HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
sadece HİV YOK ! EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
sadece HİV YOK ! EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
sadece HİV YOK ! EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
sadece HİV YOK ! EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
sadece HİV YOK ! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

sadece HİV YOK ! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

sadece HİV YOK ! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
sadece HİV YOK ! EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
sadece HİV YOK ! EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

sadece HİV YOK !

5 posters

sadece HİV YOK ! Empty sadece HİV YOK !

Mesaj  umut Salı 20 Nis. - 14:06

arkadaşlar doğal olarak herkes bu hastalığın gerek sağlık açısından boyutları gerekse özellikle toplumsal önyargılar yüzünden Hiv endişesi yaşamakta.Ancak unutulmamalı ki bu yolla bulaşan bir sürü mikrop var bunları da düşünmemiz gerekr.

ben mesela 15 ay önce ilişkimden aldığım nedeni belli olmayan tanı koyulamayan bir mikropla boğuşuyorum.psikolojik olduğu söylensede asla kabul etmiyorum.

hepinize sağlık günler

umut
TANIDIK
TANIDIK

sadece HİV YOK ! Empty psikolojik

Mesaj  kartal Salı 20 Nis. - 21:10

abi bence inan,bayagi psikoljik olabilir...cunku psikolojik ole hastaliklar yaratabilir ki...
sen eger butun muayeneleri yapmissan o zaman abi psikolojik acisindan da iyi olmaya calis...
ben iliskiden sonra 50 gun test yaptim negativ cikti,,,simdi cuma gunu yine gidicem allahin izniyle artik buda negativ cikarsa bayagi rahatlanicam...
ama inan ki psikolojik acisindan su an biraz kotu haldeyim...az cok yani...
bence abi herseyi yapmissan o zaman rahatlan psikoljik bakimindan da...

kartal

sadece HİV YOK ! Empty Geri: sadece HİV YOK !

Mesaj  umut Salı 20 Nis. - 23:05

yok durum öyle basit değil,,benim bir mikrop yediğim ortada

ilişkiden birkaç gün sonra yaşadığım çok spesifik belirtiye sahiptim.şu an beni anlaman için benim yaşadıklarımı yaşıyor olman lazım.psikoloji elbet birşeyler yapabilir ama ben Hiv mevzusunu çoktan unuttum varsa zaten çıkardı,,o endişeyi çoktan atlattım,,psikolojik olarak gayet iyi durumdayım.Ayrıca 15 aydır dedim farkındaysan ,,kısa bir süre değil...

umut
TANIDIK
TANIDIK

sadece HİV YOK ! Empty psikolojik

Mesaj  kartal Salı 20 Nis. - 23:38

vallah abi demek o zaman yeni bir mikrop var ve doktorlar bunu bulamiyor,yani ne diyim ki aklima baska bi sey gelmiyor...
tum saglik kontrolleride gecirmene ragmen bulmamalari ??? ilginc diyebilirim sadece...insallah duzelir...bu mikrop seni gibi rahatsizlik veriyor ?

kartal

Mesaj  umut Salı 20 Nis. - 23:53

Türkiye koşullarında böyle ,,neyse şimdi kötü şeyler yazacam iyi olmucak site için ,,belki yeni mikropdur bilemem ..gittiğim her doktor Hiv piskozunda olduğumu sandı ,,hiv sebebiyle geldiğimi sandı .Ayrıca ilişkim yurt dışında eski sovyet ülkelerinden birinde ve hayat kadınıylaydı

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 21 Nis. - 1:34

avrupadada durum farkli degil umut. temel olarak dusundugumuzde enfeksiyonlarin tamaminin ortak belirtileri ates halsizlik lenf bezlerinde buyume ishal bas agrisi olarak siralanabilir vede pek cok cilt sorunlarida bunlara eklenebilir. burda muhim olan bizlerde bu sikayetlere neden olan hastalik etkenlerinin ne oldugudur. örnegin bu ortak sikayetlere hiv hepatitiler sebep olabilir ama öte yandan ebv herpes hpv yada hayatimizda yuzlerce kez karsilastigimiz grip türleri olabilir. genel anlamda dusundugumuzde bir iliskimiz olsun yada olmasin bu tur belirtiler yasiyorsak gerekli testleri olarak ne tur bir enfeksiyon gecirdigimizi vede ciddiyetini ögrenmeli vede gerekli onlemleri almaliyiz. bu konuda sende dogru yolu izlediign gibi dogru surecte yeterinden fazlasi ile test oldun. ben sende var olupta tespit edilemeyecek bir enfeksiyon olduguna inanmiyorum. peki yasadiklarim neydi dersen benim dusuncem su. riskli davranisindan sonra basit bir mikrobun yada mikroplarin sebebiyet verdigi bir enfeksiyon sendeki bu sikayetlere neden oldu bu surecte sende cogu arkadasimiz gibi hiv e odaklandigin icin diger adi mikroplar ile ilgili testleri cok sonradan yaptirdin ve bunlari ortaya cikarmak mumkun olmadi. gecmiste burda konustugum bir prof aynen su cumleyi kurdu bana. """enfeksiyonlarda akut dönemlerde teshis koymamiz daha kolaydir cogu insan sonraki dönemde enfeksiyon etkenini baskiladigi yada vucudundan attigi icin bunu ortaya cikarmamiz oldukca guclesmektedir hatta mumkun olamamaktadir""" yorumunu siz yapin arkadaslar
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  umut Çarş. 21 Nis. - 1:49

benim direkt ilişkiyle ilgili bir mikrop aldığım bariz ortada ,çünkü ilişkiden sonra mikrop aldığımı yaşadığımı hissettim .Bu hissetme öyle 6.hisle falan değil,,yok ateş ,baş ağrısı grip vs ile olmadı ..anlatmıştım ,,tekrar söylemeyeyim,,madem bu kadar basit adi bir mikrop o kadar ilaç etki etmedi..benim aldığım mikrop viral kaynaklı olduğu buradan anlaşılıyor.halen ne yapcağımı kara kara düşünüyorum.çünkü yaşadıklarım gündelik yaşamımı fazlasıyla etkiliyor,rahatsız ediyor ve hatta zaman zaman acı veriyor diyebilirim.sanırım ilaca yeniden başlayacağım

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  umut Çarş. 21 Nis. - 2:09

cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtileri sıralanmıştır

- Genital bölgede (cinsel organınızın etrafındaki bölge) yanma

- Ağrılı dışkılama (bağırsak hareketleri)

bi doktorun sitesinden alıntı.özellikle Ağrılı dışkılama (bağırsak hareketleri) bendeki problem 15 aydır .bu bağırsak sesleri sanıldığı kadarda psikolojik değil,,baya şiddetli bağırsak sesleri ve hareketliliği,,tak tuk edercesine bazen ,kasıklara,,makat rektum kısmına dahi olan sesler ve ağrılar..Dışkı yaptıktan sonra daha da şiddetleniyor bu bağırsak hareketliliği ve vücudumda meydana gelen 15 aydırda devam eden şiddetli iğne batmaları.

Ama bütün bunların hepsi psikolojikmiş öyle söylendi !

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 21 Nis. - 2:23

umut sinirleniyorum ama gercekten. cinsel yolla bulasan bakteriel enfeksiyonlarda bu bahsettigin seyler yada dr un yazdiklari olur. viral enfeksiyon yasiyorum diyorsun bakteriel enfeksiyonu tanimliyorsun. madem kaynak gösteriyorsun al sana kaynak. ve aklina yerlestir sen bahsedilen yuzde seksen besin icindesin.

Durup dururken kabız, ishal oluyor, kramp tarzı ağrı, sızı, gaz, şişkinlik, geğirti ve hazımsızlık mı yaşıyorsunuz? Kafayı olup bitene takıp depresyona doğru yol alıyorsunuz. O halde siz İrritabl Bağırsak Sendromu`na yakayı kaptırmışsınız

Yaklaşık 5 aydır sürdürdüğümüz sağlık sayfamıza özellikle bayan okuyucularımızdan gelen soruların büyük bir bölümünde, pek de önemsenmeyen bir hastalığın belirtileri sıralanıyordu... Her şeyi kafasına takan, duygusal ve hassas kişilerde görülen bir fonksiyonel bağırsak rahatsızlığı olan İrritabl Bağırsak Sendromu, Kolit veya Spastik Kolon gibi adlarla anılan bu hastalığı, 2 bölüm halinde yayınlayacağız. İsterseniz bu hafta sinsi ve bir o kadar da yanı başımızda duran hastalığı tanıyarak yazımıza başlayalım.

KARNIMIZIN ALT BÖLÜMÜ DEVAMLI SIZLAR

İrritabl Bağırsak Sendromu: İnce ve kalın bağırsakların anormal derecede artışı, kendiliğinden hareketlerinin görüldüğü bir hastalıktır ve genellikle duygusal stresle artış gösterir. Bağırsakların çalışmasında bir bozukluk, dış tesirler ile tetiklenen aşırı duyarlılık vardır. Daha çok sol alt karın ağrısı, her iki yan boşlukta dolgunluk ve sızı, gaz, şişkinlik, hazımsızlık, geğirti ile zaman zaman kabızlık ve ishal tarzı değişken hareketlerin birlikteliği şeklinde görülen, tüm mide sistemini etkileyen bağırsak hareket bozukluğudur. Esas sebep, kalın bağırsaklardaki kasların hareketlerinde bir bozukluk ve dengesizliğin meydana gelmesidir. Bununla birlikte bağırsak ve başka organların yapısında herhangi bir organik değişiklik yoktur.

HASTAYIZ AMA DOKTORA GİTMİYORUZ!

İrritabl Bağırsak Sendromu, bağırsak rahatsızlıkları arasında birinci sırada rastlananı ve usandırıcı olanıdır. Şikayetler kalıcı değildir. Hastalık, daha sonra ciddi rahatsızlıklara dönüşme (kanser, vb) gibi bir risk taşımamakla beraber, hastaların yaşam kalitesini ciddi şekilde etkilemektedir. İşyeri okul gibi yerlerde oldukça rahatsız edicidir. Hastaların büyük bir çoğunluğu 15-50 yaşları arasındadır. Kadınlarda daha sık görülmektedir. Yaşla birlikte görülme sıklığı azalır. Toplumun yaklaşık %10-20`sinde İrritabl Bağırsak Sendromu ile uyumlu bulgular bulunduğu halde ancak bunların çok az bir kısmı tedavi için hekime müracaat ederler. Şehirde yaşayanlarda kırsal kesimde yaşayanlara göre daha fazla tespit edilmiştir. Diğer birçok hastalığın aksine, daha yüksek sosyoekonomik sınıfın ve modern hayat tarzının, gerçekte İrritabl Bağırsak Sendromu gelişme riskini artırabildiği görülmektedir.

BELİRTİLERİ

Yemeklerden sonra karnınız mı ağrıyor?

Yorgunluk, kas ağrısı, uyku ve cinsel faaliyetlerle ilgili şikayetlerle ortaya çıkan bu hastalık, kimi zaman da bazı gıdalara olan hassasiyetle ortaya çıkar

İrritabl Bağırsak Sendromu`nun başlıca belirti ve sebepleri:

>> İshal, kabızlık ve zayıflama

>> Karında ağrı, hassasiyet, şişkinlik, gaz ve sıvı hareketleri

>> Geğirti, mide bulantısı, kusma, gaz, iştahsızlık, hazımsızlık, sindirim güçlüğü, mide yanması

>> Dışkılamada boşalmamış hissi ve birlikte sümüksü salgı gelmesi

>> Sık idrara çıkma ve yanma hissi

>> Baş-sırt ağrısı, kalp çarpıntısı,

>> Güçsüzlük, yorgunluk, halsizlik, uykusuzluk hissi

>> Ağrılı adet görme ve cinsel ilişki

>> Stres, depresyon ve konsantrasyon güçlüğü

>> Az lifli besinler tüketmek,

>> İshal yapıcı, dışkı yumuşatıcı ilaç

>> Çikolata ve süt içeren ürünler, kahve, çay, kola, alkol, baharatlı ve yağlı gıdalar hastalığı tetikleyerek şikayetleri arttırır.

>> Astım gibi bronş hassasiyeti ve reflü de tetikleyebilir.

PSİKOLOJİNİN ROLÜ

Mutsuz evlilikler hastalığı tetikliyor

İrritabl Bağırsak Sendromunda stresin rolünü ve psikolojik özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

>>Hastaların %85`inde psikolojik faktörler, mide-bağırsak şikayetleri başlamadan önce veya onlarla aynı anda vardır. Şikayetler, ruhi gerginlik ile stres dönemleri sırasında veya sonrasında görülebilir. Stres, hastalarda kalın bağırsak spazmlarını tetikler.

>>Hastalığın başlangıç ve tekrarlarından çoğunlukla evlilikte mutsuzluk, eşinden boşanma, çocuklara bağlı sıkıntı, sevilen bir yakının kaybı, günlük streslerden kaynaklanan endişeler gibi psiko-sosyal faktörler sorumludur.

>>Bu hastalarda depresyon, sıkıntı ve panik ataklar arasında güçlü bir ilişki vardır. Hastalar, normal kişilerden daha fazla hastalıklarını kafalarına takma eğilimindedirler.

>>Hastalığın oluşturduğu gerginlik, günlük hayata ve performansa doğrudan etkilidir. İsteksizlik, karamsarlık, hava açlığı, müzmin sırt ve omuz ağrıları olabilir. Çabuk sinirlenme ve tahammülsüzlük de görülebilir, fakat ruhsal bir hastalık değildir. Ancak; endişe, depresyon, aşırı sinirlilik gibi ruhsal problemi olanlarda daha sık görülür. Bu durumlarda psikolojik tedavinin de birlikte sürdürülmesi zorunludur.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Perş. 29 Nis. - 11:25

Ağrılı dışkılama (bağırsak hareketleri) bendeki problem 15 aydır .bu bağırsak sesleri sanıldığı kadarda psikolojik değil,,baya şiddetli bağırsak sesleri ve hareketliliği,,tak tuk edercesine bazen ,kasıklara,,makat rektum kısmına dahi olan sesler ve ağrılar..Dışkı yaptıktan sonra daha da şiddetleniyor bu bağırsak hareketliliği ve vücudumda meydana gelen 15 aydırda devam eden şiddetli iğne batmaları.

Bu kadar ilaç kullan hiçbirine çözüm olmasın.

Şimdi benim durumuma yorum yapılırsa viral olduğu ortaya çıkıyor.Diyelimki viral ( ki öyle olduğundan eminim bilinmeyen viral bir durum ) o zaman bunun ilacı da yok ,,viral enfeksiyonlar için ayrı ilaç gerekeceğinden .O zaman böyle yaşayacağız.

Sizlerin sandığı kadar durum basit değil ,,bunları yaşayan benim ,, 15 aydırda çekiyoruz ..Bilmiyorum ne olacak

Ayrıca psikolojiye nasıl bu kadar inanabiliyorsunuz şaşıyorum ..bazıları psikolojik belirtiler olarak yaşayabilir,,ama asla herkes değil..

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 30 Nis. - 0:32

ne demem gerekiyor bilmiyorum. sanirim evet haklisin dersem hasta moduna daha bir hizla gireceksin hayir yok desem tartisma uzayip gidecek. öte yandan oldugun onca testi kontrol oldugun onca dr u dusununce ne desem anlamsiz olacak fikri agir basiyor bende.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Cuma 30 Nis. - 0:44

şimdi abi şöyle sorayım

ben ilişkide korundum ve hayat kadınıydı özellikle vurguluyorum burasını !

ve asla herhangi bir hastalık ve evham aklıma gelmedi aklıma taki 2-3 gün sonrasına kadar ilişkiden, herhangi bir döküman okumadım ,nette bulaşıcı hastalık araştırması yapmadım o 2 güne kadar.Sonra peniste başlayan karıncalanma tüm peniste ve sonra kasıklarda başlayan şişme ve ağrı...ve sonrası bağırsakların ötmesi şiddetli.

şimdi o ilişkiye kadar sağlığında hiçbir problem yaşamayan ,normal devam eden ben evham yapmadan, o güne kadar hastalık bulaştı fikrini aklına getirmeyen ben ,nasıl oluyorda psikoloji yapıyor ve bu kadar süredirde devam ediyor .Şu an ben o kadar kötü haldeyimki ..neyse..

sende haklısın abi konuşsakda boş ,,kimseye anlatamıyorum ki...Koca koca adamlara sözde doktorlara anlatamadım ( Bağırsak lafını duyunca direkt psikolojiye yönelirler vs..) Bağırsaklar katur kutur eder uzun süredir ,sesler gelir kasıklara ,makata kadar ,,kasık ağrısı acısı,,makatta acı ,,hepsi psikolojik.. Bu ülkenin çivisi çıkmış ..Allah kimseyi hasta etmesin bu ülkede.,,boş beleş insanlara mahkum etmesin.

Yapacak birşeyimde yok ,,kafa olarak ,,beyin olarakda çok yorgunum

Neyse Sağlıklı günler dilerim..

En son umut tarafından Cuma 30 Nis. - 0:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 30 Nis. - 0:49

gökhan canim kardesim bak bir daha anlatayim. sneinel bunlari defalarca konsutuk benim kisisel dusuncem sen yasadigin iliskiden dolayi bir mikrop almis olabilrisin o surecte yasadigin belirtileride yabana atmiyorum ama ben diyorumki virus degil bakteri kaynakli bir enfeksiyondu bu.. zaten bahsettigin belirtiler buna uyuyor. ve kullandigin onca antibiotikten sonra bu bakteriler seni terk etti. testlerde birsey cikmiyor olmasida bu yuzden. o surecte yasadiklarini demiyorum ama su gunlerde yasadikalrinin psikolojik oldugunu dusunuyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Perş. 6 Mayıs - 11:24

hala psikoloji hala psikoloji...bugünlerde yaşadıklarım benim 15 AYDIR yaşadıklarım..Lanet olsun bu psikolojiye , bu ülkede psikoloji ile hastalığı ayırt edemiyorlar ,,tespit edilemeyen hastalık psikolojiktir,,dr ların gtü kurtarması gibi bişey.

Kim ne derse desin 15 ay önceki ilişkiden aldığım mikropun halen ağır ( belki abartılı gelecek ama ) etkisindeyim ve bu viral kaynaklı olduğu ilaçların etki etmemesinden anlaşılıyor.Bunu anlayabilmek ve yorumlamak için DR olmaya hiç gerek yok.

Bu anlattıklarım ve konuyu bu kadar uzatmam belki size sıradan ,basit yada abartılı gelebilir.Ama keşke birileri gibi belirti ! yaşasaydım faranjit olsaydım ,eklemlerim ağrısaydı,ne bileyim grip olsaydım...Belirti dedikleri şey nedir gelip geçicidir.Geçmeyense hastalıktır.Bu kadar süredir de geçmiyorsa ve şüpheli ilişkiden sonra oluyorsa ve oradan mikrop aldığıma dair ispatım mevcutsa hastalıktır mikroptur..Yaşadıklarımdan tahmin etmek zor değil,bunu anlamak içinde dr olmak hiçde lüzüm değil.Ama mesele bunu anlatabilmek ,aktarabilmek !

Darmadağan olmuş ,zevksiz ,öylesine yaşamaya çalıştığım hayatım var,devam ediyor

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  DaRk_BLuE Çarş. 16 Haz. - 14:34

Umut kardesim aynı sorunlar bendede var bağırsak problemleri bazen oyle bı calisiolarki gün 2-3 defa buyuk tuvaletimi yapmaya cikiorum yanior sancı yapior tuvalet sirasinda vücuduma dikenler batiyo cogu zaman tek farkımız benim penis ucundaki yanma seninki bilinmezlik degil sadece benimkinde olduğu gibi yanlış ve yetersiz antibiotikler ve ilaclar Viyana'nın ve Avrupa'nın en büyük hastanesi olan AK da kontrollerden geçtim bendede bisey bulamadılar..sadece ordaki unı professorlugude yapan biri bana seninki çok buyuk oranla bakteri problemi diyor Viral bı sorun olmadıgını kesin bir sekilde belirtiyor bana kutudan cikartp sadece 2 tane hap verdi paketi değil sadece ikitane tablet 1 hafta rahatlatti ama sonrasında yine başladı..bu demek oluorki doğru ve düzenli bir ilaç tedavi bakterilerin kökünü kurutabilior..biz burda kafamızdan hivi silemioruz psikoloji dağılmış sense büyük bir ihtimalle inanarak soyluorum bakteri problemi için mahvediorsun kendini hivi dusunmuorsun bizim gibi bunu hiç düşünme bence... İnan bana %50 psikolojik %50 bakteri sorunu.bende hiv olmadıgını bildigim halde testlere guveerek tabi silemiorum kafamdan sen bunları asmissin keyfine bak doğru eğer varsa bı sorun psikoloji dısında doğru uzmanlardan doğru ilaçlar almaya bak ve En önemlisi kullandığın ilaçların sende etki gostercegine inan bisey kalmaz.bende o ilaçlardan istiorum ama burdakiler en son care antibiotik veriolar bobrek ve mide saglıgı için ve sadece iki tane bı icimlik:))

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  samet30 Salı 22 Haz. - 6:02

bundan 1 sene önce bende hiv korkusundan belirtiler göstermisitim .hatta abarttim hivin belirtilerini aidsin belirtileriyyle karistirdim.ve 6 ay süren ishalle tanistim.8 kilo verdim.en sonunda ne mi oldu umut .test sonucum negatif geldi .doktorum bana 5 adet sakinklestirici igne verdi.ve ben hivi kafamdan attim iyi oldum.sanada tavsiye ederim hivi unut. o sakinlestirici ignelerden kullan.

samet30

Mesaj  umut C.tesi 7 Ağus. - 21:41

lan bi kesin başlığı okuyun öyle yanıt verin ,, hiv demişmiyim bir bakın bakalım ,, fırat abi biliyor benim durumu.

umut
TANIDIK
TANIDIK