HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
gecmeyen ates EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
gecmeyen ates EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
gecmeyen ates EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
gecmeyen ates EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
gecmeyen ates EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gecmeyen ates EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gecmeyen ates EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
gecmeyen ates EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
gecmeyen ates EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

gecmeyen ates

+2
Olmasın92
strider
6 posters

gecmeyen ates Empty gecmeyen ates

Mesaj  strider Salı 26 Nis. - 20:04

Bundan 170 gün önce şüpheli ilişkim oldu bı sürü test oldum hepsi negatif geldi.

20,28(hıv duo), 48,90,108 ve 120(hıv rna) hepsı negatif geldi ama bu ateş (37 derece) bi türlü düşmüyor ensemde lenflerde şişme oldu geri indi devamlı gribim boğazım ateş içinde dilim bembeyaz artık kafayı yıcem bu işten anlayan biri ne olur bişey söylesin bu ateş neden 3 aydır dusmez?

Akciğerlerin filmini çektirdim ordan da bişey cıkmadı.

strider
TANIDIK
TANIDIK

gecmeyen ates Empty Geri: gecmeyen ates

Mesaj  Olmasın92 Salı 26 Nis. - 21:25

Kardeşim bak aynı durum var dilim için ilaç kullandım gecmedi boğazımda bi iltihap yeniliyip durdu ensemdeki lenf 2 aydır var ateşe gelince hep ateş cıkıyordu kusuyordum cok şükür ateşi yeni atlattım iki kere cok fazla oldu serum yedim bende senin gibi defalarca hıv yaptırdım sonra cıkcak dedim en son karşımdaki kişiyi buldum onada yaptırdım negatif cıktı cengiz güney hoca bana bu durum için ebv ve cmn yaptır dedi ikisininde ıgg pozitif geldi cmv ıgg titren yükselmiş stresten uzak dur yemeğine cok dikkat et uyku düzeninede dedi cmv titresine bağlado bi hoca ebv bağladı hıve gelincede belirti var test negatifse hıvden kaynaklanmıyor en gec iki hafta sonra belirtiden test ol yine negatifse hıvden değil bunlardan olablir dedi ve kardeşim virüs olduklarından antibiyotiğe dirençli oluyorlar gözün aydın hıv negatif cmv ebv baktır istersen seni cok iyi anlıyorum uzun süre cektim cok kilo verdim burayıda baya rahatsz ettim bilgili arkadaslar var forum olarak güzel yere yazmıssın inşallah biranönce gecer

Olmasın92
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Nazlı Salı 26 Nis. - 21:37

37 derece ateş değildir.... strese bağlı hissi ateş yaşıyorsun .37,5 hatta 38 sonrası ateş kabul edilir...
Nazlı
Nazlı
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  strider Salı 26 Nis. - 21:48

Olmasın92 desteğin için çok saol yarın enfeksiyon hastalıklarından randevu aldım inşallah EBV ve CMV ye bakarlar. Nazlı devamlı koltuk altından ölçüyorum her gün 3 kere her defasında 37 derece çıkıyor önceleri geçer diye düşündüm fakat 3 aydır devam edince artık panik olmaya başladım işin gerçeği.

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Nazlı Salı 26 Nis. - 21:51

panik olacak bir şey yok ateşin yok yarın dr una sor. sana aynısını söyleyecek.... 37 derece ateş değil emin ol .
Nazlı
Nazlı
DANIŞMAN
DANIŞMAN

gecmeyen ates Empty Merhaba

Mesaj  enesce Salı 26 Nis. - 23:31

Öncelikle sakin olmalısın bu durumlarda moralini yüksek tut ayrıca sadece hive mi baktirdin aklına diğer hastalıklar hiç gelmedimi bu tarz durumlar diğer enfeksiyon durumlarında olabiliyor sana tavsiyem eğer yapilmadiysa diğer cybh testlerinide yaptır anti virüs rota virüs gayta tahlili crp sedimantasyon tam kan idrar tahlili bunların sonucunu gör.
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  strider Salı 3 Mayıs - 21:07

enesce demiş ki:Öncelikle sakin olmalısın bu durumlarda moralini yüksek tut ayrıca sadece hive mi baktirdin aklına diğer hastalıklar hiç gelmedimi bu tarz durumlar diğer enfeksiyon durumlarında olabiliyor sana tavsiyem eğer yapilmadiysa diğer cybh testlerinide yaptır anti virüs rota virüs gayta tahlili crp sedimantasyon tam kan idrar tahlili bunların sonucunu gör.

gayta tahlili hariç hepsini yaptırdım hepsi normal diğer cybh hastalıklara da bakıldı hepatitler, frengi ve herpesde negatif fakat bu ateş korkutuyor ama yapacak bişey yok ne olacaksa olacak artık desteğiniz için saolun ne diyim beklicez artık.

enesce 170. gün ELİSA testi yaptırdım herşey negatif çıktı HIV Ag/Ab 0,303 (referans <1) sence bende bişey var mıdır bu ateş HIV'le alakalı olabilir mi? (3 aydır ateşim 37 derece)

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  biocan Perş. 12 Mayıs - 3:19

strider demiş ki:Bundan 170 gün önce şüpheli ilişkim oldu bı sürü test oldum hepsi negatif geldi.

20,28(hıv duo), 48,90,108 ve 120(hıv rna) hepsı negatif geldi ama bu ateş (37 derece) bi türlü düşmüyor ensemde lenflerde şişme oldu geri indi devamlı gribim boğazım ateş içinde dilim bembeyaz artık kafayı yıcem bu işten anlayan biri ne olur bişey söylesin bu ateş neden 3 aydır dusmez?

Akciğerlerin filmini çektirdim ordan da bişey cıkmadı.

37 derece ve ateşim mi var diyorsun? Gayet normal bir değer...

What is normal body temperature?

Most people think of a "normal" body temperature as an oral temperature of 98.6°F (37°C). This is an average of normal body temperatures. Your temperature may actually be 1°F (0.6°C) or more above or below 98.6°F (37°C). Also, your normal body temperature changes by as much as 1°F (0.6°C) throughout the day, depending on how active you are and the time of day. Body temperature is very sensitive to hormone levels and may be higher or lower when a woman is ovulating or having her menstrual period.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  strider Salı 24 Mayıs - 13:34

Most people think of a "normal" body temperature as an oral temperature of 98.6°F (37°C). This is an average of normal body temperatures. Your temperature may actually be 1°F (0.6°C) or more above or below 98.6°F (37°C). Also, your normal body temperature changes by as much as 1°F (0.6°C) throughout the day, depending on how active you are and the time of day. Body temperature is very sensitive to hormone levels and may be higher or lower when a woman is ovulating or having her menstrual period.

Cevabın için teşekkürler ama ateşim koltuk altından ölçüldüğünde 37 derece normalde 36,5 olması gerekir. Yukarıda ağızdan ölçüldüğünde 37 derece olması gerektiği yazıyor. Ağız ile koltuk altı arasında 0,5 derece fark var.

Koltuk altı : 36,5 derece (normal değer)
Ağızdan    : 37 derece (normal değer)

Fakat bende koltuk altında ölçtüğümde 37 derece çıkıyor 4 aydır düşmedi bi türlü o kadar test yaptırdım inşallah hiv ile ilgili değildir doktorlarda tanı koyamıyor bir türlü. 20(elisa), 28(HIV DUO), 48(elisa), 90(elisa), 108(elisa), 120(HIV RNA) ve 170(elisa) günlerdeki testlerin hepsı negatif geldi ama bu ateş (koltuk altı ateş 37 derece) bi türlü düşmüyor.

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  allen06 Salı 24 Mayıs - 18:27

Aksam atew daima sabaha gore yuksek cikar yemek sonrasi yuksek cikar onlara dikkat edin

allen06

Mesaj  biocan Çarş. 25 Mayıs - 11:37

strider demiş ki:

Cevabın için teşekkürler ama ateşim koltuk altından ölçüldüğünde 37 derece normalde 36,5 olması gerekir. Yukarıda ağızdan ölçüldüğünde 37 derece olması gerektiği yazıyor. Ağız ile koltuk altı arasında 0,5 derece fark var.

Koltuk altı : 36,5 derece (normal değer)
Ağızdan    : 37 derece (normal değer)

Fakat bende koltuk altında ölçtüğümde 37 derece çıkıyor 4 aydır düşmedi bi türlü o kadar test yaptırdım inşallah hiv ile ilgili değildir doktorlarda tanı koyamıyor bir türlü. 20(elisa), 28(HIV DUO), 48(elisa), 90(elisa), 108(elisa), 120(HIV RNA) ve 170(elisa) günlerdeki testlerin hepsı negatif geldi ama bu ateş (koltuk altı ateş 37 derece) bi türlü düşmüyor.

Olması gerekir? Doktor musun? Eczacı mısın? Biyolog musun? Hemşire misin?

Doktorlar tanı koyamıyor derken? Böyle bir şikayetle doktorun yanına gittiysen muhtemelen bakmaz bile. Hadi bakto diyelim kan aldırır sonuçlarına bakar bir şeyin yok der gönderir.

İdeal vücut sıcaklığı 36,5 derecedir diye bir şey yok bırak şu ilk okul bilgisini.bunun ağzı kıçı başıda yok. Yukarıdaki yazıda ideal 37 derece ve bu sıcaklık 0,6 derece oynayabilir diyor. Madem merak ediyorsun ağızdan ölç.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

- Similar topics