HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

5 posters

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... Empty Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 17:34

Merhaba arkadaşlar. 6 ocak tarihinde yaşamış olduğum korunmasız ilişkiden sonra bugün cesaretimi toplayıp Ankara Düzen Lab. da yaptırdım.Bu zamana kadarda bir çok belirti yaşadım. 65. gün itibariyle yaptırdığım test sonucu;

HIV P24 ANTİJEN NEGATİF 0.00 BİRİM ARALIĞI: 0,25< NEGATİF
HIV 1/2 ANTİKOR NEGATİF 0.08 BİRİM ARALIĞI: 0,25< NEGATİF

Test ELFA yöntemiyle çalışılmıştır.

Arkadaşlar yorum beklediğim konular şunlar. Bu olduğum test HIV DUO testimi oluyor? Aynen bu şekilde 2 sonuç var raporda. Kanı verirken bayan biz bu testi 21-35 arası ve 90. gün sonrası yapıyoruz. 65.günde %80 doğruluğu vardır gibisine bir konuşma yapıp kafamı karıştırdı. Ben bu testime güvenip konuyu kapatabilirmiyim?

2.sorum ise kanı bugün 11.30 gibi verdim. Bana verdikleri kagıtta muhtemel rapor tarihi için yarın saat 17.00 diye yazıyordu. Ben bugün 17.30 gibi internet üzerinden hasta numarası ile raporumu gördüm. Kanların karışması gibi birşey söz konusu olabilir mi?

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

zilzurna

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... Empty Geri: Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

Mesaj  Slm Cuma 11 Mart - 18:02

Nasıl 80 ya 99 dese hadi anlarımda 80 nedir hemde 65 inci günde bence hemşire konuya pek hakim değil heralde. Mavi tıptaki hemsirede 14 ten sonra 99.88 diyor napcaz hangisine inancaz. Son olarak doksanda doğrulama için yaptır al negatifi kapa konuyu

Slm
TANIDIK
TANIDIK

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... Empty Geri: Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 18:24

Bende anlamadim gercekten. Hatta oyle deyince ben biraz israrci oldum. Baska bi sehirden Ankara ya gitmistim sirf test icin. Benim bu yaptigim HIV duo mu oluyor ? Raporda ayni ilk yorumumdaki gibi yaziyor. 90 da degisme ihtimali var midir ?

Birde ben yapi olarak biraz takintili bi insanim. Evden ciktiktan sonra cok olmustur kapiyi kilitledim mi acaba diye kontrol ettigim.Bana muhtemel sonuc tarihi olarak yarin saat 5 demisti. Testte isim vermenin zorunlu olmadigini soyleyince baska bi isimde yaptirdim. Bugun bana verilen hasta numarasi ile sonucu aksam 5.30 saatlerinde sonucu ogrenince acaba kanlarmi karisti diyorum. Aklima bu takiliyo simdide.

zilzurna

Mesaj  Ati Cuma 11 Mart - 19:19

Ben de testlerimi düzen de oldum hiv sonuçları aynı günün akşamı 5:30 dan sonra çıkar ertesi güne ancak öğleden sonra kan verirsen kalır. Düzen Lab Uğur hoca var ya da tutku hoca testin ile ilgili konuyu onlara danış sana çok net bilgi verirler %80 ne demekmiş hiç öyle dediklerini duymamıştım

Ati
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 19:32

Dostum kani ben saat 11.30 gibi verdim. Bana verilem kagitta muhtemel rapor tarihi yazip sonuclarimi bugun 5.30 ta ogrenince aklima takildi sadece. Bu yapilan test HIV duo mudur. 90 da degisme ihtimali var midir

zilzurna

Mesaj  saman Cuma 11 Mart - 19:37

düzen laboratuvarındaki doktorlar şunu savuyor testin 17-28 gün arasındaki duyarlılığı %95-97 dir derler p24 ün naturü gereği 15-28 arası çoğalacağını ve daha sonra düşüşe geçeceğini düşük titrelerdeki antikorunda test tarafından algılanmasının yüksek düzeyde antijenden daha güç olduğunu bu yüzden 21. gün bir test 90da bir test önerirler p24 antijenemi döneminin geçmiş olduğunu düşündüklerinden antikor oluşturmak içinde güvenilir süre olan 90 gün tamamlanmadığından öyle söylenmiştir ankara şubesini bilmiyorum ama öğleden sonra geç bir saatte kan vermediyseniz testiniz genelde akşam çıkar endişe etmeyin

saman
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 19:46

Anliyorum ama sonuclarda hem antijen hem de antikor icin ayri sonuclar var. 65. Gundd yaptirdigim bu testteki antikorda yer alan negatife guvenmemeli miyim? Denilen gibi dogruluk orani %80 midir? 90 da degisir mi bu sonuc

zilzurna

Mesaj  saman Cuma 11 Mart - 19:54

oran vermenin size bir faydası olmaz çok çok büyük ihtimal sonuç değişmez düzende yapılan test hiv duo ultradır üzerine yorum yapmamı istediğiniz konuysa %80 %90 %95 gibi tartışmalı bir konu düzene göre antijen testinden antikora geçildiği için duyarlılık düşüyor başka bazı yerlere göre yükseliyor net olarak hangisi teoriyle mi konuşuluyor yoksa günden güne duyarlılık ölçümlenebilmiş mi bilmiyorum ama insanların çok büyük bir kısmının 6-8 hafta içinde antikor geliştireceği düşünülürse ben testinizin en azından %95 doğru olduğunu düşünüyorum

saman
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 19:58

teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. 10. haftanın içinde yaptırdım testi. daha erken cesaret edip gidemedim ama keşke gitseymişim. 2,5 ay ızdırap halinde geçmezdi. neler yaşadığımı bi ben bilirim. belirtilere gerçekten inanmamak gerekiyormuş. bir an önce test yaptırmak gerekiyormuş bunu anladım

zilzurna

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... Empty Merhaba

Mesaj  enesce Cuma 11 Mart - 20:03

zilzurna demiş ki:Merhaba arkadaşlar. 6 ocak tarihinde yaşamış olduğum korunmasız ilişkiden sonra bugün cesaretimi toplayıp Ankara Düzen Lab. da yaptırdım.Bu zamana kadarda bir çok belirti yaşadım. 65. gün itibariyle yaptırdığım test sonucu;

HIV P24 ANTİJEN  NEGATİF 0.00 BİRİM ARALIĞI: 0,25< NEGATİF
HIV 1/2 ANTİKOR  NEGATİF 0.08 BİRİM ARALIĞI: 0,25< NEGATİF

Test ELFA yöntemiyle çalışılmıştır.

Arkadaşlar yorum beklediğim konular şunlar. Bu olduğum test HIV DUO testimi oluyor? Aynen bu şekilde 2 sonuç var raporda. Kanı verirken bayan biz bu testi 21-35 arası ve 90. gün sonrası yapıyoruz. 65.günde %80 doğruluğu vardır gibisine bir konuşma yapıp kafamı karıştırdı. Ben bu testime güvenip konuyu kapatabilirmiyim?

2.sorum ise kanı bugün 11.30 gibi verdim. Bana verdikleri kagıtta muhtemel rapor tarihi için yarın saat 17.00 diye yazıyordu. Ben bugün 17.30 gibi internet üzerinden hasta numarası ile raporumu gördüm. Kanların karışması gibi birşey söz konusu olabilir mi?

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yaptıkları testin özelliklerini bilmiyorlar yaptırdigin test hiv duo ultra ayrı ayri sonuç verir antikoru ayri antijeni ayrı tarar ve çok hassas tır.14.günden sonra ne zaman olursan ol %99.88 garantisi vardır tekrardan test yaptırmana gerek yok negatifsin.Ama diğer cybh testlerini de ihmal etme yaptır.
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 20:09

teşekkür ederim dostum. evet 90. gün de hepsini kapsayan bir test daha yaptıracağım. ama şu an rahatladım.

zilzurna

Mesaj  saman Cuma 11 Mart - 20:10

enes kardeşim öncelikle merhaba ne zamandır görüşemiyoruz umarım ishalin falan geçmiştir iyisindir. ama ben arkadaşa 90. günden sonra test olmasını öneririm özel laboratuvara gitmesine gerekte yok bulunduğu yerde bir elisa yaptırsın zor değil bu tip şeyler küçükte olsa ihtimallere bırakılacak şeyler değil bence resmi söyleme uymalıyız

saman
TANIDIK
TANIDIK

Acil bugün yaptırdığım test sonucu hakkında yorumlarınızı bekliyorum... Empty Merhaba

Mesaj  enesce Cuma 11 Mart - 20:20

zilzurna demiş ki:teşekkür ederim dostum. evet 90. gün de hepsini kapsayan bir test daha yaptıracağım. ama şu an rahatladım.

Yaptır kardeşim negatif gelecek ama kafanda negatif olsun acabalara düşme
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  Slm Cuma 11 Mart - 20:47

Arkadaşlar antijen vücuttan hic kaybolmuyor.antikor oluşmaya başlayınca antijeni maskeliyor. Eğer antijeni maskeleyecek kadar antikor üretilirse bu nasıl ölçülmez oluyor o zaman antijen olculmezmi bu kadar hassas bir testte hadi hiv 2 için bilemem ama hiv 1 için boyle degilmidir

Slm
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  enesce Cuma 11 Mart - 20:56

Slm demiş ki:Arkadaşlar antijen vücuttan hic kaybolmuyor.antikor oluşmaya başlayınca antijeni maskeliyor. Eğer antijeni maskeleyecek kadar antikor üretilirse bu nasıl ölçülmez oluyor o zaman antijen olculmezmi bu kadar hassas bir testte hadi hiv 2 için bilemem ama hiv 1 için boyle degilmidir

Maskeleme yi falan kafanıza takmayın bugün tedavi altında olan pozitif insanların testleri ilaç kullanmalarina rağmen pozitif çıkıyor ikisinden birini mutlaka yakalar test
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  Slm Cuma 11 Mart - 21:01

Bende yakalayacağı kanatindeyim. Yani 65 te birini bulurdu herhalde

Slm
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  zilzurna Cuma 11 Mart - 21:07

Ya boyle herhalde fln diye yorumlar yapilinca icime suphe dusuyor pale

zilzurna

Mesaj  enesce Cuma 11 Mart - 21:15

zilzurna demiş ki:Ya boyle herhalde fln diye yorumlar yapilinca icime suphe dusuyor pale

İçin rahat olsun biz bu işin profosoru deiliz hiv duo ultrada negatif alıpta sonradan pozitiflesen bir vaka yoktur
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  Slm Cuma 11 Mart - 21:18

Arkadaşım bursa kimse uzman değil.herkez araştırdıkları ki paylaşıyor. Kimse sana burda kesin negatif yada pozitif diyemez. Benim şahsi araştırmam da bu testin 14 ten sonra döndüğü görülmemiş ama bilmediğimiz varmı bilemiyorum

Slm
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics