HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
90. gün testi EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
90. gün testi EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
90. gün testi EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
90. gün testi EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
90. gün testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

90. gün testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

90. gün testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
90. gün testi EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
90. gün testi EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

90. gün testi

5 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

90. gün testi Empty 90. gün testi

Mesaj  mutlu Ptsi 10 Ocak - 13:47

abı benım durumu az cok bılıyorsun 72 de neg ım var cok sukur.Bu sonucun degısmıcegınden emınım demıstın daha once ama bugun bı arkadas hıv konusunda uzman bı doktorla gorustu.O adam bıle 6. ay gel testını yıneleyelım bazı durumlarda 6 ayda pozlasan vakalar var demıs.bu cok hassaa bı konu oldugu ıcın ınsan mılyonda bır ıhtımale bıle sans vermek ıstemıo.

Ben bu 76 gunde abı 2 kutu amoklavın 1000mg ıctım. ! kutu bemix(b vitamini) 1 kutu becozym-c (b ve c vıtamını) gıbı ılaçlar kullandım.bıde ekınezya , ıhlamur , ada çayı , yeşil çay içtim sureklı. son olarak ta 6bucuk aylık dogmam ve aşırı stresten bağışıklık sistemimde zayıflama var abı.(dilimde ve agzımda cıkan yaralar, dilimde pamukcuk) tum bunları goz onune olarak durumu degerlendırdıgımızde 72. gun testımın degısmıcegınden hala emınmısın abı?90 la 100 arası bı test daha olmayı dusunuyorum.o testım son testım olmalı mı?6. ay tekrar test konusunda ne dıosun abi?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

90. gün testi Empty Geri: 90. gün testi

Mesaj  gokyuzu Ptsi 10 Ocak - 20:36

sonucun degismeyecek ama su alti ayda yine test ol diyen uzmani merak ettim. peki senin o zeki arkadasin ona sayin dr um alti ay diyorsunuzda bunun temeli nedir bugune dek alti ayda pozitiflesen bir vaka varmi siz bunu neye dayanarak savunuyorsuz gibi sacma sorular sorma geregi duymusmu.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  mutlu Ptsi 10 Ocak - 23:20

abı arkadas hocam herkes 90 dıyor neden 6 ay dıyerek panıklettınız benı falan demıs.Butun saglık kurulusları 90 gun dıyor evet ama ben 6 ayda poz lasan vakalarda gordugum ıcın ısımıze sansa bırakmayalım 6.ay gel testımızı yapalım demıs.Ozel hastane olsa para kazanmak ıcın dıyor falan dıcem ama bu devlet hastanesı.ve adam hıv konsuunda uzman yanı abi.Ne gusel atmıstım ustumden bu pıskozu abı yaa bu konusma oldurdu benı tam sınav zamanı moralım sıfır gene yaaa..

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 11 Ocak - 7:17

ben su devlet hastahanesinde görev yapan hiv uzmanimizin ismini alabilirmiyim acaba.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Salı 11 Ocak - 9:37

Prof. Dr. Mehmet Doganay abi.

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 11 Ocak - 20:35

almanyada 60 bin hiv pozitif hasta var nedense 90 gunde negatif alipta 6 ay sonra pozitif olan kimse yok ne kadar ilginc. bu hocamizdan alti ay sonunda pozitif sonuc alan arkadasimizdan nedense kendisi disinda kimsenin haberi yok. madem alti ay sonra pozitiflesen bir vaka var ortada neden bununla ilgili bir sunum bir arastirma bir bilimsel calisma yapilmamis merak ediyorum. böyle bir vaka olsa birak tr deki uzmanlari dunyanin pek cok yerinden pek cok uzman bu vakayi incelemek icin calmadik kapi birakmaz. ha unutmadan bu hocamiz alti ay demiyor sunumlarinda bir yil sonra test tekrar edilmeli diyor. simdide ben merak ettim bilimsel makalelerinde 3 ay alti ay ve 12 ayda test olun diyor ama yuz yuze hasta ile görusunce alti ayi savunuyor. ben birsey bilmiyorum arkadasim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Salı 11 Ocak - 20:40

abım ıste bak senın bıle kafan karıstı.bız ne yapalım abı?bızım anlıosun dımı?bu zaman kavramındakı anlasmazlıklar bızım zaten mahvolmus psıkolojımızı ııce alt ust edıyor.fırat abı gozunu seveyım sole ben 91.gun test olmayı dusunuyorum.bu testım le konuyu tamamen kapatabılır mıyım?testı gene hastanede mı olayım yoksa duzende combo falan mı yaptırayım mı abi?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 11 Ocak - 21:35

arkadasim hastahane yada duzen yada bir baska yer farketmiyor. türkiyeye ithal edilen uygulanan her test ayni standartlara sahiptir. benim kafama gelince karismadigindan emin olabilirsin. cogu prof un yazdiklarina bak hepsi basma kalip ayni seylerdir. sunumlarinda hep ayni ifadeleri kullanip ayni seyi yazarlar neden biliyormusun cunku cogu bu konuyu sadece kitaptan okur ve okuduklari ingilizce sunumlari turkceye cevirip sana sunarlar. kaynak olarak tarihi makaleleri secerler.. ama bazi hocalarimiz vardir farkli seyler yazarlar neden farkli yazarlar biliyormusun cunku onlar arastirirlar calisirlar ve yetmez hiv pozitifleri tedavi ederler. bak arkadasim eger sen okumaya devam edecegim bu konuyu diyorsan git serhat unal hocayi oku yada selim badur hocamizi oku yada özcan nazlican i oku cunku bu insanlar bu isin icinde olanlar. öyle uzaktan uzaga bagiran bende biliyorum demeye getiren insanlar degil. heleki kopyala yapistir olsun makale diyenlerden hic degiller. bak sana bir daha diyeyim degil turkiyede ugandada bir adam uc ay testinden negatif alsin alti ayda testi pozitife dönsun dunya bu adami arastirir. 91 gunde ol testini dönup arkana bile bakma.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Çarş. 12 Ocak - 14:26

2 haftam kaldı abı ınsallah.senın 72.gun testının sonucu degısmıcek ben emınım demen ınanılmaz rahatlatıyor benı yaa.abı testı nerde olursan ol fark etmez demişsin ya ben 91 de gıdıp combo olsam mı dıe dusunuyorum. o testın hassaslıgı daha yuksekmıs sanırım.erken dogmus olmam cocukken cok ılac kullanmam cok sık hastalanmam son zamanlarda kullandıgım antıbıyotıkler bıde asırı stresten dolayı bagısıklık sıstemımın zayıflayıp testlerımın dogru sonucu vermemesınden korkuyorum abı.2-3 sene once cok agır bı grıpten dolayı doktora gıtmıstım 1 ay falan ıyılesememstım.kucukken aldıgın ılaclar ılerdekı hastalıklarında ıyılesme surecınde etkı yapabılır falan demıstı.bunlar hep aklıma gelıo ve cok tedırgın oluyorum.bunlar kesın etkılemz dıyormusun abı?
86 da combo yada elıza yaptırmam gene kesın sonucu verır mı?
combo mu yaptırayım elıza mı?

abı cok basını agrıttım hakkını helal et.bunlara net cevaplar verırsen cok sevınırım abı
saygılar.....

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 12 Ocak - 20:57

mutsuz kizmayayim kizmayayim diyorum ama bazen bu mumkun olmuyor biliyormusun. hala combo mu olayim elisami diye soruyorsun. combo dedigin testte elisa yöntemiyle yapiliyor. kardes sen combine ol simdi antikor testi olsan yine ya bagisikligim zayifsa ya antikor uretmiyorsam diye bir dunya soru soracaksin. iyisimi sen kombine test yaptir ikimizde rahatlayalim. sen bagisiklik sorunlarini demir eksikligi gibi birsey saniyorsun sanirim. bagisikligin sorunlu olsa sen tedavi görmeden normal bir yasam suremezsin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Perş. 13 Ocak - 20:37

fırat abım ıyı gusel hos dıyosun da.ben dılımı hangı doktora gostersem hangı eczanye gostersem bagısıklık sıstemın cökmüştür yedıklerıne dıkkat et vıtamın al duzelır falan dıyor.Ama hıc bısey duzeltmıyor abi.Dilim bogazım ve penıstekı kucuk sıvılceler gecmek bılmıyor.Caresızlık ve korku ınsana her seyı yaptırıyor abı.valla kızma yol goster bıze.yarın 80. günüm 84te bı combo yaptırsam yeterlı olur mu abı?yuzde yuz dogru sonuc verır dıyosan salı gunu gıdıp yaptırcam abı

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 13 Ocak - 20:54

senin diline bakipta bagisiklis sistemin cökmus diyenlerin dr oldugundan eminmisin. sakin muneccim olmasin ??

dil pek cok hastalik icin ip ucu verir ama asla bir insanin diline bakarak senin bagisiklik sistemin cökmüs denmez. penisindeki sivilceler hepimizin bildigi vucudumuzun herhangi bir yerinde zaman zaman cikan sivilcelerdense bu cok önemli degil. ama farkli oldugunu dusunuyorsan bir cilt dr una danismani önerebilirim.

testinide 84 degil 90 da ol. zaman zaman arkadaslarimiz seksen yada daha sonraki gunlerde test oldular ve ardindan ya son bes gunde pozitif olduysam mantigini üretip yeniden test yaptirdilar. ben 84 gunde alinan sonucun degismeyeceginden eminim ama sen zamanla bunu sorgularsin yeniden. eger hayir son olacak 84 gun testiyle konuyu kapatirim diyorsan o zaman tabiki olabilirsin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Perş. 13 Ocak - 21:15

abı 84 de combı asla degısmez dıyorsan olucam.bu konuda senın sozun benım ıcın cok onemlı abı...

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 13 Ocak - 21:22

84 e alacagin sonuc degismez. gönul rahatligi ile git testini ol.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Perş. 13 Ocak - 21:25

abim cok sagolasın gıdıp testı oluyorum hayırlısıyla neg alırım ınsallah.72 de neg ım var zaten.56 da olmustum en son o degısmez dedın benım ıcım ıcıme sıgmadı gıttım 72 de bı daha oldum.sımdı 84 te bı daha olayım.haytalıgıma ver.sen ne dersen cıkıo cok sukur.Ali hocam da burdayken penıstekı kucuk sıvılcelerı ona sorayım dedım.

hocam ılk baslarda cok sızlamıstı 10 gun falan sızladı sora acısı gectı sadece kendılerı kaldılar.4-5 tane kucuk ucları beyaz sıvılce gıbı seyler.ama vucudumuzda cıkan normal sıvılce gıbı degıl.Bunlar ne olabılır hocam sızce?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 13 Ocak - 21:39

öncelikle ben hoca degilim. sizlere yardimci olmaya calisan bir dost yada arkadas kabul edin.

penis bölgende bahsettigin olusumlari bir cilt dr unun görmesi gerekiyor. seni uzmek yada korkutmak istemem ama tanimlarin bir cilt hastaligina uyuyor. buna dr un karar vermesi daha dogru olacaktir. hiv konusunda endise duyman gerekmiyor ama penisindeki olusumlari ihmal etmemeni öneriyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Perş. 13 Ocak - 21:44

cok saol abı ya Allah ne muradın varsa versın.Ben salı gunu gıdıp combo testımı oluyorum abı hayırlısıyla.Carsamba yada engec persembe sonuclanır.sonucu ılk senınle paylascam.Yardımların ıcın mınnettarım abı Allah razı olsun

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Cuma 14 Ocak - 13:34

kardeşim ol artık şu testide kurtul yau Smile Smile

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mutlu Paz 16 Ocak - 19:55

slm fırat abı nasılsın?

Abi bu soruyu daha oncede sormustum sana ama arastırmalarım sonrası tekrar sormak ıstedım.

Ben tıp fakultesınde test oldum abı 56 da 72de doktor burdakı testler ılerı teknolojı testler degıl falan dedı.Abı sımdı sen bana orda oldugun test elıza,Türkiye devlet hastaneleri eliza yapıyor demıstın.Benım testım de Hıv 1/2 antıkor antıjen 0,26 negatıf yazıyor. Ama tek bir sonuc var.Bu test eliza mı combo mu abı? antıjen bakan testler combo testlerdır yazıyor her yerde.Ben burda oldugum teste guvenemedıgım ıcın duzene gıdıp test olmayı dusunuyorum.Bu test guvenılırmıdır abı?elıza mıdır combo mudur? bunu tam olarak nasıl ogrenebılırım abı?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 16 Ocak - 20:19

antijen bakan testler combo degildir. p 24 antijendir tek basina taranir. antikor bakan testler ise anti hiv 1/2 dir. combo testler ise hiv1/2 ag/ab diye gecer. oldugun test sadece antikor testi olsa idi anti hiv 1/2 yazardi. hiv 1/2 antikor-antijen yazan test combine testtir.. neyi arastiriyorsunuz ne okuyorsunuz yada neyle besleniyorsunuz bilmiyorum ama son dönemde gelen arkadaslarin davranislari beni gercekten cok düsündürüyor. bu isi gönullu yapiyorum ve yol aldigimi görmek beni mutlu ediyor ama sizler kafanizi deve kusu misali kuma saplayip ayni eksende döndügünüz sürece bu pek keyif vermiyor. aylardir yaziyoruz ama karinca boyu yol alabilmis degiliz. artik sizden vazgectim kendimden endiselenmeye basladim. acaba benmi anlatamiyorum artik yapamiyorum diye kendimi sorgular oldum. bir yerde yanlislik var ama nerde. ya ben eskisi kadar sabirli vede olgun davranmiyorum ya sizler gercekten sinirleri zorluyorsunuz. düzende yada bri baska kurumda test olman hic birseyi degistirmiyor. forumu okumus olsa idin daha dogrusu en temel bilgilerin oldugu hiv kutuphane bölumunu okusaydin bugun testlerin guvenilirligini tartismanin ne kadar anlamsiz oldugunu bilirdin. abuk sabuk kimlerce yazildigini bile bilmediginiz herseyi okurken guvenilir kaynaklardan derlenen luzumlu bilgileri okumaktan acizsiniz. bu neye benziyor biliyormusun dr a gidiyorsun hastayim diyorsun dr recete yaziyor sen ilaci alip kullanmiyorsun sonra yine gelip dr ben iyilesmedim diyorsun. iyide kardesim sen iyilesmek istemiyorsunki.

elizamidir combomudur????? yaziklar olsun birsey demiyorum artik
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Paz 16 Ocak - 20:53

fırat abı daha onceden senın oldugun test elıza Turkiye de devlet hastanelerınde combo yapılmıyor demıstın.bide doktor bızım hastanedekı testler ılerı duzey degıl dıyınce ınsanın kafasına takılması gayet normal degıl mı abı?hiv kutuphanesındekı yazıları tabıkı okudum.Okudugum ıcınde gıttıgım hastanenın mıkrobıyolojı bolumunu netten arastırdım ama kullanılan test ı goremedım yada bulamadım.Ancak guvenılırlık belgelerı nı gordum 2002 yılına aıt belgelerdi.taa 9 sene oncesının belgesını gorunce ve Doktorun da o dedıgı aklıma gelınce sana danısma geregı hıssettım abı.Gercekten guvenlı artık ıcımı rahatlatabılcek bı test olmak ıstıyorum abı o yuzden arastırıyorum kızma lutfen.Bugun 82.gunum artık 90 a bısey kalmadı.Testı nerde olayım dıe dusundum ıcın arastırdım o yuzden sordum abı.Kızma ama son olarak testı nerde olmamaı onerırsın abı?Duzen de oldugum testte ıkı sonuc vardı ve sonuc 2 gunde gelmıstı.Hastane oldugum ıse ogleden sora sonuc verılmıstı.Şu gunde gıt şurda ol ve konuyu kapat artık de bana lutfen abı valla dınlıcem senı saygılar........

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 16 Ocak - 21:06

mutsuz turkiyede devlet kurumlarinda klasik anti hiv 1/2 yani sizin demenizle elisa yada antikor testleri uygulaniyordu. ben halada öyle oldugunu saniyordum ama senin oldugun test kombine test. sonuc kadigindada öyle yaziyor. 9 yil önceki belgeler hiv testlerinin üretimini güvenirligini vede ithalat kosullarini standartlastiran bir sartname. orda hasta magduruyeti en aza indirgeniyor vede yasal bir takim yaptirimlar kararlastiriliyor. bugunde ayni standartlar fazlasi ile gecerli tip durmaksizin ilerliyor ama yasalari yada kurallari yeniden yazmayi gerektirmiyor.

israr ediyorum turkiyeye ithal edilen her test ayni standartta ayni guvenilirliktedir. her cihaz ayni kalite kontrolden gecer hatta devlet kurumlarindaki cihazlar düzenli hem ic hem dis denetime tabi tutulur turkiyede dis denetime acik bir tek özel labaratuvar vardir. eger son bir yilda bir baskasi eklenmediyse. ben olsam testimi aids danisma kurumunda olurum teste verecegim parayida daha farkli degerlendiririm. yinede karar senin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Paz 16 Ocak - 21:11

aids danısma kurumu neresı abı?oraya gıdebılır mıyım?nasıl gıdıcem?

ha duzene gıtmısın ha o gıttıgın hastaneye gıtmısın fark etmez dıyosun yanı abı?
o zaman 86.gun hastaneye gıdıp test olmam uygun mudur abı? 72 de neg ım var zaten o sonuc degısmez dımı?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 17 Ocak - 1:31

72 de nagatifim var degismez demi abi?

bundan sonra foruma katilan üyelerden vesikalik resim, sabika kaydi, saglik raporu, özgecmis, diploma vede iq seviyelerini gösteren belge isteyecegim. bir soruyu ikinci kez soran kisiyi kesiniklede forumda tutmayacagim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  birbabahindi Ptsi 17 Ocak - 19:46

Fırat,

Benim 1780.gün pozitifim var..

Sence değişirmi Very Happy

birbabahindi
TANIDIK