HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Yeterli mi EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Yeterli mi EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Yeterli mi EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Yeterli mi EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Yeterli mi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yeterli mi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yeterli mi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Yeterli mi EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Yeterli mi EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Yeterli mi

2 posters

Yeterli mi Empty Yeterli mi

Mesaj  chmstry_hh Perş. 21 Ocak - 23:08

Mrblar,
Umarım doğru yere yazmışımdır. Doğruyu söylemek gerekirse ilk 60 günü anlatamam. tabiki korku ile bir çok test yaptırdım. Ama hala çok korkuyorum ve çevremde herkeze temkinli yaklaşıyorum. Ben 23 ve 40. günlerde Ankara Düzen Labta combi test, 70 de aynı yerde elisa (elfa) ve 100. günde özel bir hastane de eliza (cihaz yeni gelmiş) testleri oldum. Bugün 170. gün old neredeyse. 100 günden sonra tekrar test olmadım ve 180. günü bekliyorum. Her ne kadar rahatlamış olsam da gene de korkularım devam ediyor. 180. günde test olmaya korkuyorum. Acaba testlerim yeterli mi? 180. son bir test gerekli mi? Pozitife dönme ihtimali varmı? Rahat mı olmalıyım? herhangi bir rahatsızlığım olmadı hayatım süresince ama ilk 2 ay antibiyotikler kullandım. Bu ilaçlar acaba 90 gün olayını uzatır mı?
Cevap veren herkeze teşekkürler..şimdiden....

chmstry_hh

Yeterli mi Empty Geri: Yeterli mi

Mesaj  gokyuzu Cuma 22 Ocak - 19:31

gereginden cok fazla testin var Smile ama suda bir gercekki bu endiseyi yasayan arkadaslarimiz heleki birazda arastirmislarsa beyinlerindeki korku hiv virusunden daha cok zarar veriyor onlara. örnek veriyorum bugun grip olsaniz gidip test olsaniz ve dr unuz size hayir beyefendi sizde domuz gribi yok dese ayni anda inanirsiniz. yada rutin bir kan testinde dr unuz size sekeriniz yuksek dese onuda kabullenirsiniz. ama özellikle hiv i uzmanlarindan daha cok bilen ozzzmanlar oldugu icin ortalikta insani celiskilere dusurecek pek cok bilgi ortalikta seke seke caydan gecip gelip gözlerimizden beynimizin ucrasina süzülüyor. hayatimizi alt üst ediyor.

kesinlikle test olman gerekmiyor. ama sen psikolojimi toparlamak adina bu teste ihtiyacim var diyorsan tabiki olabilirsin. test sonucunun degismesi durumunda sen yeryuzunun en sansli insani olursun.. dünyanin dört yaninda basin ve bilim dunyasi sadece seni konusur arastirmalar vede deneyler yapilir hiv ile ilgili hersey sil bastan yeniden yazilir. ve insanlik seni hic unutmaz sen bir ilk olursun ve sende bilirsinki ilkler daima degerlidir. ilk ask Smile ilk araba Smile ilk tatil Smile ilk yuz seksen gun hiv pozitif Smile tarihe gecekesin daha ne istiyorsun Smile

antibiotikler hiv test sonuclarina asla etki etmez. biraz mizah katmaya calistim yazdiklarima kizma lutfen ama gercektende korkularin endiselerin yersiz. oldugun testleri sorgulamaktan vazgectigin gun bu korkular son bulur bunuda bilmeni isterim. saglik ve esenlikler diliyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Yeterli mi Empty Geri: Yeterli mi

Mesaj  chmstry_hh C.tesi 23 Ocak - 0:59

Çok teşekkür ederim Sağolasınız cevabınız için. Tabiki rahatlıyor insan bu cevapları görünce. Ama genede son bir test olacağım. Umarım sonuç değişmeyecek ve ilk olmaktan kurtulacağım. Herşey gönlünüzce olsun. Kendinize iyi bakmanız dileğiyle....

chmstry_hh

- Similar topics