HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Admin Biocana EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Admin Biocana EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Admin Biocana EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Admin Biocana EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Admin Biocana EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Admin Biocana EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Admin Biocana EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Admin Biocana EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Admin Biocana EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Admin Biocana

3 posters

Admin Biocana Empty Admin Biocana

Mesaj  Matei Ptsi 13 Haz. - 5:33

Üyeliklerimi silme bende herkes gibi sıkıntılı zamanlar geçiriyorum zaten bi darbe yedik hayattan bu durumlara düştük bide sen paylaşımlarımı sanki herkesin içine ateş düşürüyormuşum gibi silip üyeliğimi kaldırıyosun bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum kimseyi yanlışa sürüklemeye yada inandırmaya çalışmıyorum kimseye testler yalan belirtiniz varsa garanti aıds oldunuz demiyorum sadece bazı vakalarda ortada bir belirsizlik olduğunu söylüyorum benim gibi birçok insandada olduğu gibi testlerde yakalanamayan bişi var ama ne. yani sonuçların negatif gelmesine rağmen stres ve psikolojik durumların haricinde belirtileri gerçekleştiren bir başka mikrop yada başka bir virüsün olabilme ihtimalini anlatmaya çalışıyorum. Herkeste belirtilerden biri çok dikkat çeker ve bendeki belirtide kalp atışlarının hızlı olması bende burdaki insanlarla iletişim halinde kalmayı istiyorum kendimi yalnız hissetmemek için.. Biocan Sanada hak veriyorum burdaki insanlara kol kanat gelmeye teselli etmeye çalışıyosun yalnız çok iyi bilmelisinki ben kimsenin düşüncelerini değiştirmeye yada daha ağır psikolojilere sürüklemeye çalışmıyorum bende yandım benim gibi olanlarda yansın düşüncesiyle kimsenin aleyhine karşı bişey yapmıyorum ve bilmeni isterimki bende aıds fobisi yok psikolojik olarakta çok iyi durumdayım bi önceki yazılarımdada bahsettiğim bütün belirtileri yaşadım ve tek bir yalanım varsa Allah belamı versin testlere gelincede sanırım paranoyak oldum haddinden fazla test yaptırdım ama hepsi negatif hatta kızılayın verdiği 12 ay süresinden bile çok sonra kan verdim sıkıntı çıkmadı fakat benim hatam sürekli internette bu konuyu arıştırıyorum en küçük olumsuz bişey bile moralimi alt üst ediyo çok hassas bir noktadayım kusura bakma Biocan eğer daha önceki yazılarımda sitedekilerin canını sıkacak bişeyler olduysada bunun için özür dilerim. Burdaki herkes pişman ve dolu o yüzden birbirimizi kırmadan ortak düşüncelerle birbirimize destekmo olmamız lazım,,

Matei

Admin Biocana Empty Geri: Admin Biocana

Mesaj  alisoylu Ptsi 13 Haz. - 18:14

Güzel kardeşim öykünü özetleyen yeni bir başlık açarsan bilgi paylaşımı yapabiliriz.

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  biocan Ptsi 13 Haz. - 19:06

Matei demiş ki:Üyeliklerimi silme bende herkes gibi sıkıntılı zamanlar geçiriyorum zaten bi darbe yedik hayattan bu durumlara düştük bide sen paylaşımlarımı sanki herkesin içine ateş düşürüyormuşum gibi silip üyeliğimi kaldırıyosun bende kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum kimseyi yanlışa sürüklemeye yada inandırmaya çalışmıyorum kimseye testler yalan belirtiniz varsa garanti aıds oldunuz demiyorum sadece bazı vakalarda ortada bir belirsizlik olduğunu söylüyorum benim gibi birçok insandada olduğu gibi testlerde yakalanamayan bişi var ama ne. yani sonuçların negatif gelmesine rağmen stres ve psikolojik durumların haricinde belirtileri gerçekleştiren bir başka mikrop yada başka bir virüsün olabilme ihtimalini anlatmaya çalışıyorum. Herkeste belirtilerden biri çok dikkat çeker ve bendeki belirtide kalp atışlarının hızlı olması bende burdaki insanlarla iletişim halinde kalmayı istiyorum kendimi yalnız hissetmemek için.. Biocan Sanada hak veriyorum burdaki insanlara kol kanat gelmeye teselli etmeye çalışıyosun yalnız çok iyi bilmelisinki ben kimsenin düşüncelerini değiştirmeye yada daha ağır psikolojilere sürüklemeye çalışmıyorum bende yandım benim gibi olanlarda yansın düşüncesiyle kimsenin aleyhine karşı bişey yapmıyorum ve bilmeni isterimki bende aıds fobisi yok psikolojik olarakta çok iyi durumdayım bi önceki yazılarımdada bahsettiğim bütün belirtileri yaşadım ve tek bir yalanım varsa Allah belamı versin testlere gelincede sanırım paranoyak oldum haddinden fazla test yaptırdım ama hepsi negatif hatta kızılayın verdiği 12 ay süresinden bile çok sonra kan verdim sıkıntı çıkmadı fakat benim hatam sürekli internette bu konuyu arıştırıyorum en küçük olumsuz bişey bile moralimi alt üst ediyo çok hassas bir noktadayım kusura bakma Biocan eğer daha önceki yazılarımda sitedekilerin canını sıkacak bişeyler olduysada bunun için özür dilerim. Burdaki herkes pişman ve dolu o yüzden birbirimizi kırmadan ortak düşüncelerle birbirimize destekmo olmamız lazım,,

Verdiğin bilgiler sürekli tutarsız sürekli hatalı!!!

kızılay 12 ay süre falan demez
kızılay kanları ısıtarak falan vermez
hiv zevk suyundan mikroskopla falan tespit edilmez....  uzar gider bu.

aids fobim yok diyorsun ve paranoya yaptım ve bir sürü test yaptırdım diyorsun.
aids fobim yok diyorsun ama internette sürekli araştırıyorsun.

vakalarda falan belirsizlik yok.

olay kimsenin canını sıkmak veya memnun etmek değil. hatalı bilgi varsa SİLERİM!

gelelim sorununa. kalp çarpıntın olabilir, stres depresyon panik atak vs. bunu biz buradan çözemeyiz. öncelikle gideceksin bir kardiyoloğa. ardından kardiyoloğun yönlendirmesiyle varsa bir sıkıntın tedavi olacaksın. yok hala devam mı ediyor. o zaman zaten dokturun psikiyatriye yönlendirecektir.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  Matei Salı 14 Haz. - 5:50

Çarpıntım yok nefes darlığı kalbimde sancı yada sıkışma yok sadece eskiye göre çok hızlı atıyor ve çok çabuk yoruluyorum bunun nedeni olarakta hivden başka birşeye kafamı yoramıyorum.. Ben bütün testlerimi devlet hastanelerinde yaptım acaba devlet hastanelerindeki cihazlar eski olduğu içinmi yakalayamıyo yada beni bu duruma getiren başka bir mikropmu var vücudumda 4 senedir araştırmadığım bişey kalmadı ve hala beni bu duruma getiren şeyi bulamadım.. Ben sadece hiv bende varmı yokmu onu çok merak ediyorum varsada sevinirim yoksada alıştım çünkü bu duruma ama şu belirsizlik beni kahrediyor testler negatif ama belirtiler sürüyo. Daha önce birçok forumda paylaştım durumumu ama herkes psikolojik olduğunu söyledi ancak gerçek bişey varki yaşadığım durum kesinlikle psikokojik değil benim belirtilerime çok yakın 2 kişi daha vardı onlarda negatifti ama zerre kadar güvenmiyolardı testlerine. birşeye dikkat ettinizmi bilmiyorum ama hiv testlerinin güvenirliği hep oranlarla belirtiliyor yani yüzdelik oranlarla gösteriliyor heryerde.. Kesin bir sonuç veren test yok özelliklede bazı üyelerin yaşadıklarını okuyorum o sıra içime bir kurt düşüyoki anlatamam hani bazı doktorların antikor oluşması 1 seneye kadar uzayabilir demesi yada 3 ay son değil testler 6 ayda bir tekrarlanmalı söylemlerini duymuşsunuzdur bu tür söylentiler ister istemez insanı kuşkulandırıyor. Ayrıca biocan şüpheli ilişki yaşayan birinin Kızılaya kan vermesi için aradan ya 12 yada 24 ay geçmesi gerekiyor yanlış olmasam ama bu süre Kızılay'da geçerli bu arada bahsettiğim ısıtma yönteminide kızılayın eski dernek başkanı 2009 da yapılan bir röportajda bizzat kendisi söylemiş.. Test konusuna gelince evet paranoyak olabilirim ama kesinlikle fobik değilim sadece yaşadığım belirsizlikten kurtulmaya çalışıyorum ve bu çaresizliğimide sadece beni anlayabilecek insanlarla paylaşmak istiyorum yani sizlerle.. Sevgili biocan belirtilerimi tekrar yazıyorum belki bu konuda bana öneride bulunacak yada benim için faydalı olacak birkaç fikir yürüten insanlar olur.. İlk haftalar ağır bir grip ardından diş etlerinde yara bere tabi belirtileri daha yaşamadan internetten araştırmıştım hiv belirtilerini herneyse bunu takiben farenjit hafif ateş baş ağrısı koltuk altı ağrısı kalp atışlarında hızlanma tırnaklarda şekil bozuklukları sırtta deri döküntüleri eklemlerde gezen ağrılar her iki bacaktada diz kapağının arkasındaki lenf bezi şişliği sağ koltuk altında belirginliği çok az lenf şişliği sol ayak tabanında yanmalar dil ortasında yarık vücutta benlerin çıkması penisin üst kısmındaki kıllı bölgede tekrarlayan çıban gibi yaralar gece terlemeleri vardı geçti kas seğirmeleri devam ediyor göbek oluşması vb.. Yazdığım herşey doğrudur eksiktir ama fazlası yok yardımcı olanada olmaya çalışanada teşekkür ederim hayırlı ramazanlar

Matei

Mesaj  alisoylu Salı 14 Haz. - 10:55

Yaşadığınız uzun süreli problemler ciddi bir hastalığın habercisi olabilir.
Lütfen hiv e yönelmek yerine sorunlarınıza karşılık bulabilmek için hekim yardımı alınız.

Devlet hastaneleri değil 3.basamak sağlık kuruluşlarından (Üniversite ve Eğitim Araştırma Hastanaleri) yardım almanız konu ile ilgili detaylı tetkiklerin yapılmasına ve daha geniş perspektifte bakılmasına olanak sağlayacaktır.

Son olarak hiv ile ilgili söylemde bulunduğunuz gibi hiç bir test mutlak doğruyu ne yazıkki bizlere sunamaz ancak eliza testleri ile cdc kayıtlarına geçen en uzun serokonversiyon vakası 4 yıl'dır. Bu hadise 90'lı yıllarda eski sistem testler ve kişinin sağlık problemleri yüzünden gecikmiş bir vaka olmakla birlikte günümüzde kullanılan modern testlerin saptama hassasiyeti neticesinde sizinde yaptırmış olduğunuz 3. nesil testler için en uzun sapma aralığı 6 ay olarak görülmektedir.

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  biocan Salı 14 Haz. - 16:35

Matei demiş ki:Çarpıntım yok nefes darlığı kalbimde sancı yada sıkışma yok sadece eskiye göre çok hızlı atıyor ve çok çabuk yoruluyorum bunun nedeni olarakta hivden başka birşeye kafamı yoramıyorum.. Ben bütün testlerimi devlet hastanelerinde yaptım acaba devlet hastanelerindeki cihazlar eski olduğu içinmi yakalayamıyo yada beni bu duruma getiren başka bir mikropmu var vücudumda 4 senedir araştırmadığım bişey kalmadı ve hala beni bu duruma getiren şeyi bulamadım.. Ben sadece hiv bende varmı yokmu onu çok merak ediyorum varsada sevinirim yoksada alıştım çünkü bu duruma ama şu belirsizlik beni kahrediyor testler negatif ama belirtiler sürüyo. Daha önce birçok forumda paylaştım durumumu ama herkes psikolojik olduğunu söyledi ancak gerçek bişey varki yaşadığım durum kesinlikle psikokojik değil benim belirtilerime çok yakın 2 kişi daha vardı onlarda negatifti ama zerre kadar güvenmiyolardı testlerine. birşeye dikkat ettinizmi bilmiyorum ama hiv testlerinin güvenirliği hep oranlarla belirtiliyor yani yüzdelik oranlarla gösteriliyor heryerde.. Kesin bir sonuç veren test yok özelliklede bazı üyelerin yaşadıklarını okuyorum o sıra içime bir kurt düşüyoki anlatamam hani bazı doktorların antikor oluşması 1 seneye kadar uzayabilir demesi yada 3 ay son değil testler 6 ayda bir tekrarlanmalı söylemlerini duymuşsunuzdur bu tür söylentiler ister istemez insanı kuşkulandırıyor. Ayrıca biocan şüpheli ilişki yaşayan birinin Kızılaya kan vermesi için aradan ya 12 yada 24 ay geçmesi gerekiyor yanlış olmasam ama bu süre Kızılay'da geçerli bu arada bahsettiğim ısıtma yönteminide kızılayın eski dernek başkanı 2009 da yapılan bir röportajda bizzat kendisi söylemiş.. Test konusuna gelince evet paranoyak olabilirim ama kesinlikle fobik değilim sadece yaşadığım belirsizlikten kurtulmaya çalışıyorum ve bu çaresizliğimide sadece beni anlayabilecek insanlarla paylaşmak istiyorum yani sizlerle.. Sevgili biocan belirtilerimi tekrar yazıyorum belki bu konuda bana öneride bulunacak yada benim için faydalı olacak birkaç fikir yürüten insanlar olur.. İlk haftalar ağır bir grip ardından diş etlerinde yara bere tabi belirtileri daha yaşamadan internetten araştırmıştım hiv belirtilerini herneyse bunu takiben farenjit hafif ateş baş ağrısı koltuk altı ağrısı kalp atışlarında hızlanma tırnaklarda şekil bozuklukları sırtta deri döküntüleri eklemlerde gezen ağrılar her iki bacaktada diz kapağının arkasındaki lenf bezi şişliği sağ koltuk altında belirginliği çok az lenf şişliği sol ayak tabanında yanmalar dil ortasında yarık vücutta benlerin çıkması penisin üst kısmındaki kıllı bölgede tekrarlayan çıban gibi yaralar gece terlemeleri vardı geçti kas seğirmeleri devam ediyor göbek oluşması vb.. Yazdığım herşey doğrudur eksiktir ama fazlası yok yardımcı olanada olmaya çalışanada teşekkür ederim hayırlı ramazanlar

Bana kaynak sunmadan gelme sakın,

http://pozitifrehber.com/wp-content/uploads/2016/02/tk-aids.pdf

Önce oku.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 3 aydan sonra test önermiyor. Forumu okursan hepsini görürsün

Yıllardır 3 ayı gecen bir vakaya dair tek bir makale okumadım.

Her test oranlarla gösterilir, o halde hiçbir teste güvenme hatta bilime güvenme. Istatistik ve bilim böyle çalışır. Kimseyede 100% demez bilimde 100% yoktur.

Hunter Handsfield, Md, nin yazdığı son kitapta 28 gün sonrası 4. Nesil testler %99 güvenilir gösterilmekte ve testler 3. Aydan sonrada 100% olarak kabul edilmektedir.

Teknik hatalar, tekniker hataları, laboratuvar hataları bu oranı değiştirebilir dolayısıyla doğrılama amaçlı 2. Test her daim önerilmektedir.

ciddi bir hastalığın olduğunu düşünüyorsan kardiyoloğa gidiceksin. Hala bişi çıkmıyorsa psikiyatra gideceksin.

- Konu kilit
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

- Similar topics