HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hmm EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hmm EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hmm EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hmm EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hmm EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hmm EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hmm EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hmm EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hmm EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hmm

4 posters

hmm Empty hmm

Mesaj  Hmm Cuma 13 Ağus. - 0:49

Peki bu belirtiler nelerdir, gece ateşim çikmiyor ama sürekli terliyorum, fakat kesin bişey söyleyemiyorum cunku hava da cok sıcak ve klima yok. Zaten en ufak bişey olursa direk belirti olarak yorumluyorum, ilk mesaji yazdiktan sonra boynum ve boğazim ağrmaya başladi ve boynmn sağ tarafi hafif şişti, yine gözle görülür bişey yok. Bu testin ücreti nedir, bir bilginiz var mı, ayrıca o kadar çok bilgi edindim ki, herkesi bilinçlendirmeye çalişiyorum ve vaktim oldukça buraya da uğrayacağim, pozitif veya negatif olmam önemli olmayacak =)

Hmm

hmm Empty Geri: hmm

Mesaj  gokyuzu Cuma 13 Ağus. - 9:35

ben yurt disinda yasadigim icin tr deki test uygulamalarinin ucretleri konusnda cok fazla bilgi sahibi degilim. aids danisma merkezlerinde testler ucretsiz ancak orda antijen testleri degil antikor testleri uygulaniyor. bulundugun surec itibari ile antikor testi olman birsey ifade etmez. vcudunu incelemekten bir an önce vazgecmelisin bunu yaptigin surece kendinde pek cok kusur bulup konuyla iliskilendirecegnden eminim. bu hatayi yapan binlerce insan gördum. foruma gelecekte ister kati yada ister katilma bu cok muhim degil. ben gerekli testleri olup kendini iyi hisseden tum arkadaslarimiza forumdan ayrilmalarini bu konulari arastirmaktan vazgecemlerini öneriyorum zaten..

Not.. lutfen yeni baslik acmak yerine actigin basligin altindan devam et.. bu hem konunun takibini kolaylastiracak hemde forumda kalabaliga yer vermeyecektir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  Hmm Cuma 13 Ağus. - 15:12

Pekiyi o halde, test olduktan sonra tekrar döneceğim, 21 ve 28 gün arasinda olmam gerekiyordu sanirim. Bu arada incelemeden yapamiyorum desem yeridir, çok takintili oldum normalde umursamam bile ama bu konuda nedense aşırı tepki gösteriyorum. Umarım psikolojiktir belirtiler ya da belirti sandiklarim. Teşekkür ediyorum tekrar. Reply atacağima yeni açmişim kusura bakma lütfen, burdan devam edeceğim =)

Hmm

Mesaj  gokyuzu Cuma 13 Ağus. - 15:27

benim önerim nette bu konulari okumaktan sakin olacak ama pek cok arkadasimiz gibi sende bunu yapmayacak arastiracaksin bunud ebiliyorum. o zaman bari okudugun makalelerin kimler tarafindan yazildigina dikkat et diyecegim.. kaynagi ve guvenirligi belli olmayan bilgilerden uzak dur
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  birbabahindi Cuma 13 Ağus. - 19:13

50-100 tl aralığında..

Belirti takıntısından uzak durun ve tam korunmasız bir cinsel ilişki yaşadı iseniz süreçler dahilinde test olup konuyu kapatın.

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Hmm Paz 15 Ağus. - 0:31

Teşekkür ederim fiyat bilgilendirmesi için, fakat şöyle bi durum var 2 gün geçti bu yazdiğimin üzerınden boynumun sağ tarafi da şişti şu an, kafayi siyirmak üzereyim, sol koltuk altim da şiş, bastirinca aciyor. Takilmayacak gibi değil.

Hmm

Mesaj  gokyuzu Paz 15 Ağus. - 1:21

26 temmuzda riskli davranista bulunuyorsun. yani üzerinden yirmi gun gecmis pazartesi yada sali gunu test olabilirsin. okuduklarinin etkisiyle vucudunu kurcalayan benzer sikayetler yasayan ilk insan sen degilsin. bugune dek bu sekilde yuzlerce örnegini gödüm. ilk mesajindan bu yana sana vucudunu kurcalamamani önermistim ama bunun kolay olmadiginida biliyordum. hafta ici olacagin testin seni rahatlatacagindan eminim. dilerim daha fazla okuyup kendine daha büyük kötülükler yapmazsin.. bunca yillik tecrubelerimden ögrendigim en büyük gercek beyne yerlesen korku ve kuskunun yeryuzundeki tüm virüs ve bakterilerden daha tehlikeli oldugudur. umarim bunu ciddiye alir daha dikkatli davranirsin. öncelikle panik havasindan cikip daha sakin ve mantikli dusunmeye calis.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Hmm Paz 15 Ağus. - 16:39

Haklisin paniklememem gerekiyor fakat dediğin gibi belki de belirtileri araştirmasaydim bu vucuduma olanlari umursamayacaktim bile, fakat araştirdikça sanki daha çok hissediyorum sanki. Fakat koltuk altimdaki ve boynumdaki şişliklerin oluşmasi sınırları zorladi artik, mantikli dusunemiyorum, sanki kesinlikle enfekte olmuşum gibime geliyor, aslinda hastalik sorun değil, sorun şu ki bu sene çok istediğim üniversitelerden birini kazandim ve böyle birşey olursa aileme neyi nasil aciklayacağim. Umarim böyle birşey olmaz.

Hmm

Mesaj  gokyuzu Paz 15 Ağus. - 19:50

bak bizler bu tur forumlarda neler görduk ne belirti yasayan arkadaslarimiz negatif alip yeniden katildilar hayata ama yasadiklari onlarda gercekten agir izler birakti. henuz yolun basindasin önunde kocaman bir yasam ve ulasmak istedigin hedeflerin var. ilk karsina cikan zorlukta kendini böylesine birakmamalisin. herseyi bri kenara koyup lenf bezlerinin sistigini kabule tsek bile bu hiv ile enfekte oldugun anlamina kesinlikle gelmez. en basidinden herpes yani halk dilinde ucuk diye tabir ettigmiz hastalik etkeni virus bile vucuda girdiginde lenf bezlerinde buyumelere neden oluyor. ve ayni saglik sorunlarina sikayet veren yuzlerce bakteri yuzlerce virus var kaldiki bagisiklik sistemimiz bunlarin cogununun üstesinden kolaylikla geir. cogu zaman basit bir grip diye algiladigimiz sikayetlerimizde zaten ayni nedendendir. hafta icerisinde dedigim gibi antijen testi yada kombine bir test yaptir. ben sonucun negatif geleceginden eminim ama muhim olan senin bunu kabullenmen. keisnlikle nette okumaktan vazgec her okudugun seni briaz daha icine cekecektir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Hmm Salı 17 Ağus. - 14:04

Bugün tam 21 gün geçti şüpheli temasın üstünden ve kaç gün aralığında yaptıracağımı sormak istiyorum bu combo testi, bazıları 21. güne kadar diyor, bazıları 21 ve 28. gün arası, doğrusu nedir ?

Hmm

Mesaj  Hmm Salı 17 Ağus. - 18:10

Yazdıktan sonra tüm cesaretimi topladım ve hastaneye gittim, fakat kimsenin bilgisi yok, testin adını söylüyorum bilmiyorlar, hiv diyince anlıyorlar, labaratuvardakiler bilemediler, doktor arandı o da 3 ay sonra olmalısın dedi, antijenden, p24'den kimsenin haberi yok, ben de sinirlendim çıktım gittim. Yazık, cidden.

Hmm

Mesaj  gokyuzu Salı 17 Ağus. - 19:13

türkiyede hastanlerde antikor testlerinin yapildigini cok iyi biliyorum ancak antijen testleri konusunda fikrim yok. antijen testlerini bugune dek karsilastigim tum arkadaslarda özel labaratuvarlarda oldular. hangi sehirde oldugnu yazarsan seni ona göre yönlendirmeye calisirim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  ekoded Salı 17 Ağus. - 19:57

hangi şehirde olduğunu bilmiyorum fakat özel labaratuvarlarda ikisinide yapıyorlar

Benim yaptırdığım testte "p24 antijen Hıv 1/2 antikorları kombine olarak çalışılmıştır" diye yazıyordu.

ekoded
YENİ
YENİ

Mesaj  Hmm Salı 17 Ağus. - 21:09

Edirnedeyim ve özel bir hastaneye gittim, hayir test değil bilgisizlikleri sinir etti, antijen diyorum ne diyor, hiv ile alakali dedim doktora sordu doktor da yok öyle bişey 3 ay sonra olmalı falan dedi, azıcık araştırsalar bari.

Hmm