HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili

2 posters

bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili Empty bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili

Mesaj  umutt Paz 5 Ara. - 15:44

İyi Günler tekrar rahatsız ediyorum sizi kusura bakmayın,

benim merak ettiğim konu bağışıklık sistemi yetersiz olan hastalar nasıl anlaşılır, örneğin ben sağlık sekteründe çalışmaktayım 6 yıldır ancak bu altı yıl içersinde bir kere hasta oldum ateşim 38e çıktı iki günde geçti ancak hatta dinlenmeden yine çalışmaya devam ederek şimdi 6 yılda 1 kere hasta olduğumu hatırlamak bağışıklık sistemi sorunum olmadığını mı ortaya koyar yada başka bir yerden bakmak gerekirse

yaklaşık 10yıldır bahar alerjileriyle uğraşıyorum nisan-haziran eylül-kasım arasında genelde burnum akar şişer dolar vs. vs. ve de yılda 2 kere mevsim değişikliğinde dudak kurumama bağlı uçuk çıkar bende buda bağışıklık sistemimin kötü olduğunu mu gösterir ben bunu nasıl öğrenebilirm

bu son sorum olmasını dilediğim için aklımdakileri sormak istiyorum yaptırdığım testlere girmeden önce ruh halimden dolayı sigarayı çok abartmıştım malesef bunun etkisi olabilirmi, özür diliyorum şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum

umutt

bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili Empty Geri: bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili

Mesaj  gokyuzu Paz 5 Ara. - 17:12

bagisiklik sisteminde herhangi bir sorun olsa bunu cok daha önce mutlaka farkederdin.. bu tur hastaliga sahip insanlar genel anlamda pek cok saglik sorunlari yasayabildikleri gibi tedavi görmeksizin hayatlarini surdurebilmeleri imkansizdir..

eger bagisiklik sistemi hastaligina sahip olsan alti yilda bri degil alti saatte bir hasta olurdun Smile sigaranin testler uzerinde olumlu yada olumsuz bir etkisi yoktur . rahat olmalisin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili Empty Geri: bağışıklık sistemi ve diğerleri ile ilgili

Mesaj  umutt Paz 5 Ara. - 22:46

cevabınız için çok teşekkür ederim uğraştırıyorum sizi ancak bir sorum daha var Sad bunu sorarken utanıyorum

mantar antikor oluşumunu etkilermi çünkü dil köküne doğru beyazlama olduğunu görüyorum buda bağırsaklarda olabilecek mantara bağlı olabildiği yazmakta nette ayrıca yenilen yiyeceklere bağlı ve alınan antibiyotiklere strese bağlı oluşabileceği söylenmekte

ben ilaç içmem açıkça söylemesi (sadece ateşim çıktığında 3 yada 4 tablet soğukalgınlığı ilacı almıştım mart ayında ) kendi cevabımı vermiş oldum Smile

stres zaten yaptığım iş nedeni ile ve son 112 gündür yaşadıklarımdan dolayı olmakta..

yediğim yiycekler genelde sağlıksız Sad hamburger pizza tost vs. vs. bol kola (hatta üzerime tanımam)

geriye kalan mantar bundan korkuyorum aslında neden bu kadar uzun yazdım bilmiyorum ama dediğim gibi mantar antikor oluşumunu etkilermi Sad ??? kusura bakmayın çok rahatsız ediyorum

şimdiden çok teşekkürler

umutt

Mesaj  gokyuzu Paz 5 Ara. - 23:21

Smile mantar antikor olusumunu etkilemez. bu konuda rahat olabilirsin ama sindirim sistemin ne denli duzenli calisirsa o kadar uzun yasayacagini o kadar saglikli yasayacaginida bilmelisin. agzindaki mantar seninde dedigin gibi sindirim hastaliklarina tuketilen gidalara vede antibiotik kullanimina bagli olarak ortaya cikabilmektedir. bence bir cilt dr u yada gastrologa danismanda fayda var
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umutt Çarş. 8 Ara. - 18:54

Tekrardan merhaba sayın gökyüzü,

Dün daha önceden yapılmadığı için hepatit testlerimi yaptırdım aslında bunu yaptırmamda çok iyi oldu bilmediğim şeyleri öğrenmiş oldum

Daha önceden hepatit A geçirmişim(bunu hiç farketmemiştim testte pozitif çıktı yanii aşılanmama gerek yokmuş)
hepatit B aşısı olmuştum ancak tutmamış ( ancak sormak istediğim bir şey var şimdi internette yazanlara göre bu aşı %95 oranında tutuyormuş %5lik kısımda tutmuyormuş acaba bağışıklık sistemimde kötülük var diyemi tutmadı doğal olarak geleceğim yeri tahmin etmişsindir Sad hiv antikorlarım bu yüzden oluşmamış olabilirmi
hepatit c ALLAHIMA binlerce kez şükür negatif çıktı ondanda çok korkuyordum umarım başını ağrıtmamışımdır ancak bu aşı olayı kafamı çok karıştırdı Sad

teşekkür ederim.

umutt

Mesaj  gokyuzu Çarş. 8 Ara. - 21:42

asinin tutmamasi bagisklik sisteminin kötü oldugu anlamina gemiyor. eger öyle olsa idi her yuz kisiden besi bagisiklik hastaligina sahip olurdu.. ben bugune dek hepatit a gecirmeyen kimseyi görmedim varsada cok istisnadir. hepatit ile hvi antikorlari ayni test yöntemi ile taraniyor. hepatit b antikor yok deniyor inaniyorsun sorgulamiyorsun ama hiv i sorguluyorsun Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umutt Çarş. 8 Ara. - 22:26

konuyu çok güzel okb ye getirdiniz Smile tebrik ederim Smile şu an gerçekten gülüyorum

babamla konuştum bu olayı oda sağlıkçı 30 küsür yıldır doktor, benimde tutmamıştı test olmuştum dedi, olabiliyor dedi %95'e takılma sen dedi

bana allah aşkına örnek verebilirmisiniz bağışıklık sistemi kötü olan insanlarla ilgili nasıl anlaşılıyor çocukluktan itibaren bilinebilirmi googleda araya araya mahvoldum...

aklıma şurdan takıldı parçalanmış virüs parçaları veriliyor vücuda 3 doz ve bunun sayesinde hepatit b'ye bağışıklık kazanıyorsun buraya kadar herşey tamam ancak benim gibi insanlarda bağışıklık sisteminde sorun mu varda bizde tutmuyor aslında baştan böyle yazmalıydımda sizi iki kere okumak zorunda bırakmasaydım,

şimdiden gözlerineze sağlık gerçi benim yüzümden ağrıyacak ama teşekkür ederim

umutt

Mesaj  gokyuzu Çarş. 8 Ara. - 22:46

asinin tam olarak neden etkili olmadigi konusunda fikir sahibi degilim. seni yanlis yonlendirmek istemem ama ben bu durumun bagisiklik sisteminin zayif olmasiyla ilgili olmadigindan eminim. bu genetikle alakali olabilir belki.. bazi insanlarda mesela hiv ile enfekte olduklarinda tedavi görmeseler bile aids asamasina gelmiyorlar.. buda onlarin genetik yapilarinin özelligi

bagisiklik sisteminde sorun olan insanlar uzulerek soyluyorumki gunluk yasam icerisinde bizler kadar rahat davranamazlar ve daha cok hasta olabildikleri gibi hastaliklari yenmeleri icinde cok daha ciddi tedaviye ihtiyac duyarlar. eger bir kisi herhangi bir bagisiklik sistemi hastaliina sahipse bunun tanisi zor olmaz.. sende bugunedek cok kolaylikla böyle birseyi hissederdin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics