HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
aylardır bunalım.... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
aylardır bunalım.... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
aylardır bunalım.... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
aylardır bunalım.... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
aylardır bunalım.... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

aylardır bunalım.... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

aylardır bunalım.... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
aylardır bunalım.... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
aylardır bunalım.... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

aylardır bunalım....

2 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

aylardır bunalım.... Empty aylardır bunalım....

Mesaj  umut Cuma 12 Şub. - 10:44

merhaba

bundan 15 ay önce yurtdışında bir cinsel ilişkim oldu.ilişkimden sonra peniste 1 hafta kadar sızlama oldu daha sonra bu sızlama geçtikten sonra kasık lenf bezi şişmesi meydana geldi ve burası 20-25 gün boyunca şişik kaldı ve ağrılı kaldı.daha sonra müthiş bağırsak hareketleri ,katur kutur sesler ve rutin bildiğimiz bağırsak sesleri oldu 1 ay kadarıyla.Sonra kasık lenf bezi şişkinliği indi karın bölgesine geçti.Vücutta yaygın iğne batmaları şeklinde yangılar hissettim.Ve şu an itibariyle bağırsak problemi ve vücudumda yaygın iğne batması şeklinde şiddetli sızlamalar hissediyorum.bana rahatzıklık veriyor .ayrıca mesane bölgemin orası şişlik var gibi.idrar gelince zaman zaman ağrı hissediyorum.Bu sürece kadar aşağıdaki testleri oldum.

18 adet Hiv 1/2 antikor testleri ve hiv 1/2 p24 testleri negatif
hepatit b negatif
hepatit c negatif
vdrl negatif
üreoplazma ,klamidya negatif,gonokok negatif
sperm kültürü üreme yok
idrar kültürü üreme yok
cmv igm negatif
hsv tip 1-2 antikor negatif
salmonella testleri negatif
Hemogram kan sayımı testleri ,herhangi bir problem gözükmedi
Gaitada antijen,amip ,parazit aranmması üreme görülmedi,parazite rastlanmadı
Gaita kültürü parazit üremesi yok

hpv testi tip 66 pozitif çıktı ( Olası Yüksek Risk )- fakat bu problemleri hpv nin yapcağını sanmıyorum.

bakteriyel bir durum olabileceği ihtimaline karşı rocephin 3 adet iğne ,tetradox ,monodoks antbiyotik kullandım fakat çare olmadı.Gittiğim doktorlar bir sorun göremiyorlar.Fakat rahatsızım.Kasık lenf bezinin şişmesi bir mikropun yemiş olduğumun göstergesi değilmidir. psikolojik demeyin vallahide billahide psikolojik değil.ben çoktan unuttum hiv mevzusunu .fakat bu problemlerim rahatsız ediyor...çok sıkıldım bunları yaşamaktan çözüm bulamıyorum...(bu süreç boyunca herhangi bir ateş,baş ağrısı gribal enferksiyon geçirmedim) özellikle vücutta devam eden şiddetli iğne batması şeklinde yangı sızlamalar rahatsız ediyor beni.Bu ne tür bir hastalıktır.ve şu an tekrar rocephin iğnelerine bAŞLADIM

FIRAT abi sen biliosun benim durumu yinede yazayım dedim foruma.Artık bunaldım ne yapacağımı bilmiyorum

umut
TANIDIK
TANIDIK

aylardır bunalım.... Empty Geri: aylardır bunalım....

Mesaj  gokyuzu Cuma 12 Şub. - 22:31

gökhan seni anliyorum ve yasadiklarini gayette ciddiye aliyorum.. hpv de kisienfekte oldugunda tipki diger viruslerle temas ettigimiz de yasayabilecegimiz grip benzeri sikayetler ates yada lenf bezlerimizde siskinlikler söz konusu olabilir. genelde kisiler hpv ile temas ettginde böyle bir virusun varligindan haberdar olmadiklari icin cok ciddi sorunlar yasamazlar ciltte olusabilecek bir kac sigil disinda.. sen hpv ile hayatinin herhangi bir döneminde temas etmis olabilecegin gibi bahsettigin iliskidende enfekte olmus olabilirsin.. ama su bir gercekki hpv ile temas durumunda bahsini ettigin sikayetler ortaya cikmaz. genel anlamda bakteriel bir enfeksiyonu tanimliyor olsanda yaptigin testlerde hic bir bakteri ile karsilasilmamis.. bu konuda genel anlamda arkadaslarimiza ben riskli davranislarindan sonra dr un da onaylamasi sarti ile koruyucu bir tedavi uygulamalarini öneriyorum. aslinda doktorlarin supheli durumlarda tum hastalarina bu yaklasimi göstermesi önerilmektedir.. bazi dr lar israrla bunu yapmiyor olsada

senin durumuna gelince. gökan olasi bir bakteriel enfeksiyon tasiyor bile olsan su gune kadar kullandigin antibiotikler onlari haklamistir. ama ihmal etmemen gereken bir durum var bu antibiotikler vucudunda ki zararli bakterileri imha ederken beraberinde vucudumuzda mevcut faydali bakterileride tahrip eder. bu nedenle beslenemene dikkat edip bir an önce bu kontrolsuz ilac kullanimina son vermeni rica ediyorum.. yarin gece uzun sure nette olacagim karsilasirsak msn den kardesimle sohbet ederiz.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  umut Cuma 12 Şub. - 23:21

abi şu an oldukça kötü durumdayım.benim her gecem artık ağlamakla geçiyor.acı çekiyorum çaresizce bekliyorum.şu memlekette 1 tane adam giibi doktor bulamadım anlatamadım derdimi.alayı psikoloji denen illete sarılıyorlar.bazen intihar etmeyi bile düşünüyorum ..yaşamasam daha iyi diyorum....bilmiyorum nasıl olacak durumum, ne yapacağım fikrim yok.

BEN BUGÜNDE YAŞIYORUM, YARINDA MEÇHLÜM...

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 13 Şub. - 16:57

sen cok arabesk takilmaya basladin Smile müslüm mü dinliyorsun azer bülbül mü ne............
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut C.tesi 13 Şub. - 17:00

valla 15 aydır full bunalım dinliyorum abi...keyif almıyorum hiçbirşeyden.söylediğim mantıklada şimdilik yaşıyoruz işte...alem 100 kere yapar birşey olmaz..biz bir kere yaparız kabak bize patlar..ne kadar talihsiz bir insanmışım bunu anladım..

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 13 Şub. - 17:06

herkesin yasaminda zorluklar yada aksilikler olabiliyor.. milyonlarca arac trafige cikiyor ama bazilari kaza yapiyor ve insanlar yasamlarini yitirebiliyor.. yeryuzunde acilarda sevinclerde zorluklar ve kolayliklarda bizim icin. ben yasamin bir sinav oldugunu savunmuyorum ama eger yasiyorsak yasami her haliyle kabullenmek ve direnmek zorundayiz. böyle bir örnek vermek istemezdim ama sen 18 ayda hiv negatif sonuclar alirken bazi insanlar 18 gunde hiv püozitif tani aliyor. bu bir yana henuz emekleyemeyen bebekler tibbi mudahaleler esnasinda hiv de dahil pek cok hastalikla enfekte olup yasamini yitiriyor bu bir yana her yil afrikada milyonlarca insan acliktan ölüyor. birde bunlari dusunursen durumunun o kadar kötü olmadigini sende kabul edersin.. caht box acik istersen gel dedi kodu yapariz kiz kiza Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut C.tesi 13 Şub. - 23:50

abi senle konuştuktan sonra yine kötü oldum ..sıkıntılarım şiddetlendi kötü bi şekilde.

neler mi oluyor bende sayayım abi

-kasık bölgemden gacur gucur sesler geliyor , yanılıyorsun baırsak sesleridir diyebilirsin ama değil abi oradan geliyor.
kasıklardan gelen bu sesler makattan sesler ile birlikte geliyor , idrar geldiğinde ağrı oluyor ve bazen penistede acı hissediyorum.şimdi abi bunların hepsini bi mikroorganizma yapmıyorda psikoloji mi yapıyor?

bilmiyorum abi ben inanamıyorum bende hastalık olmadığına inanamıyacağım...aciz ve çaresiz bir haldeyim...her şey o ilişkiden sonra kasıkların şişmesi ile başladı aldık mikrobu hala etkisindeyim.Bu sıkıntıları mikroorganizmadan başka birşey yapmaz.Allahım sen bana sabır ver ..Ne yapacağım ben ? unut diyorsun da abi ben unutmaya çalışıyorum ama bunlar oluyor.Gerçekten psikolojik olsa geçeceğini bilsem vallahide unutucam.ben her güne yeni umutla başlıyorum ama aynı sıkıntılar devam ediyor.

şu an belki başkası olsa benim yerimde çoktan attıydı kendini ederdi intihar ama hep dayandım hep dayandım ,ama artık dyanacak halim gücüm kalmıyor,tükeniyorum..ne yapayım..

bana tıbbi bir müdahele olmadan da ilaç vs. iyileşeceğimi sanmıyorum...

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Şub. - 1:40

gökhan bak bir kere su konuda anlasalim bagirsaklarin duzenli calismiyor. bu senin psikolojinden yada kullandigin antibiotiklerin bagirsak florani tahrip etmesinden kaynaklaniyor. idrarda yanma hissetmenin pek cok nedeni var üsütmeye bagli olabilir bakteriel enfeksiyona bagli olabilir ama gercek su ki eger bu yanma bir bakteriden dolayi olsa idi idrar tahlillerinde kesinlikle cikardi.. idarda yanma illede hasta bireylerde olur diye bir kural yok zaman zaman herkesin bu sikayetleri oluyor. ben sadece mantikli dusunmeni istiyorum. iki kere iki dört ediyorsa seninde bu noktadan hareketle sunu dusunmen lazim. bugüne dek kullandigin antibiotikler tum hastaliklara etki eder nitelikte. geriye secenek birakmamissin.. defalarca anlatmaya calistim sana yakin tarihte dr lar antibiotiklerle birlikte kisiye zarar vermemesi acisindan biotinler yada antibiotiklerin vucutta yaratacaklari zarari en az aindirgeyecek destekleyici ilaclar yaziyorlar. sen tum bu antibiotikleri kullanirken olasi zararli bakterileri hastalik etkenlerini yok ederken kendi vucudunun ihtiyac duydugu yararli bakterilerede zarar verdin. ve ben sana diyorumki bir sure beslenemene dikkat et vucudunun kendisini toplamasina izin ver.. bir diger konu bagirsaklarin duzensiz calistgii surece sen vucudunun ihtiyac duydugu vitamin ve minareller mahrum yasarsin. ve vucutta bu vitaminler minareller eksik oldugu surecede saglik sorunlarina cözum bulamazsin. o nedenle sakin olup mantikli dusunmek mantikli davranmaktan baska bir secenegin yok.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Paz 14 Şub. - 12:15

bu yolla bulaşan bir sürü hastalık olduğu söyleniyor abi..prosedürde olanlar sadece bunlar..bende bir hastalık olduğundan kesinlikle eminim.bu kadar şey psikolojik olabilirmi

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Şub. - 13:42

gökhan bak cinsel yolla bulasan benim sayabilecegim yuze yakin hastalik var ama bunlarin bir kismi bakterilerin bir kismi viruslerin ebep oldugu hasaliklardir. virüslerin neden olabilecegi tum hastalik testlerini olmussun bunlar ile ilgili herhangi bir risk tasimadigindanda eminim. baktrilere gelince kiside eger cinsel yolla bulasan bakteril enfeksiyonlardan herhangi biri mevcut ise bunlar alinan örneklerde yapilan kültür testleri ve mikroskopik incelemeler sonrasinda aciga cikarilir. cikmadigi durumlarda olabilir ama bu durumda koruyucu bir tedavi ile bu risk te ortadan kaldirilir. bu tür bakterilerin tedavisinda kullanilan antibiotikler genelde genis iceriklidir yani bir antibiotik klamidya gonore yada sifilize karsi ayni anda etkili olabilecegi gibi her biri icin farkli antibiotiklerde kullanilabilinir.. sadece sunu anlaman gerekiyor olasi virüs kökenli hastaliklara karsi sen bütün testleri oldun. bakteriler icin onlarca ayri ayri test söz konusu olsada kültür testlerinde genel bir kani mutlaka olusur ya sen tip tarihinde bu gune dek hic karsilasmadigimiz bir enfeksiyon tasiyorsun ya senin tum testlerin yanlis ya kullandigin antibiotikler herkeste etki ederken sende ise yaramiyor yada sen kullandigin atibiotiklerin ve psikolojinin vucudunda yarattigi tahribati kabul etmiyorsun. sence hangisi dogru olabilir bir dusun istersen..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Paz 14 Şub. - 13:55

tip tarihinde bu gune dek hic karsilasmadigimiz bir enfeksiyon tasiyorsun ya senin tum testlerin yanlis ya kullandigin antibiotikler herkeste etki ederken sende ise yaramiyor..

bence bu ikisinden biri. ayrıca ben zaten 6 aydır ilaç falan kullanmıyordum .kullandığım bu son 20 gündür.ayrıca bu 6 aylık süreçtede askerdeyken aynı sıkıntıları çektim fazlasıyla.Şurası gerçek bana tıbbi müdahele olmadan ilaç vs. bu sıkıntılarım mümkün değil geçmeyecek.unutmaya çalış vücudunu dünleme diyorsun abide , ben askerdeyken zaten bunları düşünücek fırsat dahi bulamadım ama böyle olmasına rağmen oradada devam etti.

bilmiyorum abi sürekli ilaç araştırmasındayım.şimdi şu zeffix denen ilaca kafam takıldı .belki işimi görebilir

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Şub. - 14:07

gökhan bak o zaman birde sunu dene. bir hafta hic bir antibiotik kullanma sonrasinda bir ürologa git sikayetlerini dile getir sperm idrar ve prostat sivisindan kültür testleri yapmalarini iste. ama antibiotik kullanirsan yaniltici sonuclar ile karsilasirsin. bu nedenle hic bir ilac kullanmaksizin bir hafta bekle ve bu dediklerimi uygula herhangi birsey varsa kesinlikle cikar. ayrica kanda klamidya bakilmasini isteyebilirsin baskada aklima birsey gelmiyor.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Paz 14 Şub. - 14:22

o işlemler oldukça pahalı işlemler .ben bütün paramı tükettim elimde sadece 250 tl kaldı .sadece ilaç alabilirim bu parayla da.para ayarlayabilirsem bu hafta dediğini yapacam abi.şu an penisin içinde de öyle bir acı ağrı varki anlatamam abi..

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Şub. - 14:31

gökhan uc yasindaki cocuklarda bile zaman zaman bu sorunlar oluyor. onca antibiotik kullaniyorsun beslenme konusunda ise hic bir fikrim yok. idarar kanalinda yanma yada sizlama olmasai illede bir cybh tan kaynaklanmaz. olasi usutme durumunda yada böbreklerinde herhangi rahatsizliktan yedigin gidalardan bile kaynaklanabilir. benim yasamimin her döneminde zaman zaman bu tur sikayetlerim oldu ama asla bir hastalik tanisi almadim. böbreklerimde oldukca saglikli. mesela uc yil once ben bu sorunu cok yasiyordum her defasinda testlerde idrarimda cok az da olsa kan oldugu soyleniyordu ama hic bir zaman bir hastalik tanisi konmadi ve zamanlada azalarak gecti.. etrafindaki insanlara istersen bir sor kac kisi bu sorunu yasamiyor gercekten bende merak ediyorum Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Paz 14 Şub. - 14:35

ben bu paramla ilaç alsam daha mantıklı olacak gibi.monodoks ve tetradoks ikisini birden kullanacam.çiftli etkileşim belki iyi gelir tek antibiyotik öldürmüyordur .belki çiftli etkileşimle hallederiz

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Şub. - 17:04

gökhan tip sözlügü senin sayende bir hayli zenginlesecek. ne demek cifte etkilesim böyle birsey söz konusu olabilirmi. surekli kendi kafana göre ilac kullaniyorsun. seni surekli uyariyorum yaptigin hic dogru degil. bu iki ilacin bir biri ile etkilesimini ne sen nede ben kestiremeyiz. sana israrla diyorumki antibiotikler vücuttaki zararli bakterileri yok ederken yararli bkterilerede zarar verir. söyle dusun sen dusman askeri ile kendi askerlerinin tam ortasina bir kimyasal bomba atiyorsun bin tane dusman askeri var on bin tane senin askerin. söylermisin kim daha cok kayip verir zarar görur. oysa sen on bin tane askerine iyi baksan daha az zaiyatla dusmanin bin tane askerini haklayacaklar zaten. seni nasil kazanacagiz bilmiyorum ve gercekten beni üzüyorsun. senin daha güclü ve mantikli olacagini düsünüyordum. bir noktada boss ile birbirinize cok benziyorsunuz her forumda üyesiniz ve durmaksizin okuyorsunuz. ben okumaniza yada bilgi edinmenize karsi degilim ama bir siniri olmali bunun.. bir hikayem var zaman zaman arkadaslara anlattigim birde size anlatayim isterseniz belki payiniza dusen dersi cikarirsiniz.

bir gün bir dr arkadasim ile sohbet ediyorduk.. yasadigim saglik sorunlarindan dolayi bende pek cok konuyu arastirmis dr larin yasadigim belirtilere ragmen beni ciddiye almadiklarindan sikayet etmistim. bana cok okumamam gerektigi uyarisini yapti ve devam etti. tip egitimine basladigi ilk yil kendisi ve diger arkadaslari surekli kendilerinde belirtiler yasadiklarindan bahsetti ve ekledi tip egitimin ilk yilinda ögrenci her hastaligi kendine yakistirir ve belirtiler yasar dedi. zamani geldiginde hocalarida onlarada su uyariyi yapmis. ilk yiliniz vucudunuzu inceleyerek gecer ögrendiginiz her hastaligi kendinize yakistirir belirtiler yasarsiniz. bir gun kanser oldugunuzu dusunursunuz bir gun bir baska hastalik kemirir beyninizi ve zamanla bilgiler yerli yerine oturdukca sizde vucudunuzu dinlemekten vazgecer ve saglikli birer insan oldugunuzu kabul edersiniz demis.. simdi ben sana onlarca hastalik yazabilirim bossa da hepsini kendinize yakistirirsiniz her hastaligin bir belirtisi mutlaka vardir bu dogru ama her belirtide bir hastalik olmasini gerektirmez.

size yine ilgin birsey söyleyeyim benim üc yil boyunca testlerde img m degerlerim 20 cikiyordu oysaki saglikli bir insanda bu deger 40 ile 260 arasinda olmak zorundadir. tüm kan testlerim normal iken img m degerlerimin düsük cikmasini hic bir dr bana aciklayamadi her testimde ilk gözüme carpan bu oluyordu cunku labaratuvardan gelen sonuclar icerisinda daima bu kagidin alt bölumune not dusuluyordu.. ve ben bunu surekli arastiriyordum ilk arastirmalarimda img m degerlerindeki anormalliklerin enfeksiyon belirtisi olduguna ulastim. o zaman sanirim senden cok farkli degildi psikolojim ve sonraki testlerde degerlerim dahada dusmeye basladi. taki ben depresyon yasayan insanlarin yuzde doksan dokuzunda img m degerlerinin dusuk ciktigini kesfedinceye kadar.

gökhan burda birseyleri yazarken her birinizi her dinledigimde sizi belkide sizden cok ciddiye aliyorum ve iyilesmenizi sizden cok istiyorum.. evet dogru yasadiklariniz kolay degil zaten bunu bildigim icin burdayim. bir insana bir nebze katkim olur ve sagligini kazanmasi icin yardimci olabilirsem kendimce yeryuzunun en mutlu insani benim bu bana gercekten keyif veriyor. sizlerden ihtimalleri yada riskleri yok saymanizi beklemiyorum tedbirli olmaniz sagliginizi korumaya calismaniz gayet dogal ama bunu yaparken akil sagliginizi korumaniz gerekiyor.. bugun hpv viral bir enfeksiyon olmasina ragmen en etkili tedavisi psikolijik terapilerden geciyor. kanser desen yine öyle bunlari söylemek icin söylemiyorum. babam 18 yil boyunca kansere kan kusturdu bir gun hastayim demedi karacigerinin yarisi böbreginin bir tanesi ve akcigerinin bir kismi alindi 76 yasinda kalp krizinden kaybettim babami ve emin ol senden benden dinc ve bakimliydi cunku o kanserden yada diger hastaliklardan korkmuyordu cunku beslenmesine cok dikkat ediyordu ve bilincliydi. iste bizlerin farki bu biz korktugumuzu cok belli ediyoruz ve biz korktukca hastaliklara firsat veriyoruz. bak gökhan senin su bilincsiz antibiotik kullanimin ve psikolojinin vucuduna yaptigi baski sonrasi yedigin peynirdeki sekerdeki yada etteki bakteriler bile vucudunda barinma firsati bulur seni hasta eder. normalinde bizler gidalar ile birlikte durmaksizin bakteriler aliriz ama vucudumuzdaki yararli bakteriler onlari yer etkisiz hale getirir. ilaclari bir kenara birakip elma yesen emin ol daha cabuk toplarsin sagligini.. sana hep bunu anlatmaya calisiyorum ama henuz basaramadim dilerimki kisa zamanda bunu yapabilecegim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Paz 14 Şub. - 17:22

ben de biliyorum böyle bu şekilde ilaç kullanmanın mantıksız ve zaralı bir durum olduğunu .fakat bana bu şekilde tıbbi bir müdahale olmadan da düzelme olacağını sanmıyorum.15 aydır aynı sıkıntılar devam edermi.bunu bi mikroorganizma değilde ne yapabilir?yediğim elma meyve vs. elbetteki yararı olacaktır zaten yiyorumda ama ben direkt olarak bunların etkili olacağını zannetmiyorum abi

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Şub. - 17:43

gokhan ben sana bir önceki mesajimdada yazdim sen ortaya bir bomba atiyorsun. kime ne kadar zarar vereceginide elbette sen hesaplamalisin. ben uyguladigin yöntemin ise yaramayacagindan belkide canini daha cok yakacagindan eminim. umarim yanilirim umarim sen hakli cikarsin ve bir an önce sagligini kazanirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Paz 14 Şub. - 17:55

biliyorum yararlı olanları da öldürüyorum farkındayım o attığım bombayla ama yapacak birşeyim yok.zor be abi benim sağlığım bundan sonra zor gelir eski günlerine ..zerre kadar ümidim yok .ama bunları olup belki birşeyleri düzeltirim işindeyim..şimdi iğne olmaya gidiyorum 1 tane kaldı elimde onuda olayım ..daha da yok zaten alacak durum

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  umut Salı 16 Şub. - 1:33

Bu nasıl bir hastalıktır abi bu nasıl bir virüstür yada bakteridir..penisteki bu acı yanma geçmek bilmiyor.makattan sesler de aynı şekilde.nevakson iğneleri bitirdim şimdi azitro antibiyotik kullanıyorum o da 3 tane topu topu bir kutuda.bir türlü çözemiyorum,yenemiyorum,başaramıyorum.kafayı yiyorum,ağlyorum,ne yapıyorum..ne yapacağım..ne yapmalıyım....Bunu çöezecek bir ilaç var olmalı,olacak..bulmalıyım..bulacağım...bir gün gülmeliyim,güleceğim....çözeceğim,çözmeliyim...çözemezsem ölmeliyim,öleceğim....içmeliyim ,içmeye devam edeceğim,içmezsem öleceğim...bu virüsü ,bakteriyi öldüreceğim o beni öldürmesse ben kendimi öldüreceğim..bu şekilde nereye kadar gideceğim,gitmeliyim..gitmessem ,gidemessem ne yapacağım ,ne yapmalıyım...

yetmez,yetmez,yetmez,yetmez,yetmezz,hiç yetmez...yetmezzzz 10 gün 1 ay 1 sene,2 sene ,1 kutu 2 kutu,1 enjektör 2,3,4 enjektör yetmez...yetmiyor,yetmeyecek..ama yetmeli,yetirmeliyim ,yetecek kardeş yetecek...2 kutu daha ver kanka..sende ver kardeş..sende ver bi 70 l,ik..sabahları etmiyelimm..gündüzümüz farksız gecelerden kardeş

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 16 Şub. - 21:24

gökhan hayati zorlastiran kendine durmaksizin haksizlik eden sensin. ve durmaksizin idrar yollarindaki sikayetleri dile getiriyorsun. dr lar hastalarini bile bu antibiotikleri yazarsan deflarca dusunerek karar veriyor. sen ise bunlari leb lebi gibi yutuyursun. hic dusundunmu o antibiotiklerin böbreklerine yada diger organlarina zarar vermis olamazmi sikayetlerin bunlardan kaynaklanamazmi.. saglikli bir insan olabilmek icin öncelikle saglikli dusunmesini ögrenmen gerektigini hatirlatiyorum sadece.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Salı 16 Şub. - 22:54

doğru farkındayım onunda ilaç kullanmanın böbreklere yada başka organlara zararının.ben şurda 15-20 gündür kullanıyorum .birşey olcağını ummuyorum.ben hiçbir doktora anlatamadım durumumu, biri çıkıp demedi bana haa senin ilişkinden sonra kasık lenfin şişmiş ağrımış, kesinlikle bir mikrop yemişsin diye.bak abi ben dierleri gibi ilişkisinden sonra yok oramda leke çıktı,boğazım ağrıdı ,dilimde şu çıktı bu çıktı gibi triplerle bu işlere girişmedim.üstelik ben korundum ama kondom patladı yada patlamadı emin değilim.yani hiv yada dier hastalıklar olabilme tribine girmedim taki bu belirti de değil tam gerçek olayı yaşayana kadar..ve o zamandan beri hastayım rahatsızım..

bilmiyorum ne yapacağım,ne edeceğim...bakteri olmadığı için ben bu olayın virüs tarafından yapıldığını düşünüyorum.tanımsız bir virüs anlattıkların doğru olsada

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 16 Şub. - 23:21

gökhan tanimlanan yada tanimlanmayan viruslere antibiotiklerin hic bir etkisi olmaz. virusler antiviral ilaclarla tedavi edilir bakteriler ise antibiotikler ile. bu nedenle kullandigin ilaclar sadece sagligini olumsuz etkiler. bunun disinda bilmelisinki her insanin vucudunda bir cok virüs mevcuttur. mesela pek cogumuz hepatitler temas eder bagisiklik olustururuz. ebv yada herpesler bunlara örnektir. basit bir örnek ile ben hepatit b, herpes ve ebv ile karsilasmis ve bagisiklik olusturmusum bende hastalik yapmadigi gibi bulastiriciligimda söz konusu degil. bunu hayatimin hangi döneminde aldigimida bilmiyorum tipki senin hpv ile ne zaman teams ettigini bilmedigimiz gibi. bu yuzden sana diyorumki ilaclari kullanmaktansa vucuduna iyi bak. olabilecek tum hastaliklara karsi test oldun varsayalimki sende dedigin gibi bir virus mevcut ve bunu testler aciga cikarmiyor. o zaman sende testleri ve antibiotikleri bir kenara birak beslenmene ve sagligina dikkat et. bu o virus ile savasmanin en etkili yolu olacaktir. ve sana kücük bir hatirlatma yapayim mesela hpv yada herpes ile enfekte olan insanlar yillarca hic bir belirti yada sikayet yasamadiklari halde depresyon ve stres altinda olduklarinda bu hastaliklar aktiflesebiliyor. umarim gec olmadan sende bunu anlar kendine bir ceki duzen verirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Salı 16 Şub. - 23:34

bende diyorum Antiviral ilaç alayım ,kullanayım belki çözüm olur.birde bu hpv penis içindeki kanalda acı yaparmı yada penis içindeki kanalda siğil oluşurmu oluşursa ağrı acı vs yaparmı?hpv pek umrumda değil benim açıkçası sonuçta evlenmeyi düşünmüyorum bana da bir sakıncası yok şu anda bi ara baktırırım.benim derdim şu bendeki bilinmeyen durumu tespit etmek.beslenme olayına gelince ben zaten iyi besleniyorum iştahım oldukça iyi hatta kilo bile aldım.sadece durumumdan ötürü sigara ve alkol fazla kullanıyorumbu aralar.

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 16 Şub. - 23:53

gökhan kusura bakma seni anlamaya calisiyorum anladigimida düsünüyorum her soruna bildigim gercekler dogrultusunda yanitta veriyorum. ama göruyorumki senin sorularinin sonu gelmiyor. ben sana cözum urettikce sen kendine sorunlar yaratiyorsun. simdide kalkmis antiviral ilac kullanmaktan bahsediyor. bugun grip icin kullanilan antiviral ilaclar bile pek cok bilim insaninca zararli diye tanimlanirken sen henuz sende kesfedilmemis bir viruse karsi bu ilaclari kullanmak istiyorsun. gökhan tanimlanmayan bir virusun tanimlanmis bir antiviral ilaci olmaz.. her antiviral ilac bir viruse karsi uretilir ve kulanilir. böyle bir seyi dusunmen bile gercekten cok sacma. sana bu ilaclari recetesiz satan eczaciyi dövmek lazim.

hpv idrar kanalina yerlesebilir nadirde olsa böyle bir ihtimal var. ama hpv genelde agri yapmaz. ben idrar kanalindaki sikyetlerin tek sebebinin alkol sigara sagliksiz beslenme vede kullandigin antibiotikler oldugundan eminim..

sahi sen antibiotikleri suylami iciyorsun yoksa rakiylami Smile bu nasil bir mantik gökhan kullanmaman gereken ilaclari kullaniyorsun ve alkol tüketiyorsun. yetmiyor birde iyilesmekten bahsediyorsun.

seninle nasil yol alacagiz bilmiyorum. kolay olani soyleyecegim psikolga git diyecegim ama bu hem cok klasik olur hemde kolaycilik etmis olurum. gercekten destege ihtiyacin var farkindayim. ve burdan sana daha fazlasini yapamadigim icin uzuluyorum. lutfen kendinide bizleride uzmekten vazgec. butun kalbimle söyluyorum cok abartiyorsun ben sana hic briseyin yok demiyorum diyememde sana sadece diyorumki sende birsey varsada yoksada guclu olmak zorundasin. güclu olursan varsa hastaligi yenersin yoksada kendini kazanirsin. her halikarda karli cikan sen olursun..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki