HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
lütfen bir fikir verir misiniz? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

lütfen bir fikir verir misiniz?

2 posters

lütfen bir fikir verir misiniz? Empty lütfen bir fikir verir misiniz?

Mesaj  ruya Cuma 29 Mart - 21:54

merhaba, 19 ocakta yeni tanıştığım biriyle oral yolla ilişkide bulundum ve alıcı konumundaydım. ve bir de erkek arkadaşım var. 19 ocaktan sonra onunla da cinsel temasta bulundum. bende herhangi bir belirti falan olmadı ama erkek arkadaşımda ürtiker benzeri deri lezyonları oluştu.ona hıv bulaştırdığımı düşündüm çünkü daha önce böyle bir şey olmamıştı. bunun üzerine hemen gidip eliza testi yaptırdım. 44.gündü ve testin sonucu negatifti. daha sonra endişem geçmedi 53. gün tekrar eliza testi yaptırdım o da negatif, ama dr 3 aydan önce eliza yanlış sonuç verir dedi. üzüldüm ama bekleyemiyorum da yine gittim 64. gün yine eliza test yaptırdım sonuç yine negatif... sizce ben yanlış zamanlarda yanlış testleri mi yaptırıyorum? ve daha bende antikor bile oluşmamışken erkek arkadaşıma virüs bulaştırma ihtimalim nedir sizce? gitmediğim enfeksiyon uzmanı ve piskiyatrist kalmadı... yardım eder misiniz lütfen?

ruya
YENİ
YENİ

lütfen bir fikir verir misiniz? Empty Geri: lütfen bir fikir verir misiniz?

Mesaj  gokyuzu Cuma 29 Mart - 23:04

bahsettiginiz sorun genelde viruslerden ziyade bakterilerden kaynaklanir. hiv in bahsettiginiz tarzda sikayetlere sebebiyet vermedigindende emin olabilirsiniz.. antikor testleri alti hafta sonrasinda net sonuclar verir ama bilim dunyasi tedbir olarak bu sureyi iki kati bir zaman dilimi olarak kabul eder. 44,, 53 vede 64. gunde oldugunuz testler sizin hiv ile temas etmediginizi net olarak gösteriyor. yinede kuskuya yer vermemek adina gönül rahatligi ile uc ay sonunda bir test daha olmanizi öneriyorum... ayrica bilmenizi isterimki elisa bir test degil test yönteminin adidir bu yöntemle sadece hiv degil pek cok hastalik taramasi yapilir. elisa yöntemiyle hiv antijen yada hem antijen hemde antikor testi bir arada kombine olarak uygulanabilmektedir. testin isminin elisa olmasi sadece antikor tarandigi anlamina gelmez..

arkadasinizin durumu sizinle alakalimi emin olmak mumkun degil enfeksiyon uzmanlari sizde herhangi bir bulguya ulasmadiysa bu sadece erkek arkadasinizla alakali bir durum olabilir.. bazen her iki tarafta hata yapabiliyor. bence sizin degilde onun gerekli kontrolleri olmasi daha dogru olur.

hiv konusunda endise etmenize gerek yok.. arkadasinizi dr a yonlendirmenizde fayda var.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

lütfen bir fikir verir misiniz? Empty lütfen bir fikir verir misiniz?

Mesaj  ruya C.tesi 30 Mart - 13:35

peki gökyüzü, birşey daha soracağım bu soruma hiçbir hoca net bir cevap veremedi Smile belki siz biliyorsunuzdur, 53. gün yaptırdığım testte eliza ab new sonuç:00 negatif yazıyor. buradaki new (ingilizcesinin yeni demek olduğunu biliyorum) ne anlama geliyor? her hoca farklı birşey uydurdu. bir de hacettepe nin hıv aıds ile ilgili sitesinde 1-6 hafta arasında olguların %70 inde deri döküntüsü yazıyor. buna ne yorum yapıyorsunuz? gerçekten deri döküntüsü oluşuyor mu oluşuyorsa ne tarz bir döküntü? ve who ın sitesinde pencere döneminde bulaştırıcılığın daha yüksek olduğu söyleniyor. mantığıma hiç yatmadı. yorumlar mısınız bunları araştırmalarınız dahilinde?

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu C.tesi 30 Mart - 14:33

ne ile ilgili herhangi bir bilgim söz konusu degil.. testin uygulandigi kurum, cihaz vede test kitlerine bagli olarak zaman zaman farkli ifadeler farkli yorumlar ile karsilasmis olsamda new sonuc ilk kez duydugum bir yorum Smile bu konuda fikir yurutmem pek dogru olmaz sanirim.

hiv ile enfekte kisiler uzerinde turkiyee yapilmis cok az arastirma var. genel anlamda bunlar istatistiksel bilgiler vede kisinin ne sekilde hiv ile enfekte oldugu yada belirti yasayip yasamadigina yönelik calismalar. bildigim bir calismaya 22 hiv pozitif katiliyor bunlarin 19 u herhangi bir belirti yasamadiklarini yasadiysalarda animsamadiklarini beyan etmisler. diger uc birey ise grip benzeri bazi saglik sorunlari yasadiklarini soylemisler..

hiv ile ilgili belirtiler kisinin genetigi saglik standardiyla cok alakali sende bilirsinki tüm enefeksiyonlarda hastalik ajani vucuda sizdiginda vucut bunu algilayarak tehdit unsurunu ortadan kaldirmaya calisir. bu surecte en etkili silah vücüt isisidir cunku cogu mikrop ve bakteri buna direnemez. direnenlerde genelde viral hastaliklara sebebiyet verir.

deri döküntüsü yada cilt sorunlari hastaligin ileriki asamalarinda mutlaka oluyor ama hiv ile enfekte olunan surecte bu bana cok inandirici gelmiyor. tabiki bazi insanlari kapsayabilir bu durum ama cogunlugun bu tur sikayetler yasamadigini iyi biliyorum.

pencere doneminde bulastiricilik daha yuksek olabilmektedir. cunku vucut henuz hastalik ajanlarini baskilayacak duzeyde antikor uretemedigi icin virus cok hizli bir sekilde cogalar. testlerle ilgili grafikleri arastirirsan ( hiv kutuphane kisminda mevcut) bu nedenle erken donemde zaten antijen testleri onerilir. 28 gune kadar antijenler en yuksek seviyeye ulasir. sonrasinda antikorlar arttikca antijenler yavas yavas dususe gecer. kisi aids asamasina gelinceye dek antikorlar bu baskilarini surdurur.. bu nedenle bulastiricilik pencere doneminde vede aids asamasinda daha yuksektir. Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  gokyuzu C.tesi 30 Mart - 14:58

bu arada ruya yeni bir baslik daha acarsan sanirim seni cezalandirmak zorunda kalacagim Smile konuyu ayni baslik altinda surdurmen gerekiyor.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  ruya C.tesi 30 Mart - 17:13

gokyuzu demiş ki:bu arada ruya yeni bir baslik daha acarsan sanirim seni cezalandirmak zorunda kalacagim Smile konuyu ayni baslik altinda surdurmen gerekiyor.
bu şekil de mi cevaplamam gerekiyor Smile kusura bakmayın ya... erkek arkadaşımda çıkan ürtiker bende şok etkisi yarattı kendime gelemiyorum onun o kabarıklıklarını gördükten sonra... açıkçası içim hiç rahat değil... piskiyatristim 3 aydan önce sonuç alamazsın o testlerden dedi, hocalar da öyle... kafam çok karışık....

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu C.tesi 30 Mart - 18:40

Smile postreply tiklayarak acilan kutucuga yazip yollaman yeterli ama seni cok mutlu ediyorsa alinti yapipta yanit verebilir yada soru sorabilirsin Smile

ben oldugun test sonuclarinin degismeyeceginden fazalasiyla eminim. turkiyede dr lar bu konuda cok bilgisiz acimasiz vede yanlis davranislar gosteriyorlar bazen. isin ilginc yani bunu yapan dr larin cogu tek bir hiv vakasi ile karsilasmamis hiv hakkinda hic bir deneyimi olmayan yada egitim döneminden sonra bu konuyu arastirmayan insanlar.

isarar ediyorum hiv testlerinde yeterli sure alti haftadir... tip tum tani tedavi yontemlerinde oldugu gibi burdada sureci iki ile carpip bir yanilgiya bir hataya yer vermemeye calismaktadir.......

yillarca bizdeki dr lar üc ayi bile iki ile carpip insanlara yeterince eziyet ettiler,, suan gelismis ulkelerin pek cogunda konuya hakim kendine guvenen cogu dr alti hafta yeterli diyebilmektedir.....
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  ruya Salı 2 Nis. - 12:06

araştırma hastanesine gidip bir enfeksiyon uzmanıyla daha görüştüm hıv öyle ürtiker falan gibi belirtiler vermez o belirtiler kısmı çok karışık bir konu ona takılma dedi. testlerin negatif ,birşey çıkmamış 2 ay sonra bile test olmuşsun yeter dedi. ben de çoğu doktorun 90. günü ısrarla savunduğunu söyledim o da : '' diğer doktorlar bu testi bizden daha iyi bilemez,40 gün sonra sonuç veriyor bu testler, o 90 gün dedikleri çok olağanüstü durumlar için geçerli ! '' dedi. ben de ısrarla 90. gün gelmeme gerek var mı diye sorunca ( Very Happy ) o da: '' gel istersen madem, bi bakalım ama laylaylom gel '' dedi. bıktım test falan olmaktan yaa napıyım sizce? gün saymaktan falan bıktım resmen...

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  ruya Salı 2 Nis. - 12:12

ve unutmadan bu arada bir de özel bir hastanenin laboratuar sorumlusu doktorla görüştüm zaten testlerin 2 sini onunla yaptık. 44. gün yaptırdığım testte '' birşey çıkmadı, 2 ay sonra tekrar bir kontrol yapalım, sonucun değişeceğini hiç sanmıyorum.'' demişti. ben de 64. gün tekrar aynı yere gittim 2 ay bekleyemedim ( Smile ) sonuç yine negatif çıktı tabi.. aynı doktor bu kadar endişe yeter bir daha test olma bu konuyu unut piskiyatriste git, tıbben imkansız senin daha antikor üretmeden tutup da hastalığı başkasına bulaştırman ... dedi. ne düşünüyosunuz bunlar hakkında?

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Salı 2 Nis. - 12:25

cok balli oldugunu dusunuyorum Smile

uzmanlarin görusleri son derece net dogru vede yeterli.. farkli bir sey söylemek mümkün degil bu denli konuya hakim vede bilgili dr larla karsilasmana sevindim. türkiyede birseylerin degistigini görmekte ayrica keyifli Smile bir zamanlar iki yil sonra gel test ol diyen dr lar ile ugrasiyorduk gelinen nokta ortada...

dr larini dinle diyecegim diger arkadaslara örnek olmasini dileyecegim.. gnün güzel olsun
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  ruya Salı 2 Nis. - 23:25

çok teşekkür ederim, çok sağolun... gitmiycem tekrar teste Smile

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  ruya Çarş. 3 Nis. - 8:58

gökyüzücüğüm, hani gölge diye bir admin daha var tanıyorsundur... onun yazılarına bakıyorum, o da baya bilgili bu konularda sanırım. o 90 günden önce sonuç belli olmaz eliza ,combo yaptır diyo bazılarına. birisi 50. gününde eliza yaptırmış ona : o belli olmaz eliza o, sen combo yaptır demiş. ne düşünüyosunuz bu konuda? Mad

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  ruya Çarş. 3 Nis. - 9:09

bir de tahlil.com diye bir site var ya hani orada da test sonuçlarımı paylaştım. artık hiç bir şey yapmanıza gerek yok. hıv açısından endişelenecek bir durum yok.anlaşılan siz hıv ve belirtileri hakında birşey bilmiyorsunuz yazmışlar ve piskoloğa gitmemi önermişler. piskoloğa da gittim piskolog 3-6 ay arası sonuç verir o testler dedi Very Happy kafam karıştı.

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 11:07

gölgeyi tanimam ne denli bilgili oldugu elli gunden sonrasinda combine test ol demesinden anlasiliyor zaten..

bu konuda bilgi sahibi bu konuda uzman hic bir dr yada kurum 50 günden sonra combine test olun demez.

kisi eger enfekte oldugunu dusunuyorsa erken dönemde antijen yada antikor testleri olabilir. kiside bagisiklik sistemi hastaliklari kanser tedavisi yada organ nakli söz konusu degilse 35 yada 40 gunden sonra antijen testi yada combine testin antijen bölümü hic bir anlam ifade etmez... gec dönemde antijen testleri sadece aids evresinde taniyi koyar..

psikologuna gelince bence onu terapiye almak gerekiyor... insanlari anlayip onlarin yollarini aydinlatmasi gereken bir adamin bilmedigi bir konu hakkinda ukalalik etmesi kesinlikle etik degil vede aptalca cahilce bir davranis bunu yapan bir insanin tip egitimi aldigini dusunmek bile ayrica öfkelendiriyor insani.. sen uyma onlara akilli kizsin biliyorum Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  ruya Çarş. 3 Nis. - 11:54

ben de akıllı olduğumu sanırdım ama son yaşadıklaım aklımdan kuşku duymama sebep oluyor.... ayrıca hızlı cevap vermene bayılıyorum yaa gökyüzü Smile

ruya
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 12:08

siz sansli gunlerinizdesiniz vallahi ben kafami ise gömdügümde yemek yemeyi bile unutuyorum cogu zaman 7/24 calistigim oluyor Smile demek hizli cevap veriyorum nedense ben cogu zaman tersini dusunuyorum Smile

tabiki elimden geldigince daha cok zaman ayirmaya calisiyorum ama yasamak icin calismak ve beraberinde sosyal olmak gerekiyor. aksam sinemayami gitsem ne Wink

bu nedenle forumu arama motorlarina vermiyorum yada tanitim calismalari yurutmuyorum cunku nerde cokluk orda bolluk misali ortalik kalabalik oldugunda burda ahkam kesenler,, admin adaylari tureyecek ve bu sevgi saygi olmayacak cunki zaman sorunu herseyi seriye baglayip mekaniklestirecek... git diger basligi oku körmsün kütüphane kisminda var admine niye soruyorsun dan tut daha hesaba katmadigin bir suru kargasa.. bunlarinda ne yazana faydasi olur ne okuyana

o yuzden az olsun temiz olsun mantigiyla gücümün yetttigi kadariyla yetinmek en dogrusu.. reyting rekorlari kirana madalyada vermiyorlar aksi olsa 48 saatten foruma bes bin uye garanti ederim Smile

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics