HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Kayıt edilme meselesi.... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Kayıt edilme meselesi.... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Kayıt edilme meselesi.... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Kayıt edilme meselesi.... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Kayıt edilme meselesi.... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Kayıt edilme meselesi.... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Kayıt edilme meselesi.... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Kayıt edilme meselesi.... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Kayıt edilme meselesi.... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Kayıt edilme meselesi....

2 posters

Kayıt edilme meselesi.... Empty Kayıt edilme meselesi....

Mesaj  Bircan C.tesi 6 Kas. - 19:05

Slm Fırat Abi. Hıv testi oldunuz zaman bu kayıtlara geçiyor mu? Ben devlet hastenesinde hıv testi oldum ve bütün bilgilerim kaydedildi. Şükür negatifim. Testten önce hiçbir şey sormayan doktor testten sonra bir takım sorular sordu. Şimdi ben ameliyat olacak olsam doktor bu duruma nasıl yaklaşır. Benim bütün hastaneye gittiğimde bu veri gözükecek mi? Test olanları fişleme diye bir şey var mı? Bazı sitelerde böyle bir takım bilgiler okudum. Şimdi gizlilik demeyin lütfen çünkü Türkiyede tedavi olan hastalar için bile bir sürü engel var ve bilmeyen kalmıyor. Hatta hastane personelinin iş yerini arayıp söylediği bir sürü vaka bile okudum. Bunlar kafama takılanlar lütfen yardımcı olur musunuz? Bu testleri keşke bir aids danışma merkezinde ve anonim yaptırsaydım diyorum şimdi

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Kayıt edilme meselesi.... Empty Geri: Kayıt edilme meselesi....

Mesaj  gokyuzu Paz 7 Kas. - 16:02

hiv testleri yapilirken tutulan kayitlar öncelikle istatistiklerin olustutulmasi amaciyla yapilmaktadir. devlet hastanelerinde prosedur bellidir hastaya yapilan tum islemler kayit edilmek zorundadir. bu bir sabika kaydi degildir. her gittigin yerde karsina cikar dusuncesi yanlis.. test olanlar fislenmiyor.

bugun turkiyenin her noktasinda olmasada buyuk sehirlerin pek cogunda aids ve danisma merkezleri ile bu konuda ekip olusturulmus bazi devlet hastahanelerinde ucretsiz vede isim beyan etmeden test olabiliyorsunuz.. gecmiste hiv tanisi alan arkadaslara saglik kruumlarinda bazi yanlis davranislar oldugunu hepimiz biliyoruz bunlari inkar etmek imkansiz ancak gunumuzde bu durum soz konusu degil. hasta haklari belirli yasal duzenlemelerle koruma altin aalindigi gibi bu duruma aykiri hareket edenler hakkinda cezai islemler soz konusu olabilmektedir. yakin dönemde senin dusudugun anlamda bri gelisme bir yaklasim soz konusu degil olmasida mumkun degil.. kaldiki bugun turkiyede dahil pek cok ulkede insanlara belirli araliklarla onerilen testler arasinda hiv testleride soz konusu kisi hayatinin herhangi bri doneminde bu kontrolleri yaptirmayi dusunebilir. en basidinden soyluyorum bugun trafik kazasinda bir yaraliya yardim etmek bile hiv testi olmak icin yeterli bir neden.. rahat olmalisin bence
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics