HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
desteğinize ihtiyacım var EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
desteğinize ihtiyacım var EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
desteğinize ihtiyacım var EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
desteğinize ihtiyacım var EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
desteğinize ihtiyacım var EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

desteğinize ihtiyacım var EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

desteğinize ihtiyacım var EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
desteğinize ihtiyacım var EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
desteğinize ihtiyacım var EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

desteğinize ihtiyacım var

3 posters

desteğinize ihtiyacım var Empty desteğinize ihtiyacım var

Mesaj  tolga34 Cuma 3 Haz. - 4:51

şu an 14. gündeyim iki haftada özellikle son bir haftada yaşamadığım belirti kalmadı, hastanede birinin ricasıyla bileğindeki bantı çıkarmasına yardım ettim sadece o kadar, bir buçuk gün sonra elimde kapanmış yara farkettim (o kadar küçük ki ilk seferde farkedilmiyor bile) demek açıkmış o zaman. üniv ilk senemdi, tek başıma yurtta kalıyorum ilk defa ailemden uzak. hayat bu kadar basit mi? odamda da tek kalıyorum. bütünleme sınavlarım olduğundan herkes gitti yurttan. zaten kalan arkadaşlarıma da söyleyemiyorum. bu sabah itibariyle belirtlerim had safhaya çıktı. ilk defa bu kadar emin oldum, aksi mümkün değil şu saatten sonra. kalbimi tutmasam öleceğim sanırım. buradan birkaç kişiyle iletişime geçmeye ihtiyacım var sitede özel mesaj sistemi var mı bilmiyorum ama mail de olur. en azından ben memlekete gidene kadar bir iki hafta idare edecek tecrübeli birileri. eğer benim gibi konuşup rahatlayanlar olacaksa onlar da yazsın lütfen

tolga34
YENİ
YENİ

desteğinize ihtiyacım var Empty Geri: desteğinize ihtiyacım var

Mesaj  tolga34 Cuma 3 Haz. - 12:51

benim durumumda kimse ya da akıl verecek kimse yok mu?!

iki haftada grip, koltukaltı lenf bezi şişmesi, kolumda nokta kadar kırmızı leke, yeni sivilceler, kol ayak ve ellerimde pul pul soyulmalar, gece terlemeleri ve göğsümün üstünde kızarma yaşadım.

kırmızı leke ve lenf bezlerine çok dikkatli baktığım için farkettiğimden daha önce olup olmadığından emin değilim. muhtemelen iki hafta içinde oluştuğunu düşünüyorum. pul pul soyulma konusu da öyle. bunlar ve diğerleri güçlü belirtilermiş gibi geliyor bana, hastaneye gitmeye de korkuyorum. düşünmekten, şüpheden hayatım mahvoldu

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  emre1233 Cuma 3 Haz. - 13:19

grip belirtileri neydi? ne yaşadın tam olarak?

emre1233
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  tolga34 Cuma 3 Haz. - 14:13

şöyle ki benim ateşim genelde biraz vardı çok nadir diniyordu yani olay öncesinde de vardı. 4.günde kontrol edeyim dedim neredeyse yine aynı ateşti (tabi bundan emin olamam) ama sonra o gün içinde çok kafaya taktım birden fırladı -böyle bişey mümkün mü onu da bilmiyorum- 6.günde burun tıkanıklığı (ara ara burun akıntısı) hapşırma hafif üşüme ateş gibi şikayetler hafif de olsa arttı iyice psikolojim bozuldu. 8.günde gece sırılsıklam uyandım. 10.günde sağlık ocağındaki doktor tavsiyesiyle apirex aldım (aynı günde cildimi dikkatli inceleyince pul pul soyulmaları ve kırmızı lekeyi farkettim, kuru ciltlerde olan sorunlarmış, benim de cildim kuru ama daha önce hatırlamıyorum böyle bir şey. tek tesellim cildime dikkatli bakınca farkedilmeleri ve bugüne kadar cildime bu kadar dikkatli bakmamış olmam) apirex'i düzenli kullandım ve 2 gün sonra (12.gün) sağlık olarak daha iyi hissetmeye başladım, şu an sadece öksürük, ara ara balgam, hafif burun tıkanıklığı ve biraz kırıklık var ama psikolojim günden güne kötüleşiyor. her an bunu düşünüyorum dış dünyaya karşı algım neredeyse sıfır. son iki gündür rüyalarımda başka bir şey göremez oldum. dün antikor ve antijenlerin oluşum süreçleri ve zamanlarıyla ilgili bi rüya gördüm, bugün antijen testimin pozitif olduğunu gördüm rüyamda. ve o kadar gerçekçiydi ki uyandığımda ölüm sonrası dirilme gibi bişey hissettim. ayrıca yine son iki gündür 8.gündeki kadar olmasa da uykuda terleme yaşıyorum ve tişört değiştiriyorum. ve dün sabaha karşı tişörtsüz yüzüstü uyuyayım dedim göğsümün üstünde kızarıklık oluşmuş, şu an geçti. koltuk altı lenf bezi büyümeleri de ne zaman oldu bilmiyorum. belki olaydan önce de aynıydı ama şu an 1 cm belki biraz daha büyük durumda koltuk altımda. bir de ilginç ama kolumu dikey şekilde yukarı kaldırınca şişme olmuyor lenf bezinde. kol kasını gösterirmiş gibi tutup biraz yukarı kaldırınca şişme oluyor. (daha önce varsa da farketmeme sebebim bu olabilir) ayrıca yurdun her bir odası çok sıcak ve benim aşırı terleme sorunum zaten vardı ama tişört değiştircek kadar değildi. kabus veya kötü psikoloji buna yol açar mı? bundan da şüpheliyim çünkü son iki gündür acaba terleyerek uyanır mıyım diye çok stres olmuştum.

artık emin olmak istiyorum çok detaylı anlattım. ama test olmaktan da çok korkuyorum

edit: ayrıyetten uyku problemi de çekiyorum. uykudan çabuk uyanma, bir daha uykuya dalmakta güçlük vs. yaşıyorum

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  emre1233 Cuma 3 Haz. - 17:52

ateş çıktığında en fazla kaç oldu boğazında ağrıdan sonramı başladı öksürük ve balgam ayrıca ggece terlemeleri yatağı ıslatıcak derecedemiydi? doktor herhangi bi tehşiş koydumu faranjit vb ? ayrıca biraz rahatlamaya çalış 45 90 da iki test ol yeter

emre1233
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  tolga34 Cuma 3 Haz. - 17:57

boğaz ağrısı olmadı ateş durup dururken rahatsız edici düzeyde değildi dokununca hissediliyodu ama. 8indeki gece terlemesi yatağımı ıslatmıştı resmen diğerleri tişört ve biraz da yastıkta ıslaklık yarattı. doktor ne teşhis koydu bilmiyorum boğazıma bakıp nefesimi ölçtü "güzel" diyip apirex ilaç yazdı bir tane.

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  tolga34 Cuma 3 Haz. - 20:42

neden sordun emre

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  emre1233 Cuma 3 Haz. - 23:34

balgam falan demişinde öksürük varmıydı?

emre1233
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  tolga34 Cuma 3 Haz. - 23:42

evet şu an hala var öksürük. ama normal gripten sonra hep oluyordu bende o yüzden ayrıca belirtmedim.
bir de lenf bezlerinin şişip şişmediği nasıl anlaşılır?

tolga34
YENİ
YENİ

desteğinize ihtiyacım var Empty merhaba

Mesaj  enesce C.tesi 4 Haz. - 0:53

tolga34 demiş ki:şu an 14. gündeyim iki haftada özellikle son bir haftada yaşamadığım belirti kalmadı, hastanede birinin ricasıyla bileğindeki bantı çıkarmasına yardım ettim sadece o kadar, bir buçuk gün sonra elimde kapanmış yara farkettim (o kadar küçük ki ilk seferde farkedilmiyor bile) demek açıkmış o zaman. üniv ilk senemdi, tek başıma yurtta kalıyorum ilk defa ailemden uzak. hayat bu kadar basit mi? odamda da tek kalıyorum. bütünleme sınavlarım olduğundan herkes gitti yurttan. zaten kalan arkadaşlarıma da söyleyemiyorum. bu sabah itibariyle belirtlerim had safhaya çıktı. ilk defa bu kadar emin oldum, aksi mümkün değil şu saatten sonra. kalbimi tutmasam öleceğim sanırım. buradan birkaç kişiyle iletişime geçmeye ihtiyacım var sitede özel mesaj sistemi var mı bilmiyorum ama mail de olur. en azından ben memlekete gidene kadar bir iki hafta idare edecek tecrübeli birileri. eğer benim gibi konuşup rahatlayanlar olacaksa onlar da yazsın lütfen

Laughing bu neyin kafası tolga hastanede birinin kolundaki bandı çıkarıyorsun ve belirtiler başlıyor ölemi hiv bu şekilde bulaşmaz rahat ol.
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  tolga34 C.tesi 4 Haz. - 2:21

enesce demiş ki:
tolga34 demiş ki:şu an 14. gündeyim iki haftada özellikle son bir haftada yaşamadığım belirti kalmadı, hastanede birinin ricasıyla bileğindeki bantı çıkarmasına yardım ettim sadece o kadar, bir buçuk gün sonra elimde kapanmış yara farkettim (o kadar küçük ki ilk seferde farkedilmiyor bile) demek açıkmış o zaman. üniv ilk senemdi, tek başıma yurtta kalıyorum ilk defa ailemden uzak. hayat bu kadar basit mi? odamda da tek kalıyorum. bütünleme sınavlarım olduğundan herkes gitti yurttan. zaten kalan arkadaşlarıma da söyleyemiyorum. bu sabah itibariyle belirtlerim had safhaya çıktı. ilk defa bu kadar emin oldum, aksi mümkün değil şu saatten sonra. kalbimi tutmasam öleceğim sanırım. buradan birkaç kişiyle iletişime geçmeye ihtiyacım var sitede özel mesaj sistemi var mı bilmiyorum ama mail de olur. en azından ben memlekete gidene kadar bir iki hafta idare edecek tecrübeli birileri. eğer benim gibi konuşup rahatlayanlar olacaksa onlar da yazsın lütfen

Laughing  bu neyin kafası tolga hastanede birinin kolundaki bandı çıkarıyorsun ve belirtiler başlıyor ölemi hiv bu şekilde bulaşmaz rahat ol.

merhaba bir şeyi eksik yazmışım bileğindeki bantta kan izleri vardı diye hatırlyorum hatta parmak uçlarımda gözle görülmese de o kanı hissettim ama tırnağımın arka ucundaki 1 buçuk gün sonra farkettiğim kapalı yara o an açık mıydı ve kanına temas etti mi ondan çok korktum ve belirti arar oldum geceleri acaba terler miyim diye uyuyamıyorum nerdeyse

tolga34
YENİ
YENİ

Mesaj  enesce C.tesi 4 Haz. - 11:03

acilen psikolojik tedavi görmende yarar var Shocked
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  enesce C.tesi 4 Haz. - 11:03