olmam lazım. 27-28 arasında test olsam sence nasıl olur? Zamanı kaçırmak istemiyorum. En iyisi sence 27.gün mu 28 gün mü. Eğer negatif alırsam dediğin gibi 3.ayda da tekrar yapmak istiyorum. İnşallah negatif alırım......

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Ekim - 20:07

antijen testlerinde hiv tayini 15 gunden itibaren konulabiliyor ama antijenlerin en yuksek oldugu dönem 21 ile 28 gun araligidir.. sonrasinda yavas yavas duser.. test icin en ideal surec 21 ile 28 gun araligindaki bir haftalik dönemdir. o yuzden 21 de yada 25 de olman sonuclari olumlu olumsuz etkilemez.. diledigin gun olabilirsin aslinda senin durumunda olsam sanirim 24,5 gunde olurdum böylece gecmi oldum yoksa erkenmi oldum sorulari olusmaz kafanda Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hakan2012 Cuma 5 Ekim - 7:47

gokyuzu bugün 20.gün oldu. Şimdi ya yarın yaptırıcam ya da 28.gün sence hangi gün yaptırayım? En net sonuc icin gercekten kafam cok karıstı...

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 6 Ekim - 10:31

Smile 21 gun basla 28 gune kadar hergun ol Smile demek olurmu... olmaz Smile

hakan bunu soyle dusun bir dagin zirvesine cikiyorsun ve orda yedi gun kalacaksin ve bana diyorsunki ben o yedi gun boyunca o dagin zirvesindeyim buyur gel.. ben birinci gunde gelsem sen ordasin besinci gunde gelsem sen ordasin.. sekizinci gun gelsem seni zirvede yakalayamam ama geri donus yolunda görebilirim Smile yani 21 ile 28 gun ayni seydir 21 inde antijenler tavan yapar 28 inci gune kadar bunu korur. sonrasinda antikorlar cogalmaya antijenler azalmaya baslar bu bir anda dibe vuracagi anlamina gelmez yine testler uygulanabilir ama 21 ile 28 gun kadar yuksek oranda dogrulugu kabul edilmez.. bak kardes iyisimi sen 24 uncu gunde test ol ciddiyim cunku bu konuyu cok fazla dusunuyorsun.. benim icin 21 neyse 28 de ayni ama senin icin durum hala biraz karmasik ve sen cok fazla buyutuyorsun.. bence 24 yada 25 te ol sonra acaba gecmi oldum erkenmi oldum diye kendini sorgulamazsin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hakan2012 C.tesi 6 Ekim - 13:31

gokyuzu devamlı test olmak istemiyorum
Bosu bosuna test olmakda..

Madem test bu kadar hassas 7 günlük süresi var en dogru gün acısından sordum. Birde bu testin sonucunun degistigi kac kisi ile karsılastın?

25 gun test olucam eger kendimi toparlayabilirsem.... özel bir labaratuvarda olmayı dusunuyorum bu konuda bir önerin var mı?

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 9 Ekim - 21:10

bu test sonucu degisen kimseyi görmedim... görmekte istemiyorum görmeyecegimdende eminim.... durmadan test olmana gerek 25 gunde testini yaptir sonra yeniden normal hayatina dön doksanda son bir kontrol yaptir keyfini cikar.. turkiyede uygulanan tum test kitleri ayni standartlar vede teknik sartlara sahiptir bu yeterlilige sahip olmayan hic bir test zaten dunyanin hic bir yerinde uretim izni alamaz.. bu nedenle test kitlerinden önce test oldugunuz kurumdaki saglik calisanlarinin sizlere yaklasimi cok daha önemlidir.. bu konuda herhangi bir önerim yok ancak aids danisma merkezlerinde ucretsiz test olabilir danismanlik hizmeti alabilirsin. bunun disinda duzen labaratuvarlarinin bu konuda kisilere oldukca bilincli vede nazik davrandiklarina dair foruma katilan arkadaslarin dusunceleri mevcut. nerde test olursan ol oncesinde danismanlik hizmeti talep etmeni oneriyorum.. cunku danismanlik hizmeti alinmadan olunan bir test bence kisinin psikolojisini toparlamasi acisindan oldukca yetersiz kalmaktadir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics