HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Belirtilerim EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Belirtilerim EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Belirtilerim EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Belirtilerim EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Belirtilerim EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Belirtilerim EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Belirtilerim EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Belirtilerim EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Belirtilerim EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Belirtilerim

2 posters

Belirtilerim Empty Belirtilerim

Mesaj  sufi Cuma 30 Tem. - 14:22

Merhaba arkadaşlar,
Bundan Tam 24 Gün önce arkadaşım beni bir mekana xxürdü ve onun galyeanına gelmemle bir hayat kadınıyla korunmasız bir ilişkim oldu. Arkadaş bişey olmas burası güvenilir falan dedi ama tam ikna olmamıştım. Zaten prezervatif olmadığı için tedirgindim ve zevk de alamadım boşalamadım da ortalama 15 dk. falan sürdü sonra çıktım.
İlişkiden 15-16 gün sonra özellikle karnımın sağ alt kısmında bir ağrı bir acı hissetmeye başlamıştım (sanırım karaciğer yada böbrek ağrısı). Ardından gırtlak kısmımda bir bir sertlik bir batma hissettim. 1 hafta geçmeden ikisi de geçti.
Çok tedirginim test olmaktan bile korkuyorum. Çok pişman oldum nasıl böyle arkadaşın galyeanına geldim halen aklım almıyor.
Çok zor günler geçiriyorum bu belirtiler bir anlam ifade ediyormu acaba? Yada cinsel yolla bulaşan diğer hastalıkların da belirtisi olabilir mi yardımcı olursanız çok sevineceğim.

sufi

Belirtilerim Empty Geri: Belirtilerim

Mesaj  gokyuzu Cuma 30 Tem. - 17:56

bu sikayetlerin bir cinsel yolla bulasan hastaligi tanimlamiyor. bunlar cogu insanin zaman zaman yasayabilecegi basit saglik sorunlaridir.. arkadasinizin bu tur mekanlari guvenli olarak tanimlamasi bence oraya guven duymayi gerektirmiyor. korunmadan girilen her cinsel iliskinin kendince riskleri mutlaka vardir. bunu sizi korkutmak anlaminda söylemiyorum ama ne kadar gercekci olursak o kadar cok yol aliriz kanaatindeyim. bazi istisna kisiler disinda bakterilerin sebebiyet verdigi cybh lerde genital bölgede pek cok belirti ortaya cikar bunlar sizde mevcut degil bu anlamda rahat olmaniz gerektigini dusunuyorum. bunlar disinda viruslerin sebebiyet verdigi hastaliklardada durum cok farkli degildir. bu kisinin vede partnerinin durumuna bagli olarak farklilik gösterebilir. korunmadan girilen her iliskinin risk icerdiginden hareketle ben bir enfeksiyon uzmanina danismanizi öneriyorum. zira böyle bir iliskiden sonra kisiye hic bir riskin yok demek cok buyuk bir yalan olur. bu konuyu özellikle nette cok arastirmaksizin uzman kontrolunde dogru zamanlarda test olmanizi öneriyorum. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  sufi C.tesi 31 Tem. - 9:59

Verdiğin bilgiler için Çok sağol gökyüzü inşallah negatif çıkarım. Pazartesi yada Salı Günü cesaretimi toplayabilirsem Düzen Labaratuarına gitmeyi düşünüyorum. Her günüm kabus gibi geçiyor Sad Hiv Testi de yaptıkları için Orada Uzman Dr. vardır diye düşünüyorum. Labaratuarlarda bu konuda doktorlar olurmu genelde?

sufi

Mesaj  gokyuzu C.tesi 31 Tem. - 14:54

cesaret Smile savasa gitmiyoruz ki???

elebetteki hiv hafife alinacak bir konu degil ama bu kadarda abartmayi bu kadarda korkmayi gerektirmiyor. benim gözümde istanbulda yasamak bence cok daha buyuk cesaret istiyor.. trafik kazalari,, yankesiciler,,, kan emiciler,, futbol holiganlari,,, dügün magandalari,,, yikilmak icin bahane arayan eksik karekterli mutahitlerin eksik malzemeyle ürettigi binalar bence hiv den cok daha tehlikeli..

hiv özellikle türkiyede vede kapali toplumlarin genelinde cok farkli anlatildigi vede algilandigi icin bizler basimiza gelebilecek en buyuk felaket gibi dusunuyoruz onu . oysa hiv ile enfekte olanbireyler ilaca ulasabildikleri ve ön yargilari asabildikleri sürece en az bizler kadar saglikli ve uzun bir yasam surmeleri mumkun.. bu demek degildirki hiv i yoksayalim kendimizi yasaklarin ucsuz bucaksiz cayirlarina salalim ama yasadiklarimizi kabullenmesini hatalarimizla yuzlesmesini bilelim. bu hatalarimizi yasarken ne kadar cesursak bedelini öderkende en az o kadar cesur ama bir o kadarda dogru davranabilmeliyiz.

bulundugun surec itibari ile özellikle söyluyorum p 24 antijen testi yada kombine test olman gerekiyor. tek basina antikor testi senin bulundugun surecte yanlis bir tercih olur. duzen labaratuvalari almanyadan takip edebildigim kadariyla bu konuda oldukca yeterli vede iyi hizmetler veriyor. bugune dek orda test olan arkadaslarimizin tamaminin danismanlik hizmeti aldigini ve herhangi bir önyargili yaklasimla karsilasmadiginida iyi biliyorum. hangi sehirde oldugun konusunda fikrim yok ama buyuk sehirlerde aids danisma kurumlari ücretsiz test ve danismanlik hizmeti veriyor. fakat bildigim kadari ile bu kurumlarda sadece antikor testleri uygulaniyor. duzen ve diger tum labaratuvarlarda dr var vede olmak zorunda dr lar disinda orda hizmet eden personelde bu konuda egitimli testlerin teknik detaylari vede uygulamalari hakkinda bilgili sahibi kisilerdir. bence yerind evede dogru bir tercih olur

her insan kendi kabusunu kendi yaratiyor sufi.. guzel bir nik secmissin sadece nikinin anlami kadar olgun vede pozitif bakmani öneriyorum yasama. bunu basarbilmek zor degil.. gönül rahatligla üc gun icinde gidip antijen testi olmalisin. antijen testlerinde ideal süre riskli davranistan sonraki 21 ile 28 gün araligi oldugu icin sonrasinda 20 gun daha beklemen gerekiyor kabuslarini aski memnuya cevirme birak tek bölümde bitsin.. sevgilerimle

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sufi Ptsi 2 Ağus. - 17:54

Gökyüzü sana inan ne diyeceğimi bilemiyorum.
Biz burda kafayı yerken sorunlarımızı anlatırken sen bizi bu kadar metanetle dinleyip, hiç bir karşılık beklemeden inanılmaz bir sabırla cevap yazıyorsun. Şundan eminim ki herkesin yapacağı birşey değil bu..
Yaptığın manevi olarak çok büyük bir anlam ifade ediyor bana göre.. Herşey gönlünce olsun diyorum!
Yarın test olmaya gideceğim. Mersin'deyim. Düzen Labaratuarının bir şubesi de burada mevcut. Korkumun en büyük sebebi de henüz 23 yaşında genç bir üniversite öğrencisi olmam sanırım. İnsan geleceği düşünüyor, hiv+ biriyle herkesin evlenemeyeceğini bu şekilde kabul edilemeyeceği falan aklıma geliyor bide..
İnşallah bu kez bu bana kısa bir ders olur ve bir daha böyle şeylerle işim olmaz.
Yurtdışındasın sanırım, sana çok çok teşekkür ediyorum. Yolun her daim açık olur inşallah. Test sonucumu da burada paylaşmayı düşünüyorum..

sufi

Mesaj  gokyuzu Ptsi 2 Ağus. - 21:58

bana biocani animsattin Smile biocan kimdir dersen kisa anlatayim.. yine böyle bir aksamda aramizda korku ve panik ile aramiza katilan yasadigi iliskiden dolayi durmaksizinkendini sorgulayan genc zeki ama bir o kadar sirin bir o kadar korkak bir o kadarda cocuktu biocan. ilk tanidigimda kimseden bir farki yoktu benim icin her arkadas kadar siradan her arkadas kadar endiseliydi. netten okuduklarinin etkisiyle durmaksizin soruyordu. saatler suren sohbetler onu ancak bir kac saat avutuyordu sonra takvimlerden yapraklar eksiliyordu biocani yine ayni korkular sariyordu. bu aylarca bu sekilde sürdü gitti. sonra biocan korkulariyla yuzlesmesi gerektigini kabullendi ve test oldu.. netteki anlamsiz abartili yalanlarla dolu yorumlari bir bir ayikladi aklindan yetmedi psikolojik destek almaya basladi. bizler ona öylesine alismistk ki yoklugunda özlüyor heran yanibasimizda ariyorduk onu. cogu arkadasimiz gibi en kendini buldugu zamanlarda burda bir diger arkadasimizin panigine tanik oldukca yine yitiriyordu kendini.. sonra ani bir karar verdi son testini olup sessizlige gömuldu.. suskunlugu yillari buldu hep özledim ama giderken iyilesmek icin netten uzak durmasi gerektigini kesfettigini biliyordum ve biocanin suskun ama iyi oldugunu dusunerek yine yeniden merhaba diyecegi gunleribekliyordum.. zaman zaman nerdedir bu zeki ve sirin cocuk merakiyla dusuyordu aklima ama ulasabilmek mumkun olmuyordu......... bir ay öncesine kadar

biocan simdi guzel seyler yapiyor iyi bir ünvrsitede biyoloji okuyor önumuzdeki yil bir enfeksiyon kliniginde staja basliyor.. ve ben bunlara tanik oldugum icin gercekten cok mutluyum. okumak istersen biocanin kisada olsa son mesaji asagidaki linkte duruyor. gelecekte sendende korkularin uzaginda böylesine umut dolu güzel haberler almak umuduyla. hic korkmaksizin gidip test olmani öneriyorum. sevgilerimle

http://hivaids.hateam.com/soru-cevap-f9/biocan-hatrladn-m-t103.htm

not... p 24 yada combine test oluyorsun bunu unutma. ordaki uzmana zaten hikayeni anlatirsan özelliklede iliskinin uzerinden gecen zamani anlatirsan seni yönlendirecektir zaten

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sufi Salı 3 Ağus. - 19:40

Yine usanmadan bıkmadan yazdığın yazılar için sana sadece helal olsun diyorum abi..
Beni biocan'a benzettiğin için de mutlu oldum gerçekten birbirimize benzeyen yanlarımız az değil.. Bende sağlık sektöründe olmasa da Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyan bir tasarımcı adayıyım. Bende biocan gibi güzel şeyler yapmak için elimden geleni yapmaya çalışmaya başladım bile..

Bugün tüm cesaretimi toplayıp Düzen Labaratuarına gittim. P24 Combi Antijen testi olmak istediğimi söyledim. Ardından doktor beyle görüşmek istedim doktor bey büyük bir sakinlikle dinledi ve soğukkanlılı sözleriyle beni rahatlattı. Ardından kan verdim ve sonucunu 3 saat sonra alacağımı söylediler. Zaten o 3 saat nasıl geçti anlatamam. Çizginin bir tarafında mı olacaktım yoksa diğer tarafında mı? Saatim yaklaştıkca tedirginliğim arttı, son dakikalarda kalp ritmim tavan yaptı sanırım. Ve sonucu almak için tekrar gittim labaratuvara.. Zarfımı aldım ve açmadan doktorun odasına girdim. Zarfı açtı ve yüzüme baktı. "Sonuç: Negatif.. Geçmiş olsun.. En çok da sıkıntılarına, stresine geçmiş olsun.." dedi ve gülümsedi. Çok mutlu olmuştum. Odadan çıktıktan sonra baktım 0.42 Negatif yazıyordu!

Artık dersimi almıştım.. Bundan sonra hayat kadını mı? Hiç İşim olmaz. Smile
Doktor bey 30.günüm olduğunu öğrendi ve bundan sonra test olmana hiç gerek yok dedi. Hem HivI/HivII antikora hem de antijene bakıldığını tekrarladı. İnanılmaz mutlu oldum. Dünyaya yeniden gelmek gibi bişey oldu.. Very Happy
Artık 90 günde eliza testi olsam da olmasam da bu siteye arada hep uğrayacağım. Abi özellikle seni hiç unutmuycam! Yaptığım hatanın bana bu kadar çok şey katacağı hiç aklımdan geçmezdi, ama çok şey öğrendim biriktirdim bunları şimdi çok daha iyi anlıyorum..

Senin yerin çok ayrı abi, bide asılolanın insanların birbirine karşılıksız yaptıklarının değerinin paha biçilmez olduğunu da anladım.
En kısa zamanda Pozitif Yaşam Derneğine de bağış yapmayı düşünüyorum. İyi ki varsınız diyorum.. Sayfaya fırsat buldukca da uğrayacağım.. Görüşmek üzere abicim,

sufi

Mesaj  gokyuzu Salı 3 Ağus. - 21:42

yasami yasama dair herseyi paylasabilmek gerektigini savunan bir insanim. aslina bakarsan hepimiz bunu söyluyoruz ama uygulamada üzgünümki cok basarili degiliz. iyi gunlerde sevincleri nasil paylasabiliyorsak kötu gunde huzunleri vede acilarida paylasmasini bir birimize destek olmasini bilmeliyiz.. bu insan olmanin bir gerekliligi diye dusunuyorum..

sizler henuz gencsiniz yolun basindasiniz yarina umutlariniz yasamak istediginiz duygulariniz ve ulasmak istedigniz hedefleriniz var. gecmiste yaptiginiz hatalari ne kadar cok sorgular kendinizi ne kadar suclarsaniz bu hedeflerden o kadar uzaklasirsiniz.. ben kendimce sizlere böylesi zamanlarda yardimci olabilmek bir nebzede olsa size katki sunabilmek cabasiyla elimden geldigince zaman ayirmaya sevinclerinize guzel gunlerinize tanik olmaya calisiyorum hepsi bu. bugune dek bunu pek cok kez yasadim ve sanirim sizlerden guzel sözler duymak guzel haberler almak bende bir amac belkide bir tutku oldu. bunlara tanik olabildigim surece gercekten mutluyum.

pyd ye gelince bagis yapmak yada yapmamak konusunda tabiki özgursunuz. ama ben pyd nin islerligini vede bugune dek surdurdugu faaliyetleri surekli elestiren hatta zaman zaman kinayan bir insanim. ön yargilari kirmayi hedef sectiklerini söylerken bile topluma kapilarini kapatan üretkenlikten uzak sadece duygu sömuru yaparak bagislarla gelir elde etmeye calisan üyelerini birer zavalli gibi gösteren bu kurumun ciddi bir sekilde kendisiyle yuzlesmeden hatalarini duzeltmeden hiv pozitif arkadaslarimiza bir katki sunabileceklerinede inanmiyorum.

pozitif yasam derneginin tabagina hergun bir balik konmasini beklemek yerine balik tutmayi ögrenmesi gerektigindende cok eminim. cunku avrupadaki tum hiv pozitif kurumlar bu sekilde islerligini yurutuyor. bagislarda ciddi oranda bu kurumlara katki sagliyor ama onlar öncelikle toplumsal calismalar kültürel etkinlikler duzenliyor ve toplum ile aralarina duvarlar örmuyor... aksine duvarlari yikiyor.. ben üc yildir pyd yi elestiriyorum kendileriyle defalarca iletisim kurdum almanyadaki sistemi ve calismalari her önerdigimde sudan nedenlerle bunlari uygulayamayacaklarini söylediler.. belkide ben yaniliyorumdur bununda cok önemi yok ama beni en cok rahatsiz eden yönetim hatalari yuzunden magdur olan hiv pozitif arkadaslarimiz... üc yildir bu konu her acildiginda hep pyd nin bir an önce daha ciddi calismalar yapmasini daha doru calsimalar yapmasini dileyerek noktaladim ama bugune dek buna tanik olamadim... dilerim bundan sonra olabiliriz.

ben hiv endisesinden kurtulan tum arkadaslarin forumdan yada nette bu konulardan uzak durmasini savunan biriyim. reyting yada üye kaygisi duymaksizin sadece faydali olabilmek adina bu forumu kurdum.. dikkat edersen sizlerden önceki uye arkadaslarimiz foruma katilmiyorlar zaman zaman bana guzel mailler yaziyorlar bu bana fazlasiyla yetiyor yazmasalar bile iyi olduklarini bilmek benim icin yeterli. sende gelecek zamanlarda foruma ugramak zorunda degilsin cunku insanlarin buraya her ugradiklarinda yine o kabusu animsamalarini istemiyorum.. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ