HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
tetanoz aşısı ve hiv testi EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

tetanoz aşısı ve hiv testi

2 posters

tetanoz aşısı ve hiv testi Empty tetanoz aşısı ve hiv testi

Mesaj  queeen Paz 31 Mart - 14:59

tekrar meraba gökyüzü baska hiv sitelerinde de üyeliğim var ama bu siteyi bulduktan sonra inan diğerlerine bakma ihtiyacı duymuyorum bile verdiğin samimi cevaplar için ne kadar tesekkür etsek az. ben 28 şubatta anti hiv elisa testi olmustum bundan tam bir ay önce 28 ocak'ta da tetanoz aşısı vurulmustum testten tam bir ay önce vurulan tetanoz aşısı hiv testimin sonucu etkiler mi? cevabın için simdiden tesekkür ederim

queeen
YENİ
YENİ

tetanoz aşısı ve hiv testi Empty Geri: tetanoz aşısı ve hiv testi

Mesaj  gokyuzu Paz 31 Mart - 15:39

güzel yorumlarin icin tesekkur ediyorum.. her zaman söyledigim gibi bu bir gönllü calisma ve bunu yapiyorsak yüregimizle duygularimizla katilmak bir birimizi sevgiyle kucaklamak anlamaya calismak zorundayiz. zaten bunu yapamadigimiz surece uretilen sadece laf kalabaligi olacaktir Smile

bazi testler vardir bunlarin uygulamasinda hastaligin kendisi direk taranmaz genel bulgular aranir sonrasinda detayli testlere yönelinir. örnek veriyorum rutin kan testlerinde ortaya cikan sonuclar sonrasinda gerek duyulursa karaciger kalp yada herhangi bir enfeksiyon hastaligi taranir.. bazi testler ise farklidir sikayetler yada kisinin endiseleri dogrultusunda yapilir direkt olarak endise duyulan hastaligin kendisi taranir. hiv testleride bu guruptadir. uygulanan testlerde dogrudan hastalik ajaninin kendisi yada buna karsi olusan bagisiklik yaniti taranir.. tetanoz mikrobu tetanoz asisi yada buna karsi vucudumuzun verdigi bagisiklik yaniti farklidir hiv yada hiv e karsi olusan bagisiklik yaniti farklidir.. testlerde direk bu unsurlar tarandigi icin herhangi birinin varligi bir digerinin varligini gizlemez.

turkiyede uzgunumki zaman zaman benzer yorumlar yapiliyor.. gecmiste hepatit c nin hiv tanisini engelledigi soylemiyle hayli ugrasmistik. oysaki durum sadece kisi hepatit c ile uzun suredir enfekte ise vede bu kisinin saglik butunlugunu bozdu ise antikor testleri yaniltici sonuc verir ama antijen testleri ise kesin taniyi koymaya yeterlidir seklinde yorumlanmaliydi. ama bir kac okudugunu anlamayan sahsiyet bunu cok farkli aligilayip yorumlayinca insanlar ister istemez endiselenmisti..

tetanoz asisinin hiv testlerini etkiledigi yonunde bir tek sahsiyetin bir prof un agzi ile bunu ifade ettigini biliyorum ama ne hikmetse bu prof katildigi hic bir ortamda hic bir bilimsel makalede bunu paylasmaz. yeryuzundeki onca kuruma onca calismaya ragmen kesfedemedigi bu gercegi bir tek kendisi bulmustur birtek biricik hastasiyla paylasir bu amerikayi yeniden kesfetmeye calisan hocamiz Smile

israrla soyluyorum kisi herhangi bir hastaliktan dolayi bagisikligini yitirmemis ise!!!!!!
organ nakli yada kanser tedavisinden dolayi bagisikligi uyutulmuyor ise!!!!!!!!
antikor testleri kesinlikle guvenilir vede yeterlidir.
bu durumlar soz konusu oldugunda antijen testleri cok kisa dönemde kesin taniyi koyar.

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  queeen Paz 31 Mart - 15:52

bazı sitelerde kuduz aşısının yalancı negatif verebildiği yazıyor benım tetanoz aşısıydı ama siz ne aşısı olursa olsun, başka nedenlerden dolayı (kemoterapi gibi) kisinin bagısıklık sistemi baskılanmamıssa etkilemez diyorsunuz degil mi yanlıs anlamadım

queeen
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 31 Mart - 19:35

dogru anlamissin..

bilim kapali kapilar ardinda konusulanlari asla kabul görmez. bu tür aciklamalarin bilimsel dayanagi olmak zorundadir. bu tarz aciklamalari yapan kisi yada kimselerin bunlarin temelini olusturan deneyim yada bilimsel calismalari kaynak göstermesi gerekir. ben bugune dek ben bu yönde bir bilimsel calisma yada makale ile karsilasmadim hic bir uzmanin agzindan böyle bir söylem duymadim.

ayrica böyle bir aciklamanin gercekligi olsa test esnasinda verilen danismanlik hizmeti geregince bir takim sorular yöneltilirken kisiye .. uyusturucu kullaniyormusunuz?? süpheli iliskiniz oldumu?? daha önce cinsel yolla bulasan bir hastalik gecirdinizmi?? gibi sorulara kuduz asisi oldunuzmu sorusunuda eklerdiler emin olabilirsin..

bu söylemlerde bulunan zat tan benim adima rica edermisiniz buna bir kaynak bir örnek vaka yada bunu savunan bir uzmani örnek gösterebilirmi????

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics